wmaraci reklam

Modeme dışarıdan ip ile erişim

8 Mesajlar 17.797 Okunma
smmexpress

donmezhasan donmezhasan Has Web Tasarım Kullanıcı
  • Üyelik 12.03.2013
  • Yaş/Cinsiyet 44 / E
  • Meslek Web Tasarım ve Seo
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad H** D**
  • Mesajlar 362
  • Beğeniler 183 / 66
  • Ticaret 14, (%100)
Merhaba arkadaşlar.
Modeme kamera bağladım fakat ip üzerinden kameraya hatta modeme bile bağlanamıyorum. İki gündür araştırmama rağmen net bir sonuç elde edemedim. Modem zyxel marka.
Dış ip'm 88.244.21....
Modem ip'm 192.168.1.1

wmaraci
reklam

suncreative suncreative WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 08.09.2014
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Yazılım Uzmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** S**
  • Mesajlar 230
  • Beğeniler 20 / 31
  • Ticaret 1, (%100)
sabit ip alman lazım.

• Üyelik 12.03.2013
  • Yaş/Cinsiyet 44 / E
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad H** D**
  • Mesajlar 362
  • Beğeniler 183 / 66
  • Ticaret 14, (%100)
Şimdilik geçici ip ile denemek istiyorum. Zaten kurduğum yer de deneme amaçlı.

husnotek husnotek Sms Onayı Gerekli Kullanıcı
  • Üyelik 21.07.2013
  • Yaş/Cinsiyet 44 / E
  • Meslek işçi
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 71
  • Beğeniler 2 / 7
  • Ticaret 12, (%100)
Yapabilirsin .unutamadım isen yönlendirme yapacaksın dyndns boyle bir program vardi .şuradan gelen adresleri ip kameraya yönlendirecek sin. Sabit ip gibi görev yaptırıyor sana program modemdede ufak ayar yapılıyor nat diyim
Linux uydularda şifreli kanallari izlemek icin boyle yapıyordum

wmaraci
wmaraci

ishana ishana Su akar yolunu bulur. Kullanıcı
  • Üyelik 24.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 54 / E
  • Meslek Eğitimci
  • Konum Isparta
  • Ad Soyad İ** N**
  • Mesajlar 352
  • Beğeniler 104 / 107
  • Ticaret 0, (%0)
Modemin izde port açmanız ve de modemin firewall ayarlarını değiştirmeniz gerekecek. Modeminizin marka ve modeli ile google da arayın port açma ve yönlendirme diye. Mutlaka kaynak bulursunuz
İyi günler

Bu devirde en zor erdem insan olmaktır.
Keyifle.Net - Keyfine Göre Takıl

gktgolmz gktgolmz WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 07.06.2015
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Web Developer
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad G** Ö**
  • Mesajlar 326
  • Beğeniler 39 / 55
  • Ticaret 6, (%100)
Merhaba arkadaşım.
Bu senin olayı aylarca uğraştım sabit ip al diyen arkdaşlar çıkıcak ben hatta super online aradığımda bana sabit ip geçmeniz gerekli dedi bu tamamen cahillik sabit ip dediğimiz şey ip adresinin değişmemesine yarar diğer ip adresinden de erişim sağlayabilmeniz gerekmekte sadece modem açılıp kapanırsa hat düşmelerinde ve elektrik kesintilerinde ip adresi değişir fakat ulaşabilmeniz için sabit ip olmasına gerek yoktur yıllardır kullandığım sistem sabit ipsiz gayet kullanıyorum.
Öncelikle bu işin ilk kuralı güvenlik duvarınızı kapatmanız hocam arkadaşlar doğru söylemiş modem arayüzünden güvenlik ayarlardından filitreleme ve güvenlik duvarlarını kapatmalısınız. Ardından yapmanız gereken port açmaktır ama şunu unutmayın ki ip adresinden uzaktan erişimlerde bile modem arayüzüne ulaşamazsınız.(Belki port ayarları yapılırsa ulaşılabiliyordur fakat denemedim. Modem arayüz ayarlarına direkman ip açık diye ulaşamazsınız). Portların açık olduğundan emin iseniz ve hala arayüze giremiyorsanız cmd üstünden ping ile ip adresinin ping alıp almadığını deneyin("ping ipadresi" komtunu kullanabilirsiniz) . Yönlendirmeleri doğru yapıyorsanız ve hala ping almıyor ve uzaktan erişim sağlayamıorsanız arıyıcaksınız birazcık kavga ediceksiniz çünkü sizlere sabit ip satmaya çalışıcaklar ordaki koydukları servislerin bişey bildiği yok satma amaçlı insanlar çünkü ben internet şubesine girip yazıp döşedim müşteri hizmetlerinide onlara şikayet etim 2 gün sonra cevap geldi sorununuz giderildi diye ve ip adresim dinamik bile olsa giriş yapabilyıorum artık.
Dyndns olayınu arkadaşlar anlatmış fakat doğru değil o şöyledir ki aracı programlar yardımı ile sizin dinamik ipnizi 5 dakkada bir herhangi siteadı.no-ip.com tarzı bi siteye yönlendirme yaparyani sizin ip adresiniz değişse bile anında aracı programlar sayesinde site.no-ip.com adresine yönlendirilir bu sayede dinamik ipnizi static gibi değişmeden kullanabilirsiniz.
Yardımcı olabildiysem anlatabildiysem sevinirim hocam :)
donmezhasan

