wmaraci reklam

Alexa sıralaması site hitleriyle uyuşmuyor, neden?

19 Mesajlar 2.326 Okunma
wmaraci reklam

NihadAbdullayev NihadAbdullayev NihadAbdullayev.com Kullanıcı
  • Üyelik 18.06.2015
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Dijital Girişimci
  • Konum Azerbeycan
  • Ad Soyad N** A**
  • Mesajlar 48
  • Beğeniler 8 / 2
  • Ticaret 0, (%0)
Merhaba arkadaşlar. İki sitem de alexa'da kayıtlı. Biri moda, diğeri ise haber sitesi. Haber sitesi genellikle kopya içeriğe sahip, çoğu haber sitesi gibi. günlük 50-60 tekil hit, 100 civarı sayfa görüntülenmesi var. Moda sitem ise günlük 300+ tekil hite ve 2.000 civarı sayfa görüntülenmesine sahip. çoğunlukta resimli makalelerden oluşsa da başlıklar, yazılar hepsi tamamen özgün ve kopyası bulunmamakta.
Yani anlayacağınız her yanıyla haber sitemden çok daha iyi olan moda sitem Alexa sıralamasında 2 milyonlardayken, haber sitem 140bin'lerde. Bu durumda moda siteme reklam da alamıyorum, kim 2milyonlardaki siteye reklam versin ki.
Alexada bu konuda ticket açtım ama 100.000 altı olmadığından site istatistiklerini değerlendiremediklerini yazdılar. Bu neden, nasıl oluyor bu problemi çözmek için ne yapabilirim?

NihadAbdullayev.com
wmaraci
reklam

Doruk Doruk alea iacta est. Kullanıcı
  • Üyelik 29.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek WebApprantice
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad D** O**
  • Mesajlar 1361
  • Beğeniler 150 / 524
  • Ticaret 23, (%100)
5-6 gündür benim Global ve TR'de 1 sıra dahi oynama yoktu, bugün ufak bir değişiklik oldu sadece. Geçici olduğunu tahmin ediyorum

vanhaberci vanhaberci İstikrar Kazandırır Kullanıcı
  • Üyelik 12.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek internet habercisi
  • Konum Van
  • Ad Soyad R** K**
  • Mesajlar 67
  • Beğeniler 0 / 5
  • Ticaret 19, (%100)
Alexa nın iki kuralı var 1.si gunluk duzenli bilgi . 2.si ise hit trafiği organik ve dogal hitler . Bu ikisi alexa nın dusmesine olanak sagliyor. Dun alexa. 14k dayken bugun 11 k . Alexsa istikrara bakiyor.

• Üyelik 18.06.2015
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Konum Azerbeycan
  • Ad Soyad N** A**
  • Mesajlar 48
  • Beğeniler 8 / 2
  • Ticaret 0, (%0)

Doruk adlı üyeden alıntı

5-6 gündür benim Global ve TR'de 1 sıra dahi oynama yoktu, bugün ufak bir değişiklik oldu sadece. Geçici olduğunu tahmin ediyorum

Bende sorun şu ki, bu problem aylardır var. Kaç aydır bekliyorum belki bi değişiklik olur diye ama olmuyor

vanhaberci adlı üyeden alıntı

Alexa nın iki kuralı var 1.si gunluk duzenli bilgi . 2.si ise hit trafiği organik ve dogal hitler . Bu ikisi alexa nın dusmesine olanak sagliyor. Dun alexa. 14k dayken bugun 11 k . Alexsa istikrara bakiyor.

Belirtdiğim gibi bende hepsi organik, hatta 80% google aramadan gelen trafik. Sadece yazılar günlük değil de haftalık yayımlanıyor. Yaklaşık 1 yıldır bu site bu şekilde yürüyor

NihadAbdullayev.com
wmaraci
wmaraci

Ozzyfb Ozzyfb ozancorumlu.com Kullanıcı
  • Üyelik 05.01.2015
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Öğretmen
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad O** Ç**
  • Mesajlar 1121
  • Beğeniler 277 / 210
  • Ticaret 2, (%100)

Eksik bilgi. Alexa hemen çıkma oranına da, sitede kalma süresine de, yapılan yorumlara da bakar. Elbette özgün içerik ve hit de kriterler arasında.
elis

kişi bu mesajı beğendi.

Aylık 150k+ Tekil Özgün Eğitim Sitesi Reklam/Tanıtım Yazısı

http://goo.gl/YZb0E2

• Üyelik 12.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Konum Van
  • Ad Soyad R** K**
  • Mesajlar 67
  • Beğeniler 0 / 5
  • Ticaret 19, (%100)

Ozzyfb adlı üyeden alıntı

Eksik bilgi. Alexa hemen çıkma oranına da, sitede kalma süresine de, yapılan yorumlara da bakar. Elbette özgün içerik ve hit de kriterler arasında.

