freelance iş ilanları

Çöp Site mi Niche Site mi? Ya da İkisi Birden mi? Armut'ların Yaşam Hakları Üzerine Düşünceler

5 Mesajlar 820 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

kahvelekesi kahvelekesi WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 09.07.2015
  • Yaş/Cinsiyet 42 / E
  • Meslek fotoğrafçı
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad O** A**
  • Mesajlar 77
  • Beğeniler 20 / 4
  • Ticaret 0, (%0)
Merhaba;
Olay adsense olunca anladığım kadarıyla google şunu istiyor;

Hacı; sitene gelen elemanlar, konuyla alakalı olsunlar ki ilgi/alakaya dayalı reklamlara tıklasınlar. Ben de kazanayım sen de kazan... Öyle, zaman geçirmeye gelen adamlara ben hangi reklamı göstereceğim de tıklayacaklar?

Yani demem o dur ki; sen git armut-haklari.com diye bir site aç. Böylece armut'ların yaşam haklarını savunan insanlar sitene gelsin. Ben de onlara, "Armutlarda cilt bakım ürünleri", "Uzun Armut yaşamı için sağlık kampları" reklamlarını göstereyim ve doğal olarak da tıklasınlar... Google amca bunu istiyor. Buraya kadar mantıklı...

Benim sorum şurada başlıyor. Çöp bir site açsak; böyle komikli şakalı bir site... İçinde genel geçer popüler kültür odaklı sosyal medya paylaşımları da olsun ama diğer yandan makalelerde Niche alanlar bulunsa. Yani Armut'ların Yaşam Mücadeleleri gibi niche alanlar! Yine de yemez mi?

Eninde sonunda google organik aramalara bakıyor ve organik aramalar içinde armutların yaşam haklarını arayan da bu makaleme siteme gelecektir.

Farkı nedir bunun?

wmaraci
reklam

nettebilgi nettebilgi Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 23.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek grafiker
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad D** O**
  • Mesajlar 1454
  • Beğeniler 254 / 430
  • Ticaret 8, (%100)
armutların yaşam haklarını arayanlar senin sitene gelecektir ama armutların yaşam haklarıyla ilgili siteye daha çok gelecektir :D
kahvelekesi

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 09.07.2015
  • Yaş/Cinsiyet 42 / E
  • Meslek fotoğrafçı
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad O** A**
  • Mesajlar 77
  • Beğeniler 20 / 4
  • Ticaret 0, (%0)
peki, bu kategorileri subdomain olarak belirlesek? yine de yemez mi? yani "yer de daha az mı yer?" :D

MaMiFilm MaMiFilm WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 02.11.2014
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Yazar
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** Ç**
  • Mesajlar 558
  • Beğeniler 55 / 139
  • Ticaret 0, (%0)
Subdomain yeni bir site gibidir ve ana siteden bağımsızdır bu yüzden her türlü yer.
kahvelekesi

kişi bu mesajı beğendi.

Profesyonel makale hizmeti için iletişime geçebilirsiniz.
wmaraci
wmaraci

• Üyelik 09.07.2015
  • Yaş/Cinsiyet 42 / E
  • Meslek fotoğrafçı
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad O** A**
  • Mesajlar 77
  • Beğeniler 20 / 4
  • Ticaret 0, (%0)
vay bu güzel oldu... ama yine de tam anlamıyla yeterli olmayacaktır sanırım. yani açacağın "armutlar" subdomain'i niche bir site anlamına gelmeyecektir. hmmmm... neyse stratejileri gözden geçirme zamanı geldi :) teşekkür ettim.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al