wmaraci reklam
lidertakipci

Wordpress Contact Form 7 Sorunlarına Çözüm

4 Mesajlar 660 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

MuratAktas MuratAktas Webmaster&SEO&Wordpress Kullanıcı
  • Üyelik 30.01.2015
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Üniversite
  • Konum Mersin
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 90
  • Beğeniler 23 / 18
  • Ticaret 0, (%0)
Merhaba arkadaşlar çoktandır görüşemiyoruz umarım ıyısınızdir. Bir ajansta wordpress uzmanı olarak işe basladım :) Neyse aylar sonra size faydalı bir makale yazmak istedim.
Gelelim konumuza bildiğiniz üzere wordpress kullanmaya yeni başlayan arkadaşlarımız Contact Form 7 eklentisini kurduktan sonra çalışmıyor diye isyan ediyorlar ve bunun çözümünü başka yerlerde contact form 7 içerisinde kod silerek yada değişiklikler yaparak çözdüklerini zannediyorlar. Şimdi ben size makalemde hiçbir değişiklik yapmadan bir kaç manuel ayardan sonra sorunsuz çalışacağını göstereceğim iyi okumalar :)

Değiştirmemiz gerekn tek kısmı sarı kalem ile belirttim. İletişim Formunun maili hangi e-posta adresinize gelmesini istiyorsanız o adresi giriyoruz.
Bu ayarı yaptıktan sonra şimdi sıra SMTP (Simple Mail Transfer Protocol) Elektronik posta gönderme protokolü Ayarlarını yapacağız.

Öncelikle WP-MAİL SMTP Eklentisini kuracağız.

Sonra başlangıç kısmında sol menüden Ayarlar > Email Seçeneğine giriyoruz.Aşağıda hazırladğım görseldeki gibi ayarlarımızı yapacağız.

Evet arkadaşlar Contact From 7 iletişim formumuzun ayarları bu kadar bu şekilde doğru yaptığınız sürece hiçbir şekilde hata ile karşılaşmazsınız.

Okuyup zaman ayırdığınız için teşekkür ederim takıldıgınız kısımları yorum yaparak sorabılırsınız.

Kaynak : http://murataktas.org/wordpress-site-e-mail-ayarlari/

Kişisel web siteme beklerim

http://murataktas.org
wmaraci
reklam

TheAnalyzer TheAnalyzer WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 29.06.2014
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Özel
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad E** B**
  • Mesajlar 1305
  • Beğeniler 134 / 415
  • Ticaret 5, (%100)
Bilmeyenler için iyi konu olmuş fakat bazen sorarım kendime wordpress tasarımcısı kendi sitesini neden tasarlamaz :)
MuratAktas

kişi bu mesajı beğendi.

MuratAktas MuratAktas Webmaster&SEO&Wordpress Kullanıcı
  • Üyelik 30.01.2015
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Üniversite
  • Konum Mersin
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 90
  • Beğeniler 23 / 18
  • Ticaret 0, (%0)
bende soruyorum kendıme kardeşim :D neden diye :D çunku boş vaktim yok ve genellık şık sade kullanışlı temaları sevıyorum bu temada işime yarıyor az çok ileride kendı tasarımımı yapmayı planlıyorum işlerden fırsat bulursam :)

Kişisel web siteme beklerim

http://murataktas.org

EscrowArea EscrowArea WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 20.04.2017
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Web Master
  • Konum Denizli
  • Ad Soyad İ** T**
  • Mesajlar 266
  • Beğeniler 24 / 27
  • Ticaret 9, (%100)
hocam gelen mailleri boş gönderiyor bu Ne yapmalıyız mail gelmede sorun yok Ama

ADWORDS HESAP: WhatsApp: 0551 094 5535
wmaraci
wmaraci
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al