wmaraci reklam
lidertakipci

Seo'cular Çıldırmış Olmalı!

19 Mesajlar 2.755 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

StaLker StaLker Cep Telefonu Kullanıcı
  • Üyelik 14.03.2011
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Cep Telefonu
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 512
  • Beğeniler 1 / 6
  • Ticaret 2, (%100)
Merhaba arkadaşlar geçenlerde yaşadığım bir olayı sizlerle paylaşmak istedim. Bir kaç gün önce bir müşteri buldum ve benden bir firmanın kelimesini google aramalarında 1. sıraya çıkartmamı istedi bunun yanı sıra web site'side istedi tabi. Bir an gözüm kesmedi ve sonuçları öğrenmek için ünlü webmaster forumlarından birisine konu açtım beni bu kelimede ilk sıraya çıkartmak için ne kadar ücret istersiniz diye.

Gelen cevaplar:

• 3.000 TL ye 3 aylık bir çalışma ile ilk sıradasınız.

• 2.000 TL ye 5 ayda hallederim.

• 2.200 TL + Masrafları öderseniz hallederim. vs.

Bu cevaplar beni çok şaşırttı istenen ücretler akıl almaz ücretler o kelime için tuttum kendi bloguma o kelime ile alakalı bir yazı yazdım ve 1 hafta sonunda 5. Sıraya yükseldim o kelimede buda bana bazı Seo'cuların üçkağıtçı olduğu görüntüsünü verdi bilmiyorum sizin görüşleriniz nedir bu konuda.

Kelime:

wmaraci
reklam

Konyali Konyali furkan.konyali@gmail.com Kullanıcı
  • Üyelik 09.04.2011
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Front-end Developer
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad F** K**
  • Mesajlar 1043
  • Beğeniler 130 / 62
  • Ticaret 5, (%100)
Doğru tahmin.

melihcennet melihcennet Paylaşım Diyarı Kullanıcı
  • Üyelik 13.03.2011
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek
  • Mesajlar 247
  • Beğeniler 13 / 11
  • Ticaret 7, (%100)
Herkesin derdi olmuş para ;)

Artık Yok

• Üyelik 14.03.2011
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Cep Telefonu
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 512
  • Beğeniler 1 / 6
  • Ticaret 2, (%100)
Vallahi Cevaplar gelince bir an acaba çok zor bir kelimeyimi istiyorum diye tereddüde düştüm :) Ama öyle değilmiş olay paradan ibaretmiş.

wmaraci
wmaraci

Metin Metin metinli.com Kullanıcı
  • Üyelik 28.03.2011
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek SEO Analisti ve Siber Güvenlik
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** Y**
  • Mesajlar 1399
  • Beğeniler 61 / 582
  • Ticaret 18, (%94)
SEO uzmanı denilen kişiler nette bazen 14-15 yaşındaki çocukların Wordpress'e kalıcı bağlantı kurup site haritası oluşturması diye sevindirici olup egolarını tatmin edip ben bir iş adamıyım havası vermek için oluşabilen kişilerdir. Herkese inanmamak gerekir.

Şimdi kelimesinden kelimesine değişir.

Öncelikle bu kelime bu kadar süre ve bu kadar para etmez, yani siz "İbrahim TATLISES" kelime araması için bu kadar para verseniz değmeyebilir.

1-) Kelimenizi yazdığınız makale ve site içeriğinin en az %70 i özgün içerik ve alıntılarında içinde alıntı adresine dair linkler olmalı, yoksa google makale altında alıntı diye yazılan yerlerden çok makale içinde nofollowda olsa o siteye ait linkin verilmesinden alıntı diyip kalite düşürmüyor.

2-) Kelime grubunuza dair bir çok imleme yapabilirsiniz, yani o başlığı aynı şekilde farklı kısa bir özet metin yazıp içersinde kelime gurubunuda geçirip bu yazdığınız makale linki ile Facebook, Twitter, FriendFeed, Yotube gibi yerlerde paylaşabilirsiniz.

3-) Aynı kelimeye 100 TL gibi bir ücretle reklam verip, en az 10.000 gösterim hakkı elde edip, o kelimeden sitenize Google Reklam servisi ile 10.000 tekil kişi getirebilirsiniz.

4-) O konu hakkında anlaşma yapıp, fazla abartmadan Pagerank olsun olmasın sitelerle, karşılıksız link koymasını sağlamanızda link gösterimi bazında etken olacaktır.

