wmaraci reklam
lidertakipci

Atlas için İlik Arıyoruz!

5 Mesajlar 648 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

FilmleriTV FilmleriTV WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 23.04.2013
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Eğitmen
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad D** A**
  • Mesajlar 2077
  • Beğeniler 522 / 448
  • Ticaret 21, (%90)
Lütfen twitter, facebook hesaplarınızda sitelerde paylaşın.

atlas, oğlum 6 aylık, 4 aydır lösemi (kan kanseri ) teşhisiyle kayseri erciyes üniversitesi çocuk hastanesinde yatıyor. acil ilik nakline ihtiyacımız var.

bağış yapmak çok kolay

nereye, nasıl bağış yapacam diyenler için

linkte şu an sıkıntı var, kısaca anlatıyorum. kök hücre bağışı yapmak için 18 -50 yaş arasında ve sağlıklı bir kişi olmalı (hepatit b, hepatit c ve sifiliz hastalığı geçirmemiş olmak, kanser, hıv ( aıds ) tanısı almamış olmak)

kızılay'a gidip ben kök hücresi bağışı yapmak istiyorum diyorsunuz, sizden 3 tüp kan alıyorlar (toplamda 20 ml), ön test yapıyorlar, çalışmaya uygunsa ayrıntılı bakıp sizi bankaya kayıt ediyorlar. eşleme olduğunda size haber verip ayrıntılı doku uyumuna bakıyorlar, uygunsa ilik nakli için sizden 30 dk lık basit bir iğne yardımıyla, ilik alıp nakil gerçekleşiyor. bu kadar.

kızılay'a son 8 ayda 65000 bağış yapılmış ve 40 kişiye nakil için ilik bulunmuş, türkiye için çok iyi bir rakam.

şuda kızılayın türkkök facebook sayfası,

kızılay'dan bir arkadaş yazdı

"ben türkök projesi kapsamında türk kızılayında çalışmaktayım. genel merkezimizden henüz onay alamadığım için başlık altına bağış konusunda nerelere gidilmesi gerektiğini yazamıyorum.

ancak kanver.org'deki bölge kan merkezleri ile sınırlı değil bağış yapılabilecek yerler. bütün kan bağış merkezleri ve kan alma birimlerinde örnek alımı gerçekleştiriliyor(yine de gidilmeden aranması daha doğru)

ben ege bölgesi sorumlusuyum ve ege bölgesinde bütün merkezlerimizde ve gezici ekiplerimizde bağış kabul edebiliyoruz. kan alınan heryerde kök hücre bağışında da bulunabilir vatandaşlarımız."

twitter şeysi #atasicinilik

hadi sözlük.

wmaraci
reklam

NovaMan NovaMan Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 12.10.2014
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Adana
  • Ad Soyad K** Y**
  • Mesajlar 488
  • Beğeniler 45 / 123
  • Ticaret 6, (%100)
http://www.kanver.org/sayfa/kan-hizmetleri/kok-hucre-bagisi/53 buradaki yerlere gidip mi bagisliyoruz ?

FilmleriTV FilmleriTV WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 23.04.2013
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Eğitmen
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad D** A**
  • Mesajlar 2077
  • Beğeniler 522 / 448
  • Ticaret 21, (%90)

Aynen öyle, rahatsizligi olmayan herkes kan vermeli.

junior junior WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 29.06.2015
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Bilgisayar Mühendisi
  • Konum Samsun
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 106
  • Beğeniler 50 / 27
  • Ticaret 1, (%0)
Ya mart ayi falandi galiba samsunda bu isi nere yapiyor diye arastirdik sadece Omü aliyormus iste ciktik saat 15:45 falan. İlk birimden basladik nereye gidecegiz dediler 3.kat eyvallah dedik ciktik siz niye buraya geldiniz -1e gideceksiniz dediler tamam dedik -1 de danismaya sorduk o biyere gonderdi bura degil dedi baska yere yonlendirdi derken bucuk gibi ulasabildik.
Dedik anlattik bir hasta var surada onun icin ornek gondermek istiyoruz dedik. Cevap yatiyor mu dedi evet dedik su hastanede. Olmaz veremezsiniz.
Neden olmaz dedik alacagiz gonderrcegiz. Olmaz efendim sistemde boyle birsey yok!

Parayla yaptiralim. O da olmuyor ama hocayla gorusun.

Doc. Dr. X'in yanina gittik anlatacagiz.

İlk cevap bugun de bura yolgecen hani oldu.
Tip fakultesi- endokrinokoloji servisi-docent ve tepkiye bak.

Neyse direkt ciktik, fakulte muduru ile gorusmeye anlattik boyle boyle.
Tek bir telefon gorusmesi sizi altta ilgili birimde bekliyorlar.

Ulkede olay asagi yukari boyle olduktan sonra yuzmilyonlarca donör olsa nolur. Herkes birbirine uygun olsa nolur.

Donör olabilmek bile olay. Ne yalan soyleyeyim.
Ama kizilay'in bu servisini deneyecegim umarim sikinti cikmadan hallediliyordur.

wmaraci
wmaraci

NodeJS NodeJS Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 18.06.2015
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad S** G**
  • Mesajlar 127
  • Beğeniler 24 / 26
  • Ticaret 0, (%0)
İğne kadar basit birşey ise bende verebilirim

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al