wmaraci reklam
lidertakipci

Facebook grup programı kodlaya bilecek varmı ?

9 Mesajlar 990 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

YeniWm YeniWm Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 01.09.2015
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Adana
  • Ad Soyad H** A**
  • Mesajlar 109
  • Beğeniler 0 / 19
  • Ticaret 2, (%100)
Merhaba arkadaşlar facebook'ta gruplara paylaşım yapan site ve programlar var ancak bu programlara üye olduğun grupların adminlerini banlayan ve gruplara girme özelliği olan bir program kodlanabilinir mi ?

banlayan derken engelleyen

wmaraci
reklam

Demeley Demeley Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 23.07.2015
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Özel Dedektif
  • Konum Eskişehir
  • Ad Soyad A** E**
  • Mesajlar 429
  • Beğeniler 0 / 96
  • Ticaret 7, (%100)
Hocam istediğiniz program bir tür hack programına girmektedir. Bence dikkat edin

Being Being İçeriklerin Gücü Adına! Kullanıcı
  • Üyelik 08.04.2012
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Metin Yazarı/Editörü
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad B** G**
  • Mesajlar 935
  • Beğeniler 1087 / 1028
  • Ticaret 91, (%100)
Hayır istediğiniz program bir tür Hack programı değil impossible hack programıdır. Böyle bir şey mümkün değildir peki neden?

1- Bu programın çalışması için Facebook sunucusunda tam yetkili olması gerekir. Yani bir nevi sitenin admin panelinden daha yüksek (root) yetkisine sahip olmalıdır. Buna sahip olması demek zaten Facebook'un anasını ağlatabilecek olmasıdır.

2- Grup adminlerini bir yazılım otomatik olarak tanıyamaz. Özellikle Facebook'un gizlilik ayarlarını ve sunucuya erişim olmadığını düşünürsek bu da olanaksız.

3- Gruplara sistemde yetkisi olanlar dışında alınmanız tamamen imkansızdır. Çünkü bunun için de yine veri tabanı üzerindeki yetkilerle oynananması gerekir.

Sonuç olarak bu istediğiniz anlatmaya çalıştığım nedenlerden dolayı imkansızdır. Şayet bir program yazılımcısı bu derecede Facebook üzerinde yetkiye sahip olsa zaten adam gider ya siteyi hackler yada sistem üzerindeki Facebook reklam kodlarını ucuza satarak köşeyi döner.

Bunu neden istediğinizi de anlıyorum, muhtemelen Facebook gruplarına spam yapıyorsunuz. Admini engelleyince sizi engellemezler zannediyorsunuz fakat yanılıyorsunuz. Artık internet kullanıcıları bundan gerçekten sıkıldı. Lütfen doğal yöntemleri deneyin, emin olun daha iyi verim alacaksınızdır.

Bir kişinin fikirlerini çalmaya "alıntı", birçok kişinin fikirlerini çalmaya "araştırma" denir. Bir de hiçbir şeyi çalamayacak olanlar vardır.

• Üyelik 01.09.2015
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Adana
  • Ad Soyad H** A**
  • Mesajlar 109
  • Beğeniler 0 / 19
  • Ticaret 2, (%100)

Being adlı üyeden alıntı

Hayır istediğiniz program bir tür Hack programı değil impossible hack programıdır. Böyle bir şey mümkün değildir peki neden?

1- Bu programın çalışması için Facebook sunucusunda tam yetkili olması gerekir. Yani bir nevi sitenin admin panelinden daha yüksek (root) yetkisine sahip olmalıdır. Buna sahip olması demek zaten Facebook'un anasını ağlatabilecek olmasıdır.

2- Grup adminlerini bir yazılım otomatik olarak tanıyamaz. Özellikle Facebook'un gizlilik ayarlarını ve sunucuya erişim olmadığını düşünürsek bu da olanaksız.

3- Gruplara sistemde yetkisi olanlar dışında alınmanız tamamen imkansızdır. Çünkü bunun için de yine veri tabanı üzerindeki yetkilerle oynananması gerekir.

Sonuç olarak bu istediğiniz anlatmaya çalıştığım nedenlerden dolayı imkansızdır. Şayet bir program yazılımcısı bu derecede Facebook üzerinde yetkiye sahip olsa zaten adam gider ya siteyi hackler yada sistem üzerindeki Facebook reklam kodlarını ucuza satarak köşeyi döner.

