wmaraci reklam

Kişisel Blog hakkında sorularım var.

7 Mesajlar 574 Okunma
wmaraci reklam

sametozkan sametozkan WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 09.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Facebook Ticareti
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad S** Ö**
  • Mesajlar 95
  • Beğeniler 2 / 12
  • Ticaret 2, (%100)
Yazacak konu bulamıyorum ve bu yüzden kafama o an ne eserse onu yazıyorum. Örneğin geçenlerde Luis Nani transferini "yarın gelecek" yazılarıyla eleştirmiştim. Böyle yapmaya devam etmeli miyim, yani kafama ne eserse yazmalı mıyım, yoksa ne yapmalıyım? Böyle yaptığımda sanki kalitesiz içerik üretiyormuşum gibime geliyor.

İkincisi sürekli üslup değiştiriyorum, bir yazımda kabadayı, bir yazımda kedi oluyorum. Değişik rollere bürünüyorum adeta, ne yapmalıyım? Bir yazımda "Merhaba tenekeler?" ile başlıyorum diğer yazımda sanki milletvekiliymişim gibi bir üslup kullanıyorum. Ne yapmalıyım?

Bazıları "Blog senin değil mi, istediğini yap istediğin gibi konuş" diyor. Böyle ilerlemeli miyim? Nedir, ne yapmalıyım?

"Derdim kadar olsaydı kuvvetim, benimle baş edemezdi kasvetim." -Sagopa Kajmer
wmaraci
reklam

Muhsin ASLAN Muhsin ASLAN Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 10.07.2012
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Developer
  • Konum Konya
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 1120
  • Beğeniler 1086 / 244
  • Ticaret 1, (%100)
Ben blog yazarken telefonumda notlar kısmına konuyu eleştirmem tanıtmam gereken şeyi not alıyordum. Sonra çayımı a4 kağıdımı alıp başlıyordum yazmaya sonra o kağıdı ertesi gün tekrar okuyordum, fikrimde değişiklik var mı diye herhangi bir problem yoksa yayınlıyordum.

uslup olayıda kitap okuma alışkanlıklarından kaynaklanıyor. Cümle toparlayamama vs. vs. muhtemelen benim gibi nadir kitap okuyan birisiniz.. Bunun önüne farklı blog yazılarını okuyarak geçebilirsiniz..

Ziyaretçi senin daha yeni tanımaya başladığın bir arkadaşın şimdi farklı kişiliklerle yaklaşırsan, ileriki zamanlarda kişilik problemi çekebilirsin. Sen yazı yazmak zorunda değilsin sadece kendin ol kişisel yaşantında konuştuğun gibi olması yeterli..

Tamamen şahsi görüşüm..

muhendiss muhendiss tavsiyelazim.com Kullanıcı
  • Üyelik 26.10.2014
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Mühendis
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 1922
  • Beğeniler 52 / 360
  • Ticaret 54, (%100)
Yaptığında bence bir hata yok. Buradaki kıstas, Nan yarın geliyor diye haber girmemen. Bu gibi haber girdiğin an Kişisel Blog konseptinin dışına çıktın demektir. Güncel konuları yorumlamanda sıkıntı yok. Ama belirli konularda sabit yazıların olursa yazmakta sıkıntı çekmezsin.

Bunun için kişisel blogları incelemeni öneririm.

• Üyelik 09.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad S** Ö**
  • Mesajlar 95
  • Beğeniler 2 / 12
  • Ticaret 2, (%100)

Muhsin ASLAN adlı üyeden alıntı

Ben blog yazarken telefonumda notlar kısmına konuyu eleştirmem tanıtmam gereken şeyi not alıyordum. Sonra çayımı a4 kağıdımı alıp başlıyordum yazmaya sonra o kağıdı ertesi gün tekrar okuyordum, fikrimde değişiklik var mı diye herhangi bir problem yoksa yayınlıyordum.

uslup olayıda kitap okuma alışkanlıklarından kaynaklanıyor. Cümle toparlayamama vs. vs. muhtemelen benim gibi nadir kitap okuyan birisiniz.. Bunun önüne farklı blog yazılarını okuyarak geçebilirsiniz..

Ziyaretçi senin daha yeni tanımaya başladığın bir arkadaşın şimdi farklı kişiliklerle yaklaşırsan, ileriki zamanlarda kişilik problemi çekebilirsin. Sen yazı yazmak zorunda değilsin sadece kendin ol kişisel yaşantında konuştuğun gibi olması yeterli..

Tamamen şahsi görüşüm..

"sadece kendin ol kişisel yaşantında konuştuğun gibi olması yeterli" bu kısım herhalde işin anahtarı. Sağolasın hocam :)
Muhsin ASLAN

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
wmaraci

webankasi webankasi Gıda Mühendisi / Yazar Kullanıcı
  • Üyelik 07.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Gıda Mühendisi, Metin Yazarı
  • Konum Balıkesir
  • Ad Soyad H** S**
  • Mesajlar 326
  • Beğeniler 76 / 48
  • Ticaret 46, (%98)
Cevap soruda gizli aslında :)
Kişisel*

• Üyelik 09.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad S** Ö**
  • Mesajlar 95
  • Beğeniler 2 / 12
  • Ticaret 2, (%100)

mühendis adlı üyeden alıntı

Yaptığında bence bir hata yok. Buradaki kıstas, Nan yarın geliyor diye haber girmemen. Bu gibi haber girdiğin an Kişisel Blog konseptinin dışına çıktın demektir. Güncel konuları yorumlamanda sıkıntı yok. Ama belirli konularda sabit yazıların olursa yazmakta sıkıntı çekmezsin.

Bunun için kişisel blogları incelemeni öneririm.

Hocam aslında tam haber tarzında yazmadım yazımı. Basında çıkan "Nani yarın gelecek" haberlerini eleştirmek açısından kişisel blog tadında bir yazı yazdığımı düşünüyorum. Bir sakıncası yok ise linkini de vereyim isterseniz; buyrun

muhendiss muhendiss tavsiyelazim.com Kullanıcı
  • Üyelik 26.10.2014
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Mühendis
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 1922
  • Beğeniler 52 / 360
  • Ticaret 54, (%100)
İnceledim blogunu. Dediğim gibi kendine belirli ana konular bulup, onlara ek günceli yorumlamanda fayda var.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al