Ben sadece yuzeysel yaklastım. Haklısınız..

Ek Olarak:

NihadAbdullayev adlı üyeden alıntı

Bende sorun şu ki, bu problem aylardır var. Kaç aydır bekliyorum belki bi değişiklik olur diye ama olmuyor

Belirtdiğim gibi bende hepsi organik, hatta 80% google aramadan gelen trafik. Sadece yazılar günlük değil de haftalık yayımlanıyor. Yaklaşık 1 yıldır bu site bu şekilde yürüyor

Bence haftalık yazacağına gunde bir yazıda olsa ekle spot ve başlığını değıştirmen bile etkili olur. Soyledigim gibi istikrar.
Ozzyfb

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 18.06.2015
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Konum Azerbeycan
  • Ad Soyad N** A**
  • Mesajlar 48
  • Beğeniler 8 / 2
  • Ticaret 0, (%0)

Ozzyfb adlı üyeden alıntı

Ben sadece yuzeysel yaklastım. Haklısınız..

Hocam belirttiğim gibi sitem bu kriterlerde herşeyiyle tam, sitede kalma süresi yüksek, hemen çıkma oranı düşük, doğal yorumlar yerinde. Hit arttırmak için de hiç bir suni araç kullanmadım tamamen organik. Acaba sorun çoğunlukla resimlerden oluşması mı?

NihadAbdullayev.com

• Üyelik 12.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Konum Van
  • Ad Soyad R** K**
  • Mesajlar 67
  • Beğeniler 0 / 5
  • Ticaret 19, (%100)

NihadAbdullayev adlı üyeden alıntı

Hocam belirttiğim gibi sitem bu kriterlerde herşeyiyle tam, sitede kalma süresi yüksek, hemen çıkma oranı düşük, doğal yorumlar yerinde. Hit arttırmak için de hiç bir suni araç kullanmadım tamamen organik. Acaba sorun çoğunlukla resimlerden oluşması mı?

Hocam benim sitem haber sitesi ajansın geçtigi fotograflar 10 binlerce sitede yayinlaniyor. Fotografların sikinti yaratacagını dusünmuyorum.

kpssdelisi kpssdelisi WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 24.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Mühendis
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad O** D**
  • Mesajlar 550
  • Beğeniler 118 / 107
  • Ticaret 2, (%100)
Alexa, istatistikleri 2 farklı yolla oluşturur.
1.si browser'ında alexa toolbar kullananlardan aldığı bilgiler ile.. (Yani alexa toolbar kullanan biri sitenizde gezinirse buradan istatistiklerinize katkı sağlanmış olur.. )
2.si alexa metrik scriptlerini sitenizde yayınlarsanız, sitenize browser eklentisi olmadan giriş yapanlarda olsa bu script her görüntülendiğinde istatistik verileri alexaya gider..

Sonuç olarak, alexa kesinlikle tutarlı değildir ve bir kesinlik söz konusu değildir.
Şöyle ki; günlük 100 milyar tekil ziyaretçiniz olsa ama bunların hiçbiri browser eklentisi kullanmasa ve sitenizde alexa scriptleri bulunmasa alexa sıralamasında gözükmezsiniz!!!

Ancak, alexa'nın kendi demesine göre 25000'den fazla browser eklentisi ve sitelerdeki alexa scriptleri ile milyonlarca internet kullanıcılarının site gezinim istatistiklerine ulaşabildikleridir. Buna doğru desek bile sonuç olarak yukarıda yazdığım çıkarımı değiştirmemekte..

Kısaca çok fazla takmanıza gerek yok, sadece alexa verilerine göre alım satım yapıyorsanız bu yanıltıcı olur, alexa değerlerini sadece bir fikir edinebilmek amacıyla kullanabilirsiniz...

Kaynak: http://www.alexa.com/about

Our Data
Alexa's traffic estimates are based on data from our global traffic panel, which is a sample of millions of Internet users using one of over 25,000 different browser extensions. In addition, we gather much of our traffic data from direct sources in the form of sites that have chosen to install the Alexa script on their site and certify their metrics. However, site owners can always choose to keep their certified metrics private.

Our global traffic rank is a measure of how a website is doing relative to all other sites on the web over the past 3 months. The rank is calculated using a proprietary methodology that combines a site's estimated average of daily unique visitors and its estimated number of pageviews over the past 3 months. We provide a similar country-specific ranking, which is a measurement of how a website ranks in a particular country relative to other sites over the past month.

GuestLion GuestLion WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 20.04.2014
  • Yaş/Cinsiyet 46 / E
  • Meslek Yazılım Geliştirme
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad O** Ö**
  • Mesajlar 852
  • Beğeniler 340 / 340
  • Ticaret 39, (%100)
Çünkü eskiden olduğu gibi Alexa artık sadece hitlere bakarak değerlendirme yapmıyor.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al