freelance iş ilanları

Wordpress Sitemi Bozdum

19 Mesajlar 2.369 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

webbil webbil WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 22.08.2013
  • Yaş/Cinsiyet 42 / K
  • Meslek Seramik Teknikeri
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad B** B**
  • Mesajlar 344
  • Beğeniler 223 / 144
  • Ticaret 4, (%100)

rws adlı üyeden alıntı

wordpressi config.php hariç ftpden tekrar yükleyin, mysqlden de temayı değiştirin

Adım adım anlatırmısınız. Şidi ftp ye girip config.php dosyası hariç hepsini siliyorum demi. Wordpressi tekrar mı kurucam nasıl olucak yedekleri ne zaman yükleyeceğim. Sizie yotmayacak derecede basit anlatırmısınız. Ben şöyle yapıcam doprumu yapıcam acaba... Şimdi ftp deki config.php hariç tüm dosyaları siliyorum.. Sonra hostingiminn verdiği yedeği alıp cpanele girip oradan Restore a Home Directory Backup kısmından yedeklerimi upload' mı ediceğim. Ben böyle yapıcağım doğrumudur yolum. Myql içinde aynı yolu yapıcağım. Restore a MySQL Database da upload edicem... Sitem bu yöntemle geri gelirmi yol bumudur.

wmaraci
reklam

rws rws WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 23.10.2012
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek kimyager
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad E** B**
  • Mesajlar 666
  • Beğeniler 94 / 138
  • Ticaret 2, (%100)

webbil adlı üyeden alıntı

Adım adım anlatırmısınız. Şidi ftp ye girip config.php dosyası hariç hepsini siliyorum demi. Wordpressi tekrar mı kurucam nasıl olucak yedekleri ne zaman yükleyeceğim. Sizie yotmayacak derecede basit anlatırmısınız. Ben şöyle yapıcam doprumu yapıcam acaba... Şimdi ftp deki config.php hariç tüm dosyaları siliyorum.. Sonra hostingiminn verdiği yedeği alıp cpanele girip oradan Restore a Home Directory Backup kısmından yedeklerimi upload' mı ediceğim. Ben böyle yapıcağım doğrumudur yolum. Myql içinde aynı yolu yapıcağım. Restore a MySQL Database da upload edicem... Sitem bu yöntemle geri gelirmi yol bumudur.

yeniden kurmaya gerek yok siz tema kaynaklı sorun yaşıyorsunuz phpmyadminde veritabanınıza gidin wp_options tablosunu açın ve template ile stylesheet olan yerlerin karşısındaki yerlere eski tema isminizi yazın

wordpress-html-css-web işleri yapılır

• Üyelik 22.08.2013
  • Yaş/Cinsiyet 42 / K
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad B** B**
  • Mesajlar 344
  • Beğeniler 223 / 144
  • Ticaret 4, (%100)
Eski temayı da sildim sitede tema yok ... Son sürüm wordpress sin content dostasını attım tüm temalarım gitti. Ben hostuma tekrar yazdım verdğiniz yedek en son ne zaman alınmış diye ... Eğer dün geceden önceki alınan yedekse yedekden kurucağım. Ywedek kurmayı o yüzden sordum ... Oradan cevap gelsin onu bekliyorum .. Çünkü site gidince ben biraz sabırsızım diğer dosyaları da kurcaladım ama tek hatam yedek almadım birinden ve yanlışlıkla o dosyayı düzenlerken kayıt ettim.. orijinali gitti ve site bembeyaz oldu. O yüzden bana yedekler şart. Sorun sadece tema değil ben başka şeyler de yapdım ... En son o dosyayı yüklemicekdim :D

TheAnalyzer TheAnalyzer WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 29.06.2014
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Özel
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad E** B**
  • Mesajlar 1305
  • Beğeniler 134 / 415
  • Ticaret 5, (%100)
Hata yaptığın dosyayı at düzelsin. Muhtemelen wordpress fonksiyon dosyasını veya tema dosyasını bozmuşsundur.
webbil

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
wmaraci

rws rws WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 23.10.2012
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek kimyager
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad E** B**
  • Mesajlar 666
  • Beğeniler 94 / 138
  • Ticaret 2, (%100)

webbil adlı üyeden alıntı

Eski temayı da sildim sitede tema yok ... Son sürüm wordpress sin content dostasını attım tüm temalarım gitti. Ben hostuma tekrar yazdım verdğiniz yedek en son ne zaman alınmış diye ... Eğer dün geceden önceki alınan yedekse yedekden kurucağım. Ywedek kurmayı o yüzden sordum ... Oradan cevap gelsin onu bekliyorum .. Çünkü site gidince ben biraz sabırsızım diğer dosyaları da kurcaladım ama tek hatam yedek almadım birinden ve yanlışlıkla o dosyayı düzenlerken kayıt ettim.. orijinali gitti ve site bembeyaz oldu. O yüzden bana yedekler şart. Sorun sadece tema değil ben başka şeyler de yapdım ... En son o dosyayı yüklemicekdim :D

ftpden yedek dosyasındaki public_html olduğu gibi atın, mysql bozmadığınız için mysql yüklemeye gerek yok sonra önceki mesajda anlattığım işlemi yapın

wordpress-html-css-web işleri yapılır

cliaweb cliaweb Web Hosting Sağlayıcı Kullanıcı
  • Üyelik 05.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Hosting Sağlayıcısı
  • Konum Muğla
  • Ad Soyad R** Y**
  • Mesajlar 1021
  • Beğeniler 356 / 356
  • Ticaret 8, (%100)
Merhabalar,

sorununuzu çözemezseniz özel mesaj ile bilgileri iletin sizin için kontrol edelim.

