wmaraci reklam

Mail Sorunu: mail sisteminden gmaili ve hotmail gibi yerlere mail gitmiyor

11 Mesajlar 2.087 Okunma
wmaraci reklam

Robbo Robbo WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 31.08.2015
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 105
  • Beğeniler 3 / 18
  • Ticaret 0, (%0)
Merhaba

Bu sorunu aylardır çözemedim , host firmasıda çözemedi. Birşeyler diyor kaçıyor sürekli.

Sitem E-ticaret sitesi ve site içi mail sistemi benim için önemli.
Sifremi unuttum , üyeler için mail aktivasyonu ve sipariş alındı maili gibi mailler göndermesi gerekiyor.

Sitem : Robocu.com

Sorun su şekilde:

Sitem outlook ve site içi otomatik mail sisteminden gmaili ve hotmail gibi yerlere mail göndermiyor.

Sadece Kendi site adreslerime yani @robocu.com uzantılı olanlara gönderiyor.

Smtp gönderme ayarı 587 ve 25 ikisinide denedim fark etmedi.
Bu arada ***** i arayıp 25 i de açtırdım.
Kullanıcı onayı kısmıda onaylı
Webmail kısmındada sorun yok her yere gönderebiliyor orası.
Mx diyen oldu host firmasına danıştım mx olsa webmail de göndermez dedi.

Sorun nerdedir sizce yardımınızı bekliyorum.

Bu sorunu Çözecek Babayiğit aranıyor.

Teşekkürler.

www.Robocu.com
wmaraci
reklam

FurkanKandemir FurkanKandemir WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 25.05.2015
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Web Yazılım Uzmanı
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad F** K**
  • Mesajlar 833
  • Beğeniler 0 / 287
  • Ticaret 13, (%100)
Sisteminiz hazır sanırım hiç sevmem ama skype ekleyin yarın öğleden sonra görüşelim. Ftp bilgilerinizi verirseniz sunucunuz üzerinden kendi mail fonksyonlarımı deneyeyim. Problem hostinglemi alakalı yoksa projenizdeki kodlarlamı bunu öğrenmiş oluruz.

• Üyelik 31.08.2015
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 105
  • Beğeniler 3 / 18
  • Ticaret 0, (%0)
Hocam sorun outlook tada var. Bence Sitede bir problem yok çünkü kendime gönderebiliyorum ve otomatik mesajlar bana geliyor. Outlook ta aynı şekilde.

Galiba host ayarlarında bir problem var

www.Robocu.com

TheVolkan TheVolkan Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 23.02.2015
  • Yaş/Cinsiyet 43 / E
  • Meslek Programcı
  • Konum Muğla
  • Ad Soyad V** Ç**
  • Mesajlar 8
  • Beğeniler 1 / 3
  • Ticaret 2, (%100)
Konuyu hortlatmış gibi olmuyayım ama hostunuzun nslerinden tutunda mx ve dnslere kadar bir dünya hata var email çıkışı yapmamasının nedeni edit dns zone da ki mail.robocu.com girişinin karşılığında ipyi bulamaması

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 31.08.2015
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 105
  • Beğeniler 3 / 18
  • Ticaret 0, (%0)

TheVolkan adlı üyeden alıntı

Konuyu hortlatmış gibi olmuyayım ama hostunuzun nslerinden tutunda mx ve dnslere kadar bir dünya hata var email çıkışı yapmamasının nedeni edit dns zone da ki mail.robocu.com girişinin karşılığında ipyi bulamaması

Hocam Konuyu hortlatmış gibi yapmakla iyi yaptınız çünkü sorun daha çözülmedi :)
Şu duruma bir el atın. Ne yapmalıyım ?

www.Robocu.com

• Üyelik 23.02.2015
  • Yaş/Cinsiyet 43 / E
  • Meslek Programcı
  • Konum Muğla
  • Ad Soyad V** Ç**
  • Mesajlar 8
  • Beğeniler 1 / 3
  • Ticaret 2, (%100)
Yani sizin dns ayarlarınızdaki başlıca problemler

Missing nameservers reported by parent FAIL: The following nameservers are listed at your nameservers as nameservers for your domain, but are not listed at the parent nameservers (see RFC2181 5.4.1). You need to make sure that these nameservers are working.If they are not working ok, you may have problems!
will.ns.cloudflare.com
anna.ns.cloudflare.com
Error Missing nameservers reported by your nameservers ERROR: One or more of the nameservers listed at the parent servers are not listed as NS records at your nameservers. The problem NS records are:
win1.ozkula.com
win2.ozkula.com
This is listed as an ERROR because there are some cases where nasty problems can occur (if the TTLs vary from the NS records at the root servers and the NS records point to your own domain, for example).