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 12.03.2013
  • Yaş/Cinsiyet 44 / E
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad H** D**
  • Mesajlar 362
  • Beğeniler 183 / 66
  • Ticaret 14, (%100)

gktgolmz adlı üyeden alıntı

Merhaba arkadaşım.
Bu senin olayı aylarca uğraştım sabit ip al diyen arkdaşlar çıkıcak ben hatta super online aradığımda bana sabit ip geçmeniz gerekli dedi bu tamamen cahillik sabit ip dediğimiz şey ip adresinin değişmemesine yarar diğer ip adresinden de erişim sağlayabilmeniz gerekmekte sadece modem açılıp kapanırsa hat düşmelerinde ve elektrik kesintilerinde ip adresi değişir fakat ulaşabilmeniz için sabit ip olmasına gerek yoktur yıllardır kullandığım sistem sabit ipsiz gayet kullanıyorum.
Öncelikle bu işin ilk kuralı güvenlik duvarınızı kapatmanız hocam arkadaşlar doğru söylemiş modem arayüzünden güvenlik ayarlardından filitreleme ve güvenlik duvarlarını kapatmalısınız. Ardından yapmanız gereken port açmaktır ama şunu unutmayın ki ip adresinden uzaktan erişimlerde bile modem arayüzüne ulaşamazsınız.(Belki port ayarları yapılırsa ulaşılabiliyordur fakat denemedim. Modem arayüz ayarlarına direkman ip açık diye ulaşamazsınız). Portların açık olduğundan emin iseniz ve hala arayüze giremiyorsanız cmd üstünden ping ile ip adresinin ping alıp almadığını deneyin("ping ipadresi" komtunu kullanabilirsiniz) . Yönlendirmeleri doğru yapıyorsanız ve hala ping almıyor ve uzaktan erişim sağlayamıorsanız arıyıcaksınız birazcık kavga ediceksiniz çünkü sizlere sabit ip satmaya çalışıcaklar ordaki koydukları servislerin bişey bildiği yok satma amaçlı insanlar çünkü ben internet şubesine girip yazıp döşedim müşteri hizmetlerinide onlara şikayet etim 2 gün sonra cevap geldi sorununuz giderildi diye ve ip adresim dinamik bile olsa giriş yapabilyıorum artık.
Dyndns olayınu arkadaşlar anlatmış fakat doğru değil o şöyledir ki aracı programlar yardımı ile sizin dinamik ipnizi 5 dakkada bir herhangi siteadı.no-ip.com tarzı bi siteye yönlendirme yaparyani sizin ip adresiniz değişse bile anında aracı programlar sayesinde site.no-ip.com adresine yönlendirilir bu sayede dinamik ipnizi static gibi değişmeden kullanabilirsiniz.
Yardımcı olabildiysem anlatabildiysem sevinirim hocam :)

Şu modem güvenlik duvarı ve port açmayı nasıl yapabilirm

gktgolmz gktgolmz WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 07.06.2015
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Web Developer
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad G** Ö**
  • Mesajlar 326
  • Beğeniler 39 / 55
  • Ticaret 6, (%100)

donmezhasan adlı üyeden alıntı

Şu modem güvenlik duvarı ve port açmayı nasıl yapabilirm

Modem modeli ne ise google marka model yazıp port açma diyin kaynaklar çıkar hatta videolu anlatımlarda güvenlik duvarı modem arayüzündne kapatılıyor orda kurcala bulursun

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al