wmaraci reklam

Bu İşleme Ne Deniyor ?

14 Mesajlar 2.002 Okunma
wmaraci reklam

BuckBarry BuckBarry WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 06.12.2012
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad F** Ö**
  • Mesajlar 972
  • Beğeniler 34 / 164
  • Ticaret 7, (%100)
İlustratore falan gerek yok aslında kardesim. Photoshopta bir eklentisi var ücretli ama 30 gün deneme sürümü olan bir eklentiydi. Adını hatırlayamadım ama bulman zaman almayacaktır.

Zamanında heves edip yapmıstım. Facete albümü var. Buyrun inceleyin isterseniz.

Albüm: https://www.facebook.com/furkan.ozden.581/media_set?set=a.501593536641828.1073741829.100003735581556&type=3

wmaraci
reklam

FederalHosting FederalHosting Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 03.06.2015
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Bilişim
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad F** B**
  • Mesajlar 30
  • Beğeniler 0 / 2
  • Ticaret 0, (%0)

ozdenfurkan adlı üyeden alıntı

İlustratore falan gerek yok aslında kardesim. Photoshopta bir eklentisi var ücretli ama 30 gün deneme sürümü olan bir eklentiydi. Adını hatırlayamadım ama bulman zaman almayacaktır.

Zamanında heves edip yapmıstım. Facete albümü var. Buyrun inceleyin isterseniz.

Albüm: https://www.facebook.com/furkan.ozden.581/media_set?set=a.501593536641828.1073741829.100003735581556&type=3

eklentiyi atarmısın linkini

BuckBarry BuckBarry WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 06.12.2012
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad F** Ö**
  • Mesajlar 972
  • Beğeniler 34 / 164
  • Ticaret 7, (%100)
Şu an aradım bulamadım ama farklı kaynak buldum. http://www.celilcan.com/resmi-vektore-online-donusturmek/

FederalHosting

NavarinTR NavarinTR Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 17.08.2012
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Görsel Tasarım Uzmanı ve Sanat Yönetmeni
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad S** A**
  • Mesajlar 105
  • Beğeniler 77 / 36
  • Ticaret 1, (%100)
Bu işleme "photo to vector" derler İngilizce konuşan arkadaşlar lakin Türk milleti olarak teknolojiye öcü gözüyle bakmaktan mıdır bilinmez ama bu sebeple böyle konularla karşılaşırız zaman zaman. Yeni şeylere anlayacağımız isimler takamamaktan kaynaklanır aslında bazı konularda hep geri kalmamamız. Ne demiş ünlü düşünür, konuşamazsan anlayamazsın, anlayamazsan yapamazsın. Tamam ben uydurdum bunu. :D

Tabi ki eleştirim size değil, burada bu soruyu soruyorsanız o öcü gözüyle bakan insanların arasından sıyrılıp tasarımcılığın ruhuna erişmeye yakınsınızdır demektir. Sanata yatkın olan insanlar bir toplumun geleceğini belirler. Ya işte konuyu unuttum neyse bu tip çizimleri genelde çizim tabletleriyle yaparlar, çoğunlukla Illustrator uygulamasıyla çizilir fakat çizim tableti kullanmak tecrübe ve el yeteneği ayrıca zaman gerektiren bir uğraştır. Bunun yanında "photo to vector" uygulamaları vardır, bu tür uygulamalarla piksel temelli görselleri vektör çizim haline getirebilirsiniz.

Ya arkadaş piksel nedir vektör nedir? Diye de yine bir sitem ediyorum bu terimleri adam gibi dilimize sokmayan büyüklerimize!

wmaraci
wmaraci
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al