wmaraci reklam
lidertakipci

Lisans Mantığı

7 Mesajlar 664 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

OnlineHamza OnlineHamza WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 31.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek PHP Developer
  • Konum Malatya
  • Ad Soyad H** E**
  • Mesajlar 134
  • Beğeniler 41 / 14
  • Ticaret 0, (%0)
Merhabalar arkadaşlar;
Sizlere bir konuda danışmak istiyorum. Şimdi bir çok oyun sitelerinde oyun çekebilen ve farklı alt yapılara bot kurulumu olan bir işe girdim %50 aşaması bitmiştir. Ama şunu öğrenmek istiyorum, şimdi lisanslama kısmını nasıl yapmalıyız? Hangi mantık üzerinden gitmeliyiz? Şuan hemen hemen hepsi kırılabiliyor diye biliyorum? Bir kaç altarnatif öneriler aldım fakat sizlere de sormak istiyorum. Bu konuda bizlerden daha kıdemli arkadaşlarımız var ise yardımlarını bekliyorum. Belki diğer arkadaşlara da yol gösterici olabilir..
Teşekkürler :)

wmaraci
reklam

AlperenAtasever AlperenAtasever I love SEO Kullanıcı
  • Üyelik 11.06.2014
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad A** A**
  • Mesajlar 1269
  • Beğeniler 173 / 271
  • Ticaret 13, (%100)
Domaine lisanslayın

• Üyelik 31.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek PHP Developer
  • Konum Malatya
  • Ad Soyad H** E**
  • Mesajlar 134
  • Beğeniler 41 / 14
  • Ticaret 0, (%0)

PLobcyX adlı üyeden alıntı

Domaine lisanslayın

Sonuçta biz lisans veriyoruz dosya içinde, benim merak ettiğim bunun kontrolü ve sağlamlığı, php dosyasını nasıl yazmalız, yada şifrelemeliyiz?

brkrtp brkrtp Mobile App Developer Kullanıcı
  • Üyelik 24.08.2013
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Mobile App Developer
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad B** K**
  • Mesajlar 964
  • Beğeniler 269 / 251
  • Ticaret 31, (%97)

OnlineHamza adlı üyeden alıntı

Sonuçta biz lisans veriyoruz dosya içinde, benim merak ettiğim bunun kontrolü ve sağlamlığı, php dosyasını nasıl yazmalız, yada şifrelemeliyiz?

İoncube ile şifreleyebilirsiniz. Lisanslama konusunda google da yeterince kaynak var ha özel birşey yazacak yada farklı teknik paylaşacak varsa takipteyim.

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 31.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek PHP Developer
  • Konum Malatya
  • Ad Soyad H** E**
  • Mesajlar 134
  • Beğeniler 41 / 14
  • Ticaret 0, (%0)

brkrtp adlı üyeden alıntı

İoncube ile şifreleyebilirsiniz. Lisanslama konusunda google da yeterince kaynak var ha özel birşey yazacak yada farklı teknik paylaşacak varsa takipteyim.

Tavsiyeniz için teşekkür ederim ama artık İoncube ile şifrelenen dosyalar da kırılıyor :(

27207 27207 WM Aracı Anonim Üyelik
  • Üyelik 02.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet - /
  • Meslek
  • Mesajlar 1852
  • Beğeniler 346 / 707
  • Ticaret 5, (%100)
Önceden de yazmıştım heralde :) Lisanslamayı nasıl yaparsan yap önemli değil. Eğer lisanslayan sistem verdiğin yazılımın içine entegreyse, en önemli konu o dosyanın güvenliği. Tüm şifrelemeler sonuçta kırılıyor.
En iyisi, Ioncube masaüstü yazılımını almak ve onunla şifrelemek (400 lira civarı). Çünkü netteki ücretsiz programlar ve siteler onun şifrelerini kıramıyor. Şifreyi kıranlar ise dosya başına 10 dolar falan istiyor.
Sende lisans kodlarını birden fazla dosyaya dağıtırsın, 6-7 tane dosyayı şifrelersin.
Böyle olunca şifre kırdırma maliyeti artacağı için caydırıcı olur.
Hani 10 dolar değilde 5 liraya şifre kıranlar var diyelim. Sen 30 liraya yazılımı satıyorsun. 7 dosya şifreliyse kırdırma 35 liraya patlar. Satın almak daha mantıklı gelir. Lisans tek dosyadaysa, veririm 5-10 lira, ucuza getiririm olayı.
OnlineHamza swoorr

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 31.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek PHP Developer
  • Konum Malatya
  • Ad Soyad H** E**
  • Mesajlar 134
  • Beğeniler 41 / 14
  • Ticaret 0, (%0)

PHPacemisi adlı üyeden alıntı

Önceden de yazmıştım heralde :) Lisanslamayı nasıl yaparsan yap önemli değil. Eğer lisanslayan sistem verdiğin yazılımın içine entegreyse, en önemli konu o dosyanın güvenliği. Tüm şifrelemeler sonuçta kırılıyor.
En iyisi, Ioncube masaüstü yazılımını almak ve onunla şifrelemek (400 lira civarı). Çünkü netteki ücretsiz programlar ve siteler onun şifrelerini kıramıyor. Şifreyi kıranlar ise dosya başına 10 dolar falan istiyor.
Sende lisans kodlarını birden fazla dosyaya dağıtırsın, 6-7 tane dosyayı şifrelersin.
Böyle olunca şifre kırdırma maliyeti artacağı için caydırıcı olur.
Hani 10 dolar değilde 5 liraya şifre kıranlar var diyelim. Sen 30 liraya yazılımı satıyorsun. 7 dosya şifreliyse kırdırma 35 liraya patlar. Satın almak daha mantıklı gelir. Lisans tek dosyadaysa, veririm 5-10 lira, ucuza getiririm olayı.

Klavyenize sağlık hocam :) Eğer mümkünse özelden skype adresinizi alabilir miyim ?

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al