5-) Site url'niz uzun olursa google bunu kendi aramasında "http://google.com/?url=" tarzında bir linkle yayınlıyor. Eğer biraz daha kısa bir link kullanacaksanız makale içersinde bu linkin referrerinde bir kaç kendi linkinizden eklemeniz yararınıza olacaktır.

6-) Bu işlemleri yapmadan önce kesinlikle sitenizi Google Analytics ve Google Webmasters'a eklemenizi öneririm, Google oradaki istatistiklere bağlı olarak sitenizin gelişimini daha rahat gözlemleyebiliyor.

7-) Aynı kelimenin varyasyonlarını etiketleyin veya başka reklamlarınıda yapın, Ankara Güvenlik Merkezi aramasını yaptıktan sonra aynı siteye, İstanbul Güvenlik Merkezi, Ankara Güvenlik Kurumları, Bursa Güvenlik Firması, Ankara Güvenlik Firmaları gibi varyasyonlarda da "ÖZGÜN" alıntı olmayacak şekilde makaleler yazmanız sitenizin faydasına olacaktır.

Sizlere madde madde önemli noktaları yazdım ama şunlarada dikkat etmelisiniz.

Kesinlikle hacklink (yani siteyi hackleyip sitenin gizli bir yerine link koyarak izinsiz bakclink kasma) olayına girmeyin, boşuna dert edip para vermeyin, nofollow bile olsa gidip Wordpress yorum kasın gerçekten faydasını görürsünüz.

İlla illegal birşeyler daha yapmak istiyorsanız bir kaç tüyo,

Arama kelimeniz örneğin "Lokuf.com Web Sitesi" olsun.

Şimdi herhangi bir yazılım diliyle mesela PHP ile sanal sorgu oluşturup o sorguya tıklatma işlemleri yaparakta sıralamanızda etkili olabilirsiniz.

Algoritmasını istediğiniz yazılım dilinde sizlere anlatabilirim, isteyen arkadaşlar olursa iletişime geçebilir, konu altından yazabilir.

Umarım faydalı bir yazı olmuştur hocam, kolay gelsin.

Yazar, yazılım geliştirici, SEO Analisti ve siber güvenlik uzmanı.

• Üyelik 14.03.2011
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Cep Telefonu
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 512
  • Beğeniler 1 / 6
  • Ticaret 2, (%100)
Hocam Gerçekten sizi kutluyorum :) bu ne kadar güzel bir anlatım böyle Çok Teşekkür ederim Eksik olmayın.

Kraladam Kraladam Deli Gibi Deliyim Kullanıcı
  • Üyelik 05.04.2011
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek phpsever
  • Mesajlar 142
  • Beğeniler 15 / 37
  • Ticaret 0, (%0)

melihcennet adlı üyeden alıntı

Herkesin derdi olmuş para ;)

Herkes emeğinin karşılığını alır.Bedava işle gemi yürümüyor ;)

https://git.io/vyrHQ ~ True Legend

• Üyelik 14.03.2011
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Cep Telefonu
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 512
  • Beğeniler 1 / 6
  • Ticaret 2, (%100)

Kraladam adlı üyeden alıntı

Herkes emeğinin karşılığını alır.Bedava işle gemi yürümüyor ;)

İllaki herkez emeğinin karşılığını alacak. Sizce bu işin karşılığı 3.000 TL midir ?

Botbeta Botbeta E-Simsar Kullanıcı
  • Üyelik 31.03.2011
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Mesajlar 11
  • Beğeniler 0 / 0
  • Ticaret 0, (%0)
:D Bende anlam veremiyorum 3.000 Tl , 5.000 Tl nedir bu ücretler aklım almıyor. İnternet üzerinde araştıma yapsan yeterli olur. Tamam bilgisayarla arası iyi olan bir toplum değiliz ( En azından büyüklerimiz için) Fakat ilk önce araştırmak gerekir nedir bu Seo ne değildir. İnsan araştırır ücretleri karşılaştırır ben yapabilirmiyim der. :)

Metin Metin metinli.com Kullanıcı
  • Üyelik 28.03.2011
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek SEO Analisti ve Siber Güvenlik
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** Y**
  • Mesajlar 1399
  • Beğeniler 61 / 582
  • Ticaret 18, (%94)

StaLker adlı üyeden alıntı

Hocam Gerçekten sizi kutluyorum :) bu ne kadar güzel bir anlatım böyle Çok Teşekkür ederim Eksik olmayın.

Elimden geldiğince her zaman yanıtlamaya çalışırım hocam. ;)

Yazar, yazılım geliştirici, SEO Analisti ve siber güvenlik uzmanı.
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al