Saygılarımızla ...

Linux Hosting | Linux Reseller | VPS | VDS https://www.cliaweb.com - İletişim : +90 (850) 885 10 39

senol77 senol77 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 30.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 43 / E
  • Meslek güvenlik
  • Konum Yalova
  • Ad Soyad Ş** E**
  • Mesajlar 277
  • Beğeniler 57 / 57
  • Ticaret 1, (%100)
abi wordpress şakaya gelmez,gereklı eklentılerı yukle bırak,hız konusunuda uzmanına bırakın,siz uğraşırsanız başınıa ağırır...benım gıbı acemıerın işi değil wesselam

www.unutulmazezgiler.info

• Üyelik 22.08.2013
  • Yaş/Cinsiyet 42 / K
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad B** B**
  • Mesajlar 344
  • Beğeniler 223 / 144
  • Ticaret 4, (%100)

cliaweb adlı üyeden alıntı

Merhabalar,

sorununuzu çözemezseniz özel mesaj ile bilgileri iletin sizin için kontrol edelim.

Saygılarımızla ...

Ben hostumdan cevap gelsin arkadaşların anlattıkları ile bir şeyler yapıcağım. Buraya yazarım.

Ek Olarak:

senol77 adlı üyeden alıntı

abi wordpress şakaya gelmez,gereklı eklentılerı yukle bırak,hız konusunuda uzmanına bırakın,siz uğraşırsanız başınıa ağırır...benım gıbı acemıerın işi değil wesselam

Bende acemilikden çıkmak için uğraşıyorum ben.. Şu an çırakım, usta olmak için yola çıkdım :) teşekkürler güzel öğüdün için. Bir şeyi bozup tamir etmeden usta olunmaz değil mi ? Diyelim böyle bir durum bir arkadaşın başına geldi hemen çözümünü yapıcağım çünkü başıma gelmişdi diyeceğim. En güzel öğrenme yolu yapıp bozmak ve tamir etmekdir.

Ek Olarak: Bu arada hsting şirketimden cevap geldi. Az önce sormuşdum bana verdiğiniz yedek ne zamanaa ait diye. 15 dakka geçmeden cavap geldi. Cevapları şu.
Değerli müşterimiz,

Verilen yedek 1 hafta oncesine aittir.

Bunu okuyunca sevinçden zıpladım :D Gerçekden işlerini yapan ciddi bir firma Turkishhost. Zaten sitemi bozunca çok da korkmadım. Dedim mutlaka ya onlar çözerler ya da yedekleri kesin vardır. Host şirketimin verdiği yedekleri, konumda yardım eden arkadaşların açıklamaları ve yol gösteren bilgilerinin doğrultusunda onarmaya çalışıcağım. Sonucu yazarım buraya nasıl yapdığımı.

Ek Olarak:

rws adlı üyeden alıntı

ftpden yedek dosyasındaki public_html olduğu gibi atın, mysql bozmadığınız için mysql yüklemeye gerek yok sonra önceki mesajda anlattığım işlemi yapın

Yapdım olmadı. Ne yapdığımı yazayım. Hostingimin verdiği yedeği indirdim. Cpanele gittim. Orada Home Directory Backup kısmından hostumun verdiği dosyayı Gözat' tan seçerek upload ettim. 25 dakka falan bekledim dosyaları yükledi. Fakat sitem geri gelmedi. Mutlaka başka yolu vardır.

Ek Olarak: Merhaba arkadaşlar.... Bozduğum wordpress sitemi @The Analyzer adlı arkadaş sayesinde çözdük akşam. Çözülme yolu. Ftp ' de ne kadar wordpress dosyası varsa anadizinden filezille aracıığı ile sildik. Ardından hostingimin verdiği 1 hafta önceki yedek dosyasının içinde ki, homedir>public_html içine girilerek içinde ki içeriği ana dizine attım. Ardından myqsl dosyasının içinde ki .sql ile biten dosyayı cpanelden siteme upload ederek sorunsuz ve çalışan myqsl geri yükleme yapılmış oldu. Geri yüklemede 15 -20 dakika kadar bekleniyor içeriğin uzunluğuna bağlı. Tüm kodlar işlendi diye uyarı geldi ve sitem 1 hafta ki önceki haline geri göndü. Ben çok teşekkür ediyorum arkadaşa ... Gece gece üşenmedi, o yazdı ben yapdım... Sorunu hallettik. The Analyzer; arkadaşa tekrar teşekkür ederim. Sitem [COLOR="DarkOrange"]Tekno Gündemi[/COLOR]

Ek Olarak:

TheAnalyzer TheAnalyzer WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 29.06.2014
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Özel
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad E** B**
  • Mesajlar 1305
  • Beğeniler 134 / 415
  • Ticaret 5, (%100)
Çözüme ulaşmanıza sevindim bende size teşekkür ederim :)

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al