bu şu demek ya domain yonlendirirken nslere ip girmediniz yada host sağlayıcınızın cpanel whm ayarları yanlıs bulut sunucularda genelde bunlar olmaz yani aşağıdaki linke bakın

http://www.intodns.com/robocu.com

buradaki kırmızı işaretli alanların hepsinin yeniden duzenlenmesi gerekiyor bununla da bitmiyor tabi hostunuza ait dns zone ayarları tabi bunlar email spam olayı için çok onemli

RFIC ayarlarınız hiç yok
DKIM imzanız yok

ptr kaydınız da yok yani sisteminizin bu şekilde mail gondermesi ne şekilde olursa olsun mucize

Çözüm : Hostu değiştir :D
Robbo

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 31.08.2015
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 105
  • Beğeniler 3 / 18
  • Ticaret 0, (%0)

Yani sizin dns ayarlarınızdaki başlıca problemler

Missing nameservers reported by parent FAIL: The following nameservers are listed at your nameservers as nameservers for your domain, but are not listed at the parent nameservers (see RFC2181 5.4.1). You need to make sure that these nameservers are working.If they are not working ok, you may have problems!
will.ns.cloudflare.com
anna.ns.cloudflare.com
Error Missing nameservers reported by your nameservers ERROR: One or more of the nameservers listed at the parent servers are not listed as NS records at your nameservers. The problem NS records are:
win1.ozkula.com
win2.ozkula.com
This is listed as an ERROR because there are some cases where nasty problems can occur (if the TTLs vary from the NS records at the root servers and the NS records point to your own domain, for example).

bu şu demek ya domain yonlendirirken nslere ip girmediniz yada host sağlayıcınızın cpanel whm ayarları yanlıs bulut sunucularda genelde bunlar olmaz yani aşağıdaki linke bakın

http://www.intodns.com/robocu.com

buradaki kırmızı işaretli alanların hepsinin yeniden duzenlenmesi gerekiyor bununla da bitmiyor tabi hostunuza ait dns zone ayarları tabi bunlar email spam olayı için çok onemli

RFIC ayarlarınız hiç yok
DKIM imzanız yok

ptr kaydınız da yok yani sisteminizin bu şekilde mail gondermesi ne şekilde olursa olsun mucize

Çözüm : Hostu değiştir :D

:) bende o çözümü düşünüyorum ama anlaşmanın bitmesine daha 9 ay var.

Bu bilgileri host firmasına atıyım. Host firmasına ne dediysem şu cevabı aldım. "Öyle olsa webmail de göndermez". inşaallah bunda böyle bir cevap almam.

www.Robocu.com

• Üyelik 23.02.2015
  • Yaş/Cinsiyet 43 / E
  • Meslek Programcı
  • Konum Muğla
  • Ad Soyad V** Ç**
  • Mesajlar 8
  • Beğeniler 1 / 3
  • Ticaret 2, (%100)
şimdi en azından ns problemleri duzelse diğerleri konusunda hosting firmanıza yapması gerekenleri aktarabiliriz ama genelde ego sahibi insanlar oldukları için hatayı kabul etmezler genelde bende zamanında çok sorun yaşadım hostcular la şimdi kendime ait 26 tane dedicated sunucu kiraladım istediğim herşeyi ben ayarlayabiliyorum :)

Ek Olarak: Hatta günde 100k ya yakın inbox garantili email atabiliyorum ki düşünün yani :)

• Üyelik 31.08.2015
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 105
  • Beğeniler 3 / 18
  • Ticaret 0, (%0)

şimdi en azından ns problemleri duzelse diğerleri konusunda hosting firmanıza yapması gerekenleri aktarabiliriz ama genelde ego sahibi insanlar oldukları için hatayı kabul etmezler genelde bende zamanında çok sorun yaşadım hostcular la şimdi kendime ait 26 tane dedicated sunucu kiraladım istediğim herşeyi ben ayarlayabiliyorum :)

Ek Olarak: Hatta günde 100k ya yakın inbox garantili email atabiliyorum ki düşünün yani :)

ben günde 2 , 3 tan atsam yeter. :)

Ns yi cloudflare üzerinden aktarmıştım onu iptal ediyim o zaman.

www.Robocu.com

2010slimmer 2010slimmer WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 20.11.2015
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek serbest
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad S** G**
  • Mesajlar 2
  • Beğeniler 2 / 0
  • Ticaret 0, (%0)
sitede hesap actigin kisilerin depolama alanlarini arttirmayi denedinmi. mesela 30mb degil de 100mb

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al