freelance iş ilanları

Bilgisayar Mühendisliği İçin Yol Haritası

3 Mesajlar 673 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

Holiqan Holiqan WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 03.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad H** E**
  • Mesajlar 876
  • Beğeniler 211 / 116
  • Ticaret 10, (%100)
Merhabalar ! Bugün bildiğiniz üzere üniversite tercih sonuçları açıklandı. Ve bende artık bir bilgisayar mühendisi adayıyım. İskenderun Teknik üniversitesi Bilgisayar mühendisliğini kazandım. Üniversite sıralaması düşük fakat eğitimi ve imkanları olarak net bir şey diyemiyorum.

Bu konuyu açmamda öncelikle bu bölüm benim çocukluktan beridir gerçekleştirmek istediğim bir hayaldi. Ve okuduğum üniversite de eğitim almanın yanında kendimi en iyi şekilde geliştirmek istiyorum. Bunun için bir yol haritası çıkartmak için uğraşıyorum. Şimdi size sorum şu; 4 yılda iyi bir bilgisayar mühendisi olmak için nasıl yollar izlemeliyim ? Neler ile ilgilenmeliyim? Genel olarak her öneriye açığım.

Ayrıca ilk senemde KPSS ile atanmaya çalışacağım. Meslek lisesi çıkışlı olduğum için biraz şansım var gibi. ( Makine bölümünden mezunum bu sene 76 aldım. Bana 80+ yetiyor.)

Bilgisayar ile ilgiliyim fakat sıfırdan kod yazamıyorum. Bazı kodları okuyup ne olduğunu kavrayarak müdahale edebiliyorum. Web tasarım piyasasını az çok biliyorum. Benim biraz kafamda kurduğum planlara geçersem ;

İlk sene biraz şehri tanımak ve kpss hazırlanmak istiyorum. Zaten kpss okulların açılmasından birkaç ay sonra oluyor. Buradan atanırsam gelir sıkıntım olmaz. Atanamazsam partime çalışacağım. Ayrıca ilk sene WordPress üzerine iyice yoğunlaşmak istiyorum.

Kısacası ilk senemde hedefim : KPSS +80 almak / WordPress Konusunda Gelişmek / Seo hakkında bilgilenmek. (Az çok bilgim var 0 değilim) / Birde derslerimi iyi tutarak yatay geçiş yapmayı denemek)

Düşüncelerim bunlar özellikle bilgisayar mühendisi abilerim varsa fikirlerini paylaşmalarını benim için çok iyi olur. Diğer arkadaşlarda yorum yaparak düşüncelerini belirtirse daha net fikirler oluşturacağım aklımda. Ayrıca Hatay'da okuyan birileri vara şimdiden tanışalım. Teşekkürler...

wmaraci
reklam

GuestLion GuestLion WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 20.04.2014
  • Yaş/Cinsiyet 47 / E
  • Meslek Yazılım Geliştirme
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad O** Ö**
  • Mesajlar 852
  • Beğeniler 340 / 340
  • Ticaret 39, (%100)
Hayırlı olsun öncelikle.

4 senede öğrenirsiniz herşeyi.

Sonrada dönüp bu mesajınıza bakar tebessüm edersiniz.

Saygılar

Holiqan Holiqan WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 03.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad H** E**
  • Mesajlar 876
  • Beğeniler 211 / 116
  • Ticaret 10, (%100)

adlbelge adlı üyeden alıntı

Hayırlı olsun öncelikle.

4 senede öğrenirsiniz herşeyi.

Sonrada dönüp bu mesajınıza bakar tebessüm edersiniz.

Saygılar

Sağolun hocam inşaallah.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al