wmaraci reklam
lidertakipci

wmaracı artık TC Kimlik No ve Mobil Onaya Geçmeli

91 Mesajlar 9.866 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

EkipNetwork EkipNetwork akacak para hesapta durmaz Platin Üye
  • Üyelik 18.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Mühendis
  • Konum Hatay
  • Ad Soyad H** M**
  • Mesajlar 1268
  • Beğeniler 360 / 359
  • Ticaret 170, (%100)
[QUOTE=Kişinin ad ve soyadını verilen onaylı telefon numarasından çok rahat çıkartabiliyoruz zaten. Üye olurken girdiği ad soyad eğer uyuşmuyorsa üyeliği onaylanmıyor.

Bunun dışında bu 2 bilgi doğru olsa dahi çoğu zaman hesaplar durdurulup biz kimlik onayı istiyoruz.

Ama ayrıca ileride daha garanti bir yöntem ile "onaylı üye" özelliği getireceğiz. Sadece isteyen üyelerimiz kimlik onayı yapıp, onaylı üye konumuna düşecekler. Bunun için ayrı bir sistem yazacağız. Kendi resmi ile birlikte kimliğinin fotoğrafını atarak onaylı üye konumuna geçebilecek. Onaylanan üyeler aynı twitter ve facebook'da olduğu gibi kullanıcı adlarının yanında mavi bir tik'e sahip olacaklar.[/QUOTE]

yorum linki: https://wmaraci.com/forum/wm-araci/wmaracina-kimlik-onayli-profil-onerisi-268946.html

bunu admin söylemiş yani üye onaylı olunca bunu belirten bir tik olacak :)

wmaraci
reklam

Sirius Sirius WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 16.09.2014
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Youtube
  • Konum ABD
  • Ad Soyad B** M**
  • Mesajlar 1332
  • Beğeniler 0 / 468
  • Ticaret 17, (%100)
Ne yani biz paso id mi göndercez tc belli bir rakamdan oluşuyor kimliği olmayanlar ne yapacak ? Ayrıca kafaya koyan adam 50 tane tc le bile üye olur fotoshop denen bir şey var. mobil desen öyle binlerde programla yüzlerce tel kodu vs vs. Daha geliştirilmiş bir sistemin olması lazım ??? :))

tuuruls tuuruls Kullanıcı
  • Üyelik 09.09.2015
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Grafik Tasarımcı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad T** Z**
  • Mesajlar 1618
  • Beğeniler 10 / 651
  • Ticaret 41, (%100)

Fronar adlı üyeden alıntı

Millet kafasına göre davetiye göndermiyor olsaydı *** da şikayet konularına her gün bir başkası eklenmezdi.

***'da açılan konular ne alaka şimdi? :)

Ben diyorum ki, adam zaten ************** ise ne yapar ne eder 5 yıllık arkadaşlık bile eder alır o davetiyeyi üye olur. Anlatamıyorum sanırım haha

Fronar Fronar WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 05.05.2015
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** Ö**
  • Mesajlar 168
  • Beğeniler 17 / 42
  • Ticaret 71, (%100)
Mevzu kimlik doğrulaması değil. Ben istersem bir kimliğin en alasını yapar, çokta kaliteli olmayan bir kağıda basar gidip pvc kaplatırım. Forumdan kimlik onayı için banlandığımda da onu bir masaya vs. koyarak çekip gönderdiğimde kralı gelse aradaki farkı ayırt edemez.

wmaraci
wmaraci

abdulkerimbakir abdulkerimbakir WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 19.04.2012
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Eğitimci
  • Konum Rize
  • Ad Soyad A** B**
  • Mesajlar 251
  • Beğeniler 69 / 46
  • Ticaret 5, (%100)

phatgit adlı üyeden alıntı

Bir şey yapılmasından değil, Türk milleti olarak biraz eski kafalıyız biz istesekte istemesekte düşünüyoruz, korkuyoruz.

18 yaşından küçük birçok üye var forumda tamam çok iyi olanları olabilir ama kurunun yanında yaşta yanar. Benim üyelik tarihim 4 sene öncesi 18 yaşından küçükken üye oldum ama ozamanlar böyle sorunların hiç biri yaşanmıyordu.

ergen dediğimiz kişilerin yaşla alakası yok. düşünmeye yeteneği olmayan adam 40 yaşında olsa da ergendir. günlük binlerce liralık iş yapan ve işini adam gibi yapan 18 yaşından küçük çok kişi tanıyorum.
EkipNetwork

kişi bu mesajı beğendi.

EkipNetwork EkipNetwork akacak para hesapta durmaz Platin Üye
  • Üyelik 18.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Mühendis
  • Konum Hatay
  • Ad Soyad H** M**
  • Mesajlar 1268
  • Beğeniler 360 / 359
  • Ticaret 170, (%100)

underworld adlı üyeden alıntı

Ne yani biz paso id mi göndercez tc belli bir rakamdan oluşuyor kimliği olmayanlar ne yapacak ? Ayrıca kafaya koyan adam 50 tane tc le bile üye olur fotoshop denen bir şey var. mobil desen öyle binlerde programla yüzlerce tel kodu vs vs. Daha geliştirilmiş bir sistemin olması lazım ??? :))

bin defa yazdım yorumlarda :D https://tckimlik.nvi.gov.tr/TCKimlikNo/Dogrulama.aspx ile sorgulanır hocam ;)

Szryalcin Szryalcin www.neleroldu.net Kullanıcı
  • Üyelik 30.01.2013
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Neleroldu.Net
  • Konum Konya
  • Ad Soyad S** Y**
  • Mesajlar 248
  • Beğeniler 137 / 55
  • Ticaret 13, (%100)
mobil Onayı olmadığı için hesabım kapanmıştı geçen gün.
mobil onayı var diye biliyorum ama.

Fronar Fronar WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 05.05.2015
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** Ö**
  • Mesajlar 168
  • Beğeniler 17 / 42
  • Ticaret 71, (%100)

tzengin adlı üyeden alıntı

***'da açılan konular ne alaka şimdi? :)

Ben diyorum ki, adam zaten ************** ise ne yapar ne eder 5 yıllık arkadaşlık bile eder alır o davetiyeyi üye olur. Anlatamıyorum sanırım haha

Davetiye sistemi WM Aracında olmadığına göre ben *** dan bahsediyorum zaten.

Davetiyeyi veriyorsa o da paşa paşa banlanacak. Suçsuz dahi olsa da onun yüzünden bir başkasının canı yanabilir.

tuuruls tuuruls Kullanıcı
  • Üyelik 09.09.2015
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Grafik Tasarımcı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad T** Z**
  • Mesajlar 1618
  • Beğeniler 10 / 651
  • Ticaret 41, (%100)
Güven ortamı şart bence, üyelerin kendilerinin göremeyeceği bir sistem lazım. Dışarıda ki herkes oylayacak mesela "Güvenmiyorum lan ben buna" , "Delikanlı Adamdır" gibi seçenekler falan olacak. Harika olur bence :D

Sirius Sirius WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 16.09.2014
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Youtube
  • Konum ABD
  • Ad Soyad B** M**
  • Mesajlar 1332
  • Beğeniler 0 / 468
  • Ticaret 17, (%100)

hasmer adlı üyeden alıntı

bin defa yazdım yorumlarda :D https://tckimlik.nvi.gov.tr/TCKimlikNo/Dogrulama.aspx ile sorgulanır hocam ;)

Adminin vay işine o zaman burdan tek tek yüzlerce üyeyimi sorgulayacak hiç sanmıyorum bence :))

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al