wmaraci reklam
lidertakipci

Wordpress için kredi sistemi eklentisi hakkında

8 Mesajlar 2.384 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

projeyardim projeyardim WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 07.06.2013
  • Yaş/Cinsiyet 49 / E
  • Meslek Mimar
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 107
  • Beğeniler 3 / 11
  • Ticaret 0, (%0)
Herkese merhaba,

Yerli ve yabancı pek çok site ve kaynaklarda yaptığım araştırmalardan bir sonuç ve bilgi alamadığım için konuyu burada açıp bilgisi olan üyelerden yardım ve bilgi almak istiyorum.

Yeni kuracağım wordpress tabanlı bir dosya paylaşım sitesi için bir eklenti veya aşağıda vereceğim özelliklere sahip bir tema aramaktayım .

Yeni kuracağım bu site bir dosya paylaşım sitesi olacaktır. Dosya paylaşımları sadece benim tarafımdan yapılacak, üyeler dosya paylaşımında bulunmayacaktır. Sadece üyeler ihtiyacı olan dosyaları indirebileceklerdir. Böyle bir site için ;

Ücretli üyelik ve kredili bir sisteme ihtiyaç duymaktayım. Bu sistemin çalışma mantığının şöyle olması istiyorum;

Paylaşmış olduğum A dosyasının indirme bedelinin 2 kredi olduğunu düşünelim , B dosyasının ise 3 kredi olduğunu farz edelim. 1 kredinin de 1 YTL olduğunu düşünelim. Ziyaretçi siteye gelip A ve B dosyalarını indirmek istiyor ise sisteme üye olup 5 YTL ödeme yaparak 5 kredi satın alsın ve bu iki dosyayı indirsin . İstiyorsa daha fazla kredi satın alıp daha fazla dosyayı indirebilsin. Veya daha fazla bir kredi satın aldıysa kullanmadığı kredileri hesabında dursun ihtiyacı olduğu zaman kullanabilsin.

- Burada özellikle istediğim indirme linklerinin ziyaretçiler tarafından erişeme kapalı olması,
- Dosya indireceklerin üye olup bir bedel ödeyerek alacakları krediden sonra yapacakları her dosya indirme işleminde hesaplarından indirme işlemi kredisi kadar kredinin otomatik olarak eksiltilmesidir.

Umarım net bir şekilde isteklerimi ifade edebilmişimdir anlaşılmayan bir yer olursa lütfen çekinmeden sorunuz.

Böyle kredili bir sistem ile işleyen bir wordpress eklentisi veya bir site teması hakkında bilgisi olan varmı acaba ?

www.projeyardim.com
wmaraci
reklam

Onur89TR Onur89TR Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 04.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek .
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 2376
  • Beğeniler 704 / 791
  • Ticaret 1, (%100)
WP ile kasmaya gerek yok, script yazdırın bunun için.

• Üyelik 07.06.2013
  • Yaş/Cinsiyet 49 / E
  • Meslek Mimar
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 107
  • Beğeniler 3 / 11
  • Ticaret 0, (%0)

Onur89TR adlı üyeden alıntı

WP ile kasmaya gerek yok, script yazdırın bunun için.

Teşekkürler ilginiz için ancak script yazdırmayı şu an için düşünmüyorum ve script yazdırılması gerektiğini biliyorum . Ancak öncelikli amacım ücretsiz olarak kullanabileceğim böyle bir eklenti veya temaya sahip olmaktır.

www.projeyardim.com

KitapLive KitapLive Sms Onayı Gerekli Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 15.05.2013
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Adana
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 85
  • Beğeniler 0 / 8
  • Ticaret 0, (%0)
Zamanında baya araştırdım ama bulamamıştım. Ücretli yapanlar olabilir.

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 07.06.2013
  • Yaş/Cinsiyet 49 / E
  • Meslek Mimar
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 107
  • Beğeniler 3 / 11
  • Ticaret 0, (%0)

KitapLive adlı üyeden alıntı

Zamanında baya araştırdım ama bulamamıştım. Ücretli yapanlar olabilir.

Evet ücretli olarak yapanlar var ancak böyle bir şeyin zor olmadığını hatta ve hatta ücretsiz bir eklentisininde mutlaka olacağını düşünmekteyim. Neticede pek çok profesyonel olarak hazırlanmış ücretsiz alışveriş sepeti tarzı eklentiler bulunurken böylesine basit bir ekletinin olmadığını sanmıyorum. Sadece bir yerlerde saklanıyor eklentim ama ben bulamıyorum yerini :)

Ek Olarak: Araştırmalarıma devam ediyorum ancak henüz bir sonuca ulaşamadım bu yüzden konu hakkında bilgi veya fikir sahibi olanlardan hala destek beklemekteyim. Teşekkürler.

www.projeyardim.com

nopios nopios WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 09.06.2015
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek IT lojistik destek
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad O** S**
  • Mesajlar 46
  • Beğeniler 8 / 4
  • Ticaret 1, (%100)
konu hortlatıyorum ama bulabildiniz mi ben yaklaşık bir aydır arıyorum böyle bir sistem ama bulamadım

afd afd WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 22.06.2014
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Mühendis
  • Konum Yalova
  • Ad Soyad A** D**
  • Mesajlar 22
  • Beğeniler 10 / 5
  • Ticaret 1, (%100)
Ucretsiz olarak degil fakat ucretli olarak mevcut. http://www.wpdownloadmanager.com/download/pre-paid-credits/
Download manager altinda calisiyor zannedersem.
Ayrica onlarca alisveris sepeti uygulamasinin olmasi arz talep dengesidir. 1000 wp kullanicisinin 80 i alisveris sepetine ihtiyac duyuyorsa sizin gibi bir uygulamaya wp icersinde ihtiyac duyan sayisi 1-2 olacaktir. Bu sebeple kod- eklenti uretimi olmamaktadir.

ykismetli ykismetli Tasarım Kullanıcı
  • Üyelik 22.08.2014
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Grafiker ve Web Master
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Y** K**
  • Mesajlar 342
  • Beğeniler 34 / 73
  • Ticaret 28, (%100)
Hocam bu tarz bir şey mi diyorsunuz acaba? Ayrıca ücretsiz
https://wordpress.org/plugins/user-waller-credit-system/

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al