lostyazilim

Haber Siteleri Hakkında

5 Mesajlar 550 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

AtagunBaltacioglu AtagunBaltacioglu WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 13.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Yaşam Koçu
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad A** B**
  • Mesajlar 437
  • Beğeniler 25 / 31
  • Ticaret 3, (%100)
Bu alanda çok eski değilim ve yapmış olduğum projede sosyal sorumluluk projesi olduğundan başka sektörleri çok merak etmiyordum açıkcası.Okuduğum kadarıyla hergün yeni bir haber sitesi açılıyor yazısını da görmezden geliyordum fakat bir kaç günden beri dikkatimi daha çok çeker oldu.Bu konuda aklıma takılan bazı durumları sizlerle paylaşmak istiyorum daha doğrusu anlamamda yardımcı olmanızı bekleyeceğim.
CM Bilişim ya da TE Bilişimden alacağımız bir yazılım ile 3,4 editör ile bu işe koyulduğumuzda, Google News kaydınıda tamamladıktan sonra bu işten para kazanmaya başlıyor muyuz ?
Bir iki aylık google news kaydı olan sitelerin 3.000tl-4.500tl kazandığını söyliyenler mevcut.
Tabi ki bu dediklerimin ortalama maliyeti kaba bir hesapla 15.000TL civarıdır diye düşündüm.
Haber sitelerinin aylık giderleri ortalama ne kadar ?
- Editör masrafları.Örnek 3 Editör olsa 8 saat aralıklarla çalışsa.
Editörlerin ücretleri girdikleri haber sayısına oranlamı veriliyor yoksa aylık bir ücret mi ödeniyor ?
Hosting masrafı ortalama ne kadar olur ?
Günlük olarak ne kadar haber girişi yapılması gerekmektedir ?
Şimdilik aklıma gelen sorular bunlar, aklıma gelmeyen ve bilmediğim masraflar var ise paylaşırsanız sevinirim.

wmaraci
reklam

anonymated anonymated Webnoloji.net Kullanıcı
  • Üyelik 01.06.2015
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Teknoloji ve Psikoloji
  • Konum Niğde
  • Ad Soyad S** A**
  • Mesajlar 2005
  • Beğeniler 1489 / 657
  • Ticaret 15, (%100)
Haber sitesi açma planım yok ama ben bile merak ettim :)

cudjex cudjex ozergul.net Kullanıcı
  • Üyelik 23.11.2011
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad Ö** G**
  • Mesajlar 1647
  • Beğeniler 347 / 570
  • Ticaret 8, (%100)
editör konusunundan bahsedeyim diğer konularda pek bi bilgim yok.

benim haber sitesinde editör arkadaşım var. haber başına değil de maaş usulü çalışıyor. aylık 500-600 alıyor. girdiği haberler de şu dizi ne zaman şu dizi hangi kanalda vs..

sabah başlıyor arkadaş haber girmeye. derslerden okuldan vs vakit bulduğu sürelerde gece 2 ye kadar girebildiğini giriyor(20-30 tane). ay sonunda patronları güzellik yapıyor fazla çalışanlara.

bu arada arkadaşın çalıştığı sitenin geliri aylık 20k:D

ozergul.net/com

Sirius Sirius WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 16.09.2014
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Youtube
  • Konum ABD
  • Ad Soyad B** M**
  • Mesajlar 1332
  • Beğeniler 0 / 468
  • Ticaret 17, (%100)
Haber sitesinin sahibiyim 2 arkadaş çalısıyor biz google üzerine değil sosyal medya üzerine çalısıyoruz bu yuzden gider nerdeyse 0. (ajans çalısmıyoruz kendimiz haber oluşturuyoruz ) Anlık online sayımız 200-300 arası oldugu da oluyor bu tamamen sosyal medyaya baglı oturdugum yerden 2-3 bin alıyorum. Artık işin başına kendim geçtim bu ay 25 bine oynayacam. Tamamen azim, istek ve birazda taktiğe bağlı aklında bu proje olanlar için yazdım. Karlı bir iştir
hayatim53

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
wmaraci

AtagunBaltacioglu AtagunBaltacioglu WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 13.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Yaşam Koçu
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad A** B**
  • Mesajlar 437
  • Beğeniler 25 / 31
  • Ticaret 3, (%100)
Günde kaç haber girişi gerekiyor ? Ajanslardan üyelik almak şart mı ? Haberleri diğer sitelerden alıp, editörler düzeltse olmuyor mu ?

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al