wmaraci reklam
lidertakipci

Bir Şey Fark Ettim...

6 Mesajlar 1.159 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

Nurcin Nurcin Sms Onayı Gerekli Kullanıcı
  • Üyelik 04.03.2011
  • Yaş/Cinsiyet 24 / K
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 1635
  • Beğeniler 237 / 284
  • Ticaret 3, (%100)
Webmaster forumlarında açılan, "Süper bir fikrim var ortak arıyorum!, Harikulade bir proje geldi aklıma, sponsor arıyorum" vs. gibi konulardaki fikirlerin (projelerin) geneli beklenene ulaşamıyor.

Örneğin, MustafaKemalim.Com çok güzel bir proje idi ancak açık söylemek gerekirse bir kişi dahi ilgilenmiyor. Belki ilgileniyordur, bilmiyorum eğer yanlış biliyorsam afedersiniz.

Zaten şu anki büyük firmaların, projelerin hiçbirinin bu projeyi başlatırken webmaster forumlarında konu açtığını görmüş değilim, belki istisnalar vardır.

Wm forumlarında böyle konular açılmasın demiyorum elbet açılsın ancak böyle bir şeyi fark ettiğimi söylemeden edemedim. Yani böyle konular açmadan önce sonunuzu iyi düşünün sonra açın diyorum :o

İyi akşamlar...
SabahKemalCansu

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

Bimedya Bimedya Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 18.01.2012
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek Reklam projeleri
  • Mesajlar 111
  • Beğeniler 18 / 37
  • Ticaret 40, (%95)
Çok haklı.
Nurcin

kişi bu mesajı beğendi.

KeremZOR KeremZOR o kadar zor değilim Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 12.09.2011
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Uİ Designer & Web developer
  • Konum KKTC
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 1378
  • Beğeniler 363 / 346
  • Ticaret 9, (%100)
Evet haklısın nurçin, fakat mustafakemalim projesinin sahibi yok maalesef şuanda. Zaten yöneticiler gereken açıklamayı'da yaptılar bu projeyi gerçekten üstlenecek biri bulunup devredilecek ve tekrardan herşey aktif olacaktır.

lbrk lbrk WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 27.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek
  • Mesajlar 123
  • Beğeniler 29 / 27
  • Ticaret 0, (%0)
Sorunun kaynağı ise, buradaki hemen hemen herkesin bir projesi olması ve insanları hala "Bir elin nesi var, iki elin sesi var." sözünü kavrayamamış olması.

wmaraci
wmaraci

Metin Metin metinli.com Kullanıcı
  • Üyelik 28.03.2011
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek SEO Analisti ve Siber Güvenlik
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** Y**
  • Mesajlar 1399
  • Beğeniler 61 / 582
  • Ticaret 18, (%94)
Bunlardan farklı olarak sorunun sebebi açık olarak söylenmese de,

Projeyi başlatan insanlar, bir cesarettir başlıyor. Sonrasında iyi yerlere gelseler de gelmeseler de bunu ticari kazanca dönüştüremeyince iyice soğuyorlar.

Projeyi başlatırken, kahraman gibi anıldıkları içinse o zaman yaptıkları rant & reklam yanlarına kâr kalıyor.

Durum bundan ibaret. Projeleri insanlar başlatıyor, bir süre sonra gitmiyor. Neden?

Çünkü ya sıkılıyorlar, ya "banane ya ben kahramanım artık" düşüncesiyle yerlere göklere sığamıyorlar. Tamamen insanların egolarıyla alakalı.

Elbette bahsettiğim gibi ticari kazançta bunlara etken olabiliyor. Proje başlatacak olan varsa, açtığı başlıktan biraz öğüt alsın. Başlığı bile "Sosyal Sorumluluk Projesi" iken, "kibir ve kendini büyük görmek niye?" der insan kendine. :)

(Dipnot: Yazdığım konuyu kimseye ithaf etmiyorum, sadece genel bir düşüncedir.) :cool:
Nurcin isousluer

kişi bu mesajı beğendi.

Yazar, yazılım geliştirici, SEO Analisti ve siber güvenlik uzmanı.

faruk faruk WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 31.07.2011
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Starters' Agency
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Ö** B**
  • Mesajlar 765
  • Beğeniler 38 / 89
  • Ticaret 10, (%100)
Haklısın valla.

girişimci • tasarımcı • blogger | www.omerfarukbal.com | starters.agency • sayborg.net • tamekran.co
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al