wmaraci reklam

DMOZ'a Kayıt İçin 150 TL Talep Edildi...

42 Mesajlar 4.201 Okunma
smmexpress

kadikoy34php kadikoy34php Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 01.10.2014
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Web programcılıği
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad C** K**
  • Mesajlar 327
  • Beğeniler 31 / 43
  • Ticaret 2, (%100)
DMOZ editörleri bu tarz mailler atar mı orasını bilmem ama yetkili veya bilgili birisine ait değil bu yazım şekli..

wmaraci
reklam

mts mts WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 18.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Uykucu
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad S** U**
  • Mesajlar 476
  • Beğeniler 54 / 125
  • Ticaret 22, (%100)
İnsanların DMOZ sisteminin işleyişi hakkında bilgi sahibi olmamasından kaynaklanıyor bu gibi paranoylar aslında. Para isteyen bir editör, şikayet edilmeden de dmoz bunu anlayabiliyor. Eğer bir site başvuru yapmamış ise veya bekleyen 100 başvurunun içerisinde bu site 101. olarak başvurup ücret karşılığı 100 başvuru es geçilip bu siteninki onaylanıyorsa DMOZ'da hemen yayına geçmez bir süre bekler, ve bu işlemler DMOZ sisteminde sürekli LOG'lanır. Rutin kontrollerde böyle birşey görüldüğünde, top level editörler bu sıradışı onaylanan siteyi inceler ve site DMOZ kural ve politikalarına uygun değilse hem silinir hem de editör uzaklaştırılır. Bu şekilde çok vaka var ve bir nebze de olsa kendi kendisini de temizliyor dmoz. Öte yandan bu gimi mesaj atanlara siz pirim yaptırmazsanız, bunalrda türemez. Unutmayın ki, ücret karşılığı sitesini ekletmek isteyen insanlar yüzünden böyle bir kavram ortaya çıktı, o yüzden yalnızca editörlerin değil bir yerde de site sahiplerinin aç gözlülüğü olarak düşünebilirsiniz bu durumu. Konuyla bir yerden temas eden bu gibi şeylere pirim yaptırmazsa, farkında olan da şikayetini ederse, dahada sürmez bu gibi konular.

J1DOJ J1DOJ Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 09.06.2015
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Web Yazılım, Geliştirici...
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad O** D**
  • Mesajlar 296
  • Beğeniler 0 / 82
  • Ticaret 0, (%0)
Arkadaşlar Kimi Editör Değil Vs Demiş Fakat Mail Atan Kişi İyi Okursanız Sitenizi Diyor Para Karşılığında Eklerim Dmoz'a Yani Para Karşılığında Ekletirim Başkasına Demiyor Doğal Olarak Bana Maili Atan Şahıs Dmoz Editörü Olarak Görev Yapmaktadır...

EranKucuk EranKucuk Oyun Medyası Kullanıcı
  • Üyelik 26.08.2015
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** K**
  • Mesajlar 923
  • Beğeniler 356 / 355
  • Ticaret 35, (%100)
http://hizliresim.com/PBY9XN

Buyrun, aynı kişi bu gün banada mail attı, şahsen aklıma forum da dmoz editörüyüm diyen arkadaş geldi. Bilgileri bir tek onunla paylaşmıştım

wmaraci
wmaraci

osmsmr osmsmr WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 04.10.2015
  • Yaş/Cinsiyet 42 / E
  • Meslek teknisyen
  • Konum Samsun
  • Ad Soyad O** S**
  • Mesajlar 106
  • Beğeniler 19 / 25
  • Ticaret 0, (%0)
senden yine az istemişler benden 300 tl istedi 300 ü sen bana ver siteyi senin üstüne yapim dedim :)

Blacksheep Blacksheep .NET Developer Kullanıcı
  • Üyelik 20.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 2074
  • Beğeniler 60 / 532
  • Ticaret 10, (%100)
Burada bulunan linkten DMOZ'a durumu bildirin gerekeni yapsınlar.

Fatihaydin Fatihaydin WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 12.05.2015
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Kalite
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad F** A**
  • Mesajlar 510
  • Beğeniler 125 / 144
  • Ticaret 1, (%100)

J1DOJ adlı üyeden alıntı

Arkadaşlar Kimi Editör Değil Vs Demiş Fakat Mail Atan Kişi İyi Okursanız Sitenizi Diyor Para Karşılığında Eklerim Dmoz'a Yani Para Karşılığında Ekletirim Başkasına Demiyor Doğal Olarak Bana Maili Atan Şahıs Dmoz Editörü Olarak Görev Yapmaktadır...

Yaw arkadaşım sana özerlden de mesaj attım.Dmoz bizde böyle bir üye yoktur diyor sen hala kafanın dikine gitmeye çalışıyorsun.Amacın prim yapmaksa bunu çok iyi yapıyorsun :)

Ek Olarak: Bu kişilere mesaj atan şahıs wmaracına üye olğumuz e-mail aracılığıyla bizler mail atıyor.Bana dmoz a kayıt olduğum adrese değil buraya kayıt olduğum adrese geldi bu mesaj.Bu şahıs wm aracı sitesinden e-mailleri görerek bizlere mesaj atan bi sahtekardır.Dmoz'a yaptığım şikayette dmoz'a ait böyle bir editörün bulunmadığı bilgisi gelmiştir.Aynı mesaj banada geldi bu sadece sahtekar bir isimdir,dmoz ile alakası yoktur.DMOZ sitesinden bahsediyoruz burda 2-3 tane çocuğun kurduğu bir adres değil.

NovemberNight NovemberNight WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 13.09.2015
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek İmalat Ar-Ge Mühendisi
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 514
  • Beğeniler 158 / 174
  • Ticaret 8, (%100)
Bu mesajı atan editördür değildir bir şey diyemem ama bundan bağımsız olarak söylüyorum bazı editörlerin editörlüğü suistimal ettiği de bilinen bir gerçek. (Tabii ki işlerini iyi yapan DMOZ editörü de çok) Bu bağlamda tek gördüğüm artık yavaş yavaş DMOZ'un da su almaya başladığı.

Bu tarz spekülasyonlar zamanla Google'ın kulağına da gidecektir o zaman Google da DMOZ'a verdiği değeri gözden geçirecektir. O zaman neler olur bakıp göreceğiz.

dreghot dreghot WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 19.05.2014
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Bilgisayar Programcılığı
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad M** Ö**
  • Mesajlar 13
  • Beğeniler 0 / 0
  • Ticaret 0, (%0)
insan babasının oğluna kefil olamıyor arkadaş tanımadığı insanlara kesinlikle yapmaz diye diretiyor gerçekten şuan saygı duyuyorum sana kirletmemiş bu lanet dünya hala seni tertemiz kalmışsın :)

http://www.mibilisim.com

annebebekegitimi annebebekegitimi WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 10.01.2015
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Student
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** E**
  • Mesajlar 194
  • Beğeniler 111 / 45
  • Ticaret 5, (%100)
Rüşvetmi istemiş..... Tövbe tövbe....

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al