freelance iş ilanları

3000 tl ile nasıl bir iş , yatırım yapabilirim ?

37 Mesajlar 5.339 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

trpara trpara WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 23.08.2015
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek ögrenci
  • Konum Adana
  • Ad Soyad M** Y**
  • Mesajlar 235
  • Beğeniler 45 / 23
  • Ticaret 5, (%100)
olur kardeşim neden olmasın

https://www.icerikyazar.com/
wmaraci
reklam

1fikrimvarcom 1fikrimvarcom WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 25.01.2012
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek memur
  • Konum Denizli
  • Ad Soyad H** Z**
  • Mesajlar 401
  • Beğeniler 201 / 47
  • Ticaret 9, (%100)
Benimde e-ticaret fikrim varda onun icin

cagatayguney cagatayguney WM Aracı E-Mail Onaysız
  • Üyelik 16.10.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek İnternet Reklam Danışmanlığı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Ç** G**
  • Mesajlar 523
  • Beğeniler 121 / 120
  • Ticaret 21, (%100)
e-ticaret öyle kolay olmuyor , ucuza news kayıtlı bir site bulun satın alın ardından en az 4 editör bulun bir ay bekleyin ve tadını çıkarın..

GokhanGORAL GokhanGORAL peugeotturkey.com Kullanıcı
  • Üyelik 07.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Yazılım Uzmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad G** G**
  • Mesajlar 584
  • Beğeniler 24 / 117
  • Ticaret 2, (%100)
internette yapabileceğin en güzel iş e-ticaret. Şahıs firması kurman lazım muhasebeciler ayda 130 tl alıyor. 3 ayda bir kiranın stopaj cıkıyor 1 kira kadar nerdeyse . her ay 25 tl civarı vergi cıkıyor. Satış yapabileceğini düşünüyorsan yap derim uzmanlık alanın olan bir konuda

ben şahsen yıllardır ugrasıyorum e-ticaret harici hiçbirşeyden cok para kazanamıyorsun millet tıklıcak günde 5 lira kazanıcam diyede nereye kadar ugrasıcan.
5 tl kazanmak için sitede baya bir hit almaya calısıcaksın boş iş bence
trpara

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
wmaraci

konyapower konyapower WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 19.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek bilgisayar
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad A** Ö**
  • Mesajlar 181
  • Beğeniler 3 / 8
  • Ticaret 46, (%100)
Burada yazıyı okuyarak kendinize bir gelir testi yapabilir vergi ödeme veya ödeme gibi bir durumda sıkıntı düşmeyin.

koro71 koro71 Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 22.05.2015
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Okuyorum
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad H** T**
  • Mesajlar 58
  • Beğeniler 24 / 8
  • Ticaret 0, (%0)
e-ticaret sitesi açıp tanıtım yazısı faan alırsanız cok iyi yere gelir siteniz ebay gibi biryere gelme ihtimaliniz var

Themre Themre Sıkıntı Büyük Usta ! Kullanıcı
  • Üyelik 27.08.2014
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Bilgisayar Donanım & Yazılım
  • Konum Gaziantep
  • Ad Soyad E** B**
  • Mesajlar 58
  • Beğeniler 7 / 7
  • Ticaret 0, (%0)
Yorumlara bakıyorum da E-Ticaret açmak o ürünleri satmak arkadaşlar için ne kadar kolay. :) Ben tam 7 tane E-Ticaret sitesi açtım ciddi paralar gömdüm sitelere. Google reklamından tut, facebook reklamına kadar hepsini verdim. Hani arkadaşlar diyor ya eBay bile olursun diye bence o arkadaşların hayal dünyası çok geniş. :)