Bunu neden istediğinizi de anlıyorum, muhtemelen Facebook gruplarına spam yapıyorsunuz. Admini engelleyince sizi engellemezler zannediyorsunuz fakat yanılıyorsunuz. Artık internet kullanıcıları bundan gerçekten sıkıldı. Lütfen doğal yöntemleri deneyin, emin olun daha iyi verim alacaksınızdır.

dediğimi anlamadınız hocam mesela sizin grubunuz var bende gruba üyeyim ben sizi engellicem hani facede varya engel atmak sizin profilinizi falan göremicek normal engel atmak ya

Ek Olarak: ek olarak grupların yönetici bölümünde yöneticiler açık

wmaraci
wmaraci

Being Being İçeriklerin Gücü Adına! Kullanıcı
  • Üyelik 08.04.2012
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Metin Yazarı/Editörü
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad B** G**
  • Mesajlar 935
  • Beğeniler 1087 / 1028
  • Ticaret 91, (%100)
Aslında ben gayet doğru anladığımı düşünüyorum :D Ben bir yazılımcı değilim fakat yazılım mantığı konusuna hakimim. Bu nedenle böyle bir şeyin olacağına pek ihtimal veremiyorum hatta hiç veremiyorum. Program o yöneticileri nasıl tanıyacak veya nasıl bir süzgeçten geçirerek FB üzerinden engelleme yapar bilemem. Yazılımcı arkadaşlar umarım daha net bir şey söyleyebilirler :)

Bir kişinin fikirlerini çalmaya "alıntı", birçok kişinin fikirlerini çalmaya "araştırma" denir. Bir de hiçbir şeyi çalamayacak olanlar vardır.

• Üyelik 01.09.2015
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Adana
  • Ad Soyad H** A**
  • Mesajlar 109
  • Beğeniler 0 / 19
  • Ticaret 2, (%100)

Being adlı üyeden alıntı

Aslında ben gayet doğru anladığımı düşünüyorum :D Ben bir yazılımcı değilim fakat yazılım mantığı konusuna hakimim. Bu nedenle böyle bir şeyin olacağına pek ihtimal veremiyorum hatta hiç veremiyorum. Program o yöneticileri nasıl tanıyacak veya nasıl bir süzgeçten geçirerek FB üzerinden engelleme yapar bilemem. Yazılımcı arkadaşlar umarım daha net bir şey söyleyebilirler :)

öncelikle bir uygulama lazım uygulama izinlerinde engelleme ve grupları görme şart (grupları görme ile bir çok site grup paylaşımı yaptırıyor) grup adminlerine gelince grupları zaten program biliyor orda yönetici bölümü var ayan beyan ordakileri engelleyecek

MBarisTR MBarisTR WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 13.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ağrı
  • Ad Soyad M** Y**
  • Mesajlar 993
  • Beğeniler 242 / 259
  • Ticaret 25, (%100)
Bu istediğin programı sana 250.000 Trilyona yapabilirim. (Facebook hisselerini satın alarak tabikide.)

s

xolb xolb WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 18.08.2015
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Web Yazılım
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 6
  • Beğeniler 0 / 0
  • Ticaret 0, (%0)
Anladığım kadarıyla, gruplara üye olup paylaşım yapmak istiyorsunuz, ancak yaptığınız paylaşımları grup yöneticisinin görmesini istemiyorsunuz.
Evet uygulama üye olduğu grubun yöneticisini, (kendi profilinde) engelliler listesine ekleyebilir.
Ancak bu grupta sizin paylaştığınız şeyi görmemesine yetiyor mu denemek lazım;

Eğer yetiyorsa PM ile istediğiniz tüm detayları ve bütçenizi iletirseniz yardımcı olabilirim.

kaan05 kaan05 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 19.07.2015
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Yazılım
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad Ö** A**
  • Mesajlar 83
  • Beğeniler 33 / 23
  • Ticaret 2, (%100)
Grup adminlerini engellediğinizde siz adminlerin paylaşımlarını ve profilini göremezken, adminler sizin grupta yaptığınız tüm paylaşımları görür.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al