wmaraci reklam

Sosyal Medya'ya Girişler Engelleniyor!

64 Mesajlar 7.155 Okunma
smmexpress

Engin07 Engin07 Engin ÖZTÜRK Kullanıcı
  • Üyelik 20.08.2012
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Eskişehir
  • Ad Soyad E** Ö**
  • Mesajlar 1965
  • Beğeniler 700 / 560
  • Ticaret 36, (%100)

SanCeZ adlı üyeden alıntı

Engin diyen arkadas para içinle ne alaka bak bakalim blogda hiç reklam veya dişari link varmi. Kelime oyunu yaparak kendini olgun gostermeye calisma bosuna.Ben arkadasa yardim amacli gonderdim bi sey bildigin yok ukala ukala konusma.Ankarayla alakali diyende sensin ankaradaki patlamayla ne alakasi var turkiyenin alt yapisi ankaradan mi ibaret anca laf olsun torba dolsun hesabi yapiyon.

Kardeşim tamam o kadar bilgili insan yanılıyor onlar boşuna bu konularda yılların tecrübesini yapmışlar, sen kralsın diyecek laf yok biliyorsun ankaraylada alakası. Sorun 1 milyar üyesi olan facebookta naparsın sunucuları Türkiye'ye çökesi gelmiş canı sıkılınca yapıyor arada çılgın bu Mark. Reklam olup olmaması önemli değil, sitenin reklamını yapmakta bir reklamdır. Sitene hit çekersin, herkesin önbelleğine kazınır o site google aramalarda bu kişi bu siteyi önceden ziyaret etmiş zaten blogspot'da google'ın olduğu için kaydını tutuyor sen istemezsen bile, ben bu siteyi aramalarda öne çekeyim diyecek (siteni ziyaret edenlere). Algoritmalar hakkında hiçbir bilgin yok buradan bunuda anlıyorum. Şimdi reklam koymadığın ilerde koymayacağın anlamına gelmeyecek sonuç olarak, kurumsal siteler bile reklam koyuyor yani kişisel bir sitenin bu devirde yani zevk olsun diye site açan insan %0.00001 lik bir kesim, niye zamanını boş yere harcamak istesin bir insan yani.

Madem facebook kaynaklı bir sorundu neden sadece Türkiye giriş yapamadı? Bana sadece bunu açıkla tamam diyecem sen haklısın, eğer bunu açıklayamıyorsan kusura bakma ben haklıyım. Mark'ın ya da Facebook'da çalışanların henüz bizden kaynaklı bir sorundu diye açıklama yapmadığına göre, ki zaten herkesinde dediği gibi VPN ile Türkiye dışında istediğin her ülkeden giriş yapabildiğine göre.

Ha eğer Türkiye'den yurt dışı hatları çok yoğun demek istemiş ise bu BTK açıklamasında bu sefer VPNlerinde yavaş olması ve diğer çoğu siteninde açılmaması gerekliydi Türkiye lokasyon kullanmıyor sonuçta tüm dünya.

Haber sitelerine inanma, haberciler kendileri diyor medya özgür değil haberlere inanmayın diyor, sen niye inanıyorsun sunucu kendi inanmazken sunduğu habere?

Twitter Policy hesabı;
Türkiye’de bir çok yerde Twitter’a erişim sorunu haberleri alıyoruz. Sorunu araştırıp erişimi tekrar sağlamayı umuyoruz.

Yazmış 16 saat önce, bende Twitter halen hızlanmış değil halen bir yavaşlık söz konusu VPN kapalı olduğu sıralarda koca şirket 16 saatir sorunun kaynağını bulamıyor çünkü sorun yok sorun bizde, bizim bağlantımız sorunlu onlarınki değil.

Ya ben anlatamıyorum derdimi, ya da insanlar anlamak istemiyor anlam veremiyorum kimseye.

wmaraci
reklam

radyotelekom radyotelekom Radyo Telekomünikasyon Kullanıcı
  • Üyelik 19.11.2014
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek bilgisayar hizmetleri
  • Konum Ordu
  • Ad Soyad S** A**
  • Mesajlar 417
  • Beğeniler 100 / 54
  • Ticaret 2, (%50)
Bence Facebook ve Twitter böyle olması daha iyi.

Caesar Caesar ich bin /root Kullanıcı
  • Üyelik 24.08.2015
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Bilgisayar Mühendisi
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad O** B**
  • Mesajlar 837
  • Beğeniler 77 / 558
  • Ticaret 10, (%100)
Beyler *******a gelen emir var bizzat gözlerimle gördüm. Çevrem geniştir saolsun.

Resim, video ve etkinliklerin paylaşıldığı IP adreslerini engelliyorlar yada araya girip hızı düşürüyorlar.

özellikle etkinlik iplerinin böylelikle akşam insanlar sosyal medya üzerinden anlaşıp sokağa çıkmasın diye.

Taksime, kızılaya, izmir kordon'da gösteriler olmasın diye yapiyorlar.

Gezi parkı sosyal medyada ateşlendiği için aynı şekilde bunuda engellemeye calışıyorlar.

Buna bence iyi oluyor diyenler olabilir ama bunun asıl sebebi;

Devlet kendi insanından korkuyor, sosyal medyadan korkuyor.

Ben türkiyede bu güne kadar bu kadar korkak bir yönetim görmedim.

Protesto her insanın hakkıdır, tunnelbear, vpn gibi özellikler ile rahatça erişim sağlamayı artık herkes biliyor.
erkolay Engin07 BarneyStinson

kişi bu mesajı beğendi.

>/dev/null 2>&1

scelebi scelebi WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 28.05.2014
  • Yaş/Cinsiyet 46 / E
  • Meslek kamu
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad S** Ç**
  • Mesajlar 439
  • Beğeniler 153 / 74
  • Ticaret 93, (%98)
aslında sosyal medyaya müdahale edilmesi hoş değil ancak, özellikle twitter da o kadar çok operasyonel hesap varki yalan yanlış haber, halkı galayana getirmeye çalışmalar, saçma sapan paylaşımlar yaparak insanlar proveke ediliyor.

malesef ki birde halen burada çıkan haberle inanıyoruz, 2 doğru haber içini saçılmış binlerce yalan haber dikkatli ve sakin olmakta fayda var. kimse kimseyi kırmasın soğukkanlı olmak gerekir.
aksi bu tür olayı yapanların elini ovuşturmasına sebep olur.

3-5 saat twitter facebook girmesek bişey olmaz.

wmaraci
wmaraci
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al