Benden sana nacizane bir fikir;
Git bayanlar üzerine mal üreten bir firma bul. 2.000 TL'lik mal al toptan fiyatına kalan 1.000 TL ile de haritadan bir il belirle örnek veriyorum Antalya. Git orada hem tatilini yap hem de aldığın malları 2 katına firmalara dağıt sat gel. Kazandığın paranın keyfini çıkar. Ne alaka diyeceksin. Unutma Antalya gibi yerler tatil beldesi. Oralarda üreten firmalar yok turizm var. Doğal olarak muhtaçlar o malları almaya. Karar senin umarım pişman olucağın işlere girmezsin.

selim01 selim01 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 15.08.2015
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Danışmanlık
  • Konum Aksaray
  • Ad Soyad S** Ş**
  • Mesajlar 116
  • Beğeniler 10 / 13
  • Ticaret 1, (%100)

opencartim adlı üyeden alıntı

Şirket kurmanı gerektiricek birşey yapıcağın işe bağlı.
Şirket kurman demek zor birşey değil, sadece 1 vergilevhasına bakıyor. :)
Yok şirket kurmak istemiyorum diyorsan da, normal bir e-ticaret sitesi açarsın ürünlerini koyarsın, kargoyu şirket adına değil de direk kendi şahıs adına çıkışını yaparsın. Vergi Levhası açmana da gerek kalmaz, normal evinden oturdugun yerden satarsın.
Yanlız, şahıs adına gönderimler pek sağlıklı değil nasıl dersende, bi şirket adına ürün cıkısı yapmak var, Diyelim x bilişim adına cıkartmak var, bide mesela ismail tanımaz gibi kargo cıkartmak var.
Müşterilere daha çok, firma adından ürün gitmesi daha ideal geliyor.
Yanlız, şahıs adından cıkması biraz alışmalarına zaman olucak diyorum ama, pekte sağlıklı yani daha dogrusu karşı tarafa güven hissetirmiyor.

yanlış bilgilendirme yapmayalım.
ödemeler dikkat çekerse maliye, masak ceza keser altından kalkılmayacak şekilde.
yapacağınız her satış için vergi levhası gerekiyor.

birfincanask birfincanask Online Projeler, SMMM Kullanıcı
  • Üyelik 06.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek E-Ticaret, SMMM
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad M** Ş**
  • Mesajlar 121
  • Beğeniler 147 / 23
  • Ticaret 10, (%100)
Merhaba,
Bu konuda yardımcı olmak isterim, bilgi açısından. Benimde mali müşavir olmama az kaldı.
Şimdi öncelikle şunu belirtmem lazım şirket kurmana gerek yok diye bir durum hayal sadece. bu konuda yüklü cezalara muhatap olabilirsin. Eğer bir mal yada hizmet alım-satımı yapıcaksan vergi mükellefi olman lazım. Eğer, bu işten cidden kazanırım diyorsan şahıs şirketi açmanı öneririm. Kuruluş işlemleri için şehire göre değişebilir fakat, 500-700 TL arası masraf çıkar.
Ardından her ay satış yapmasanda, 30 TL boş KDV beyanı için ödersin. 300 TL Bağ-kur için ödemen lazım. 3 ayda bir muhtasar ve g.gelir vergisi bildirimi, aylık muhasebeci ücreti derken aylık ortalama satış yapmadan 500-600 TL giderin olacak.
Ayrıca şahıs şirketi kursanda satış yaparken ambalaja örneğin A Bilişim yazarsın, Faturaya da aynı şekilde basarak(şahıs ismi ile birlikte) marka olduğun izlenimi verebilirsin.
Not: Bende e-ticaret yaptım fakat kolay olmadığını gördüm masraflar baya zorluyor. İyice fizibilite yapmadan girmemenızı tavsiye ederim.

hasnhasan hasnhasan coverssocial.com Kullanıcı
  • Üyelik 09.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Data Mining Expert
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad H** Ö**
  • Mesajlar 208
  • Beğeniler 67 / 77
  • Ticaret 3, (%100)
E-ticaret için özel yazılım istersenizz yapabilirim not düşeyim dedim :)

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al