wmaraci reklam

Ucuza VDS nasıl olur ?

8 Mesajlar 741 Okunma
smmexpress

BeTu BeTu Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 14.10.2015
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad F** A**
  • Mesajlar 134
  • Beğeniler 43 / 48
  • Ticaret 1, (%100)
Arkadaşlar herkese kolay gelsin Forumu 1 haftadır takip ediyorum dün de üye olmaya karar verdim ve oldum anlamadığım şey bu vds sunucular neden bu kadar ucuza satılıyor eskiden belirli sitelerden yüksek ücretle alınan vds sunucu şimdi 512 mb 10 liraya gidiyor acaba neden ?

wmaraci
reklam

AKDNZ AKDNZ #Sunucu Kurulumu Kullanıcı
  • Üyelik 28.06.2014
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Ağ Yöneticisi
  • Konum Azerbeycan
  • Ad Soyad A** A**
  • Mesajlar 1668
  • Beğeniler 645 / 524
  • Ticaret 51, (%100)
Pazarda rekabet artınca, firmalar fiyat indirimi yaparak pazardaki paylarını koruma yoluna giderler ilk sebebin bu olduğunu düşünüyorum.

İkinci olarak sunucu işini bundan 5 yıl öncesine kadar pek fazla bilen yoktu, digitalocean gibi firmaların çoğalması ve bunların vps satmaktanda öte bilgi kütüphanesi oluşturmasıyla herkes sunucu kullanabilecek duruma geldi.

Üçüncü sebep ise eskiden sunucu bileşenleri bugüne nazaran yavaş ve pahalıydı, günümüzde hem yeni nesil teknolojilerin kullanılması hemde dünya üzerinde internet fiyatlarının genel olarak düşmesi bir başka etkendir.

512ram için 10 lira demişsiniz, kullanım alanınız nedir bilemem fakat iyi firmalarla çalışmaya özen gösterin. Yoksa birgün siteniz gider, ticket açarsınız güncelleme yapıyoruz derler ama bu güncelleme 3 4 günü geçince tekrar tekrar yazarsınız ve son olarak şöyle bir cevap alırsınız, güncelleme sonrası diskler boot olamamakta, üzgünüz, bunun türkçesi sunucudaki herkesle birlikte tüm verileriniz uçup gitmiştir.
Kotil BeTu

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 14.10.2015
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad F** A**
  • Mesajlar 134
  • Beğeniler 43 / 48
  • Ticaret 1, (%100)

AKDNZ adlı üyeden alıntı

Pazarda rekabet artınca, firmalar fiyat indirimi yaparak pazardaki paylarını koruma yoluna giderler ilk sebebin bu olduğunu düşünüyorum.

İkinci olarak sunucu işini bundan 5 yıl öncesine kadar pek fazla bilen yoktu, digitalocean gibi firmaların çoğalması ve bunların vps satmaktanda öte bilgi kütüphanesi oluşturmasıyla herkes sunucu kullanabilecek duruma geldi.

Üçüncü sebep ise eskiden sunucu bileşenleri bugüne nazaran yavaş ve pahalıydı, günümüzde hem yeni nesil teknolojilerin kullanılması hemde dünya üzerinde internet fiyatlarının genel olarak düşmesi bir başka etkendir.

512ram için 10 lira demişsiniz, kullanım alanınız nedir bilemem fakat iyi firmalarla çalışmaya özen gösterin. Yoksa birgün siteniz gider, ticket açarsınız güncelleme yapıyoruz derler ama bu güncelleme 3 4 günü geçince tekrar tekrar yazarsınız ve son olarak şöyle bir cevap alırsınız, güncelleme sonrası diskler boot olamamakta, üzgünüz, bunun türkçesi sunucudaki herkesle birlikte tüm verileriniz uçup gitmiştir.

üşenmeden yazdığınız için teşekkürler hocam
AKDNZ

kişi bu mesajı beğendi.

berkakalinn berkakalinn WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 04.04.2015
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek -
  • Konum Afyon
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 1723
  • Beğeniler 159 / 334
  • Ticaret 39, (%97)
Bedava vps veren yabancı firmalar mevcut :) teknoloji gelişiyor fiyatların düşmesi normal.

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 14.10.2015
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad F** A**
  • Mesajlar 134
  • Beğeniler 43 / 48
  • Ticaret 1, (%100)

berkakalinn adlı üyeden alıntı

Bedava vps veren yabancı firmalar mevcut :) teknoloji gelişiyor fiyatların düşmesi normal.

Vds düşüyor peki o zaman alan adları neden düşmedi 2010dan beri internetle uğraşıyorum fiyatlar hep aynı.

berkakalinn berkakalinn WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 04.04.2015
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek -
  • Konum Afyon
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 1723
  • Beğeniler 159 / 334
  • Ticaret 39, (%97)

BeTu adlı üyeden alıntı

Vds düşüyor peki o zaman alan adları neden düşmedi 2010dan beri internetle uğraşıyorum fiyatlar hep aynı.

Vdsler sizin kullandığınız bilgisayarlara benzemektedir (server bakımından fark vardır) yabancılar bu serverlerin bileşenlerini çok uygun fiyatlara aldıklarından ve dolar cinsinden ödedikleri için kar etme olasılığı vardır.

Ayrıca bundan 7 yıl önceki bilgisayar bileşenleri fiyatları şimdi ne kadardır siz düşünün :)

• Üyelik 14.10.2015
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad F** A**
  • Mesajlar 134
  • Beğeniler 43 / 48
  • Ticaret 1, (%100)

berkakalinn adlı üyeden alıntı

Vdsler sizin kullandığınız bilgisayarlara benzemektedir (server bakımından fark vardır) yabancılar bu serverlerin bileşenlerini çok uygun fiyatlara aldıklarından ve dolar cinsinden ödedikleri için kar etme olasılığı vardır.

Ayrıca bundan 7 yıl önceki bilgisayar bileşenleri fiyatları şimdi ne kadardır siz düşünün :)

yani hocam kısacası kaliteli firmalardan alışveriş yapalım öyle mi ?

Engin07 Engin07 Engin ÖZTÜRK Kullanıcı
  • Üyelik 20.08.2012
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Eskişehir
  • Ad Soyad E** Ö**
  • Mesajlar 1965
  • Beğeniler 700 / 560
  • Ticaret 36, (%100)

BeTu adlı üyeden alıntı

Alan adları zaten ucuz? Bizim ülkemizde 1$ = 3 TL olduğu için size zam geliyor gibi görünüyor oysa, Godaddy'den 2.5 TL'ye .com domain alabiliyorsunuz, hatta 1and1.com ilk yıl ücretsiz .com domain veriyor herkese. Global pazarda normal fiyatı ise 7-10 $ arası yani adamlara göre yıllık maliyet = maksimum 10 TL gibi düşün yani. Bu pahalanma bizim paramızın değerinin düşüklüğünden, dolar şuanda eskisi gibi 1.25-1.5 TL olsaydı bizde bu fiyattan alıyor olacaktık. Gerçi şuanda whois gizleme almadığınız sürece bazı firmalar halen indirim ile 10-15 TL arasına kayıt yaptırıyor Türk firmalardan.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al