wmaraci reklam
lidertakipci

ilan sitesi açmak fikir ve görüşlerinizi bekliyorum

11 Mesajlar 968 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

baktr baktr Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 10.10.2015
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek ogrenci
  • Konum Tekirdağ
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 19
  • Beğeniler 0 / 1
  • Ticaret 1, (%0)
İlan sitesi açmak fikir ve görüşlerinizi bekliyorum

Merhaba arkadaşlar konunun yerini bilemediğimiz için buraya actik yeri yanlissa lütfen tasinsin neyse ilan sitesi acmayi planliyorum daha önce script paylasim sitem var ikinci bir web sitesi acicam neyse iste sahibinden.com gibi bir site mega olan scripti var onu kullanmaya planliyorum peki ben bu siteye başkanlar inin ilan vermesini ya da sitenin büyümesini nazil saglayabilirim yardim edermisiniz yani mesela siteyi actim vpsim var ama sitenin popülerliğini basil arttirabilirim fazla bir param yok hatta hiç yok ogrenciyiz yardimlariniz için tesekkulrr simdiden

wmaraci
reklam

yasin66 yasin66 Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 22.06.2015
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek ögrenci
  • Konum Yozgat
  • Ad Soyad Y** D**
  • Mesajlar 194
  • Beğeniler 28 / 10
  • Ticaret 2, (%50)
skyp ver

keremg keremg WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 10.04.2012
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek AR-GE
  • Konum Van
  • Ad Soyad K** G**
  • Mesajlar 767
  • Beğeniler 100 / 92
  • Ticaret 12, (%92)
hocam mega ilan scriptinden bahsediyorsunuz yanlış anlamadıysam. bu işler artık devlerin elinde. hazır scriptlerle bir yerlere gelmek çok çok zor ki öğrenciyiz fazla paramız yok demişsiniz. Bu sektörde en önemli şey reklam.reklamınız olmadıktan sonra ve yenilik yapmadıktan sonra tutunmanız çok çok zor hatta imkansız gibi birşey

Ek olarak: kişisel görüşüm sahibinden com gibi bir site varken yeni açılan bir siteye (ismi bile duyulmayan bir siteye ) kimse ilan vermez ve büyüyemezsiniz..Şevkinizi kırmak istemem ama farklı bir projeye yönelmek sizin için daha iyi olabilir

• Üyelik 10.10.2015
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek ogrenci
  • Konum Tekirdağ
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 19
  • Beğeniler 0 / 1
  • Ticaret 1, (%0)
Hocam aslında mesela burada e ticaret bolumu var ya onun gibi bir şey planliyorum r malum ilan için de ilan scripti kullanmama gerekli ama popülerlik arttirmam gerekecek

wmaraci
wmaraci

1fikrimvarcom 1fikrimvarcom WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 25.01.2012
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek memur
  • Konum Denizli
  • Ad Soyad H** Z**
  • Mesajlar 401
  • Beğeniler 201 / 47
  • Ticaret 9, (%100)

baktr adlı üyeden alıntı

Hocam aslında mesela burada e ticaret bolumu var ya onun gibi bir şey planliyorum r malum ilan için de ilan scripti kullanmama gerekli ama popülerlik arttirmam gerekecek

Merhaba özel PM attım bu konu ile ilgili

negiu negiu WM olmaya çalışıyoruz Kullanıcı
  • Üyelik 17.03.2015
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Fizyoterapist
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad F** U**
  • Mesajlar 526
  • Beğeniler 2 / 183
  • Ticaret 0, (%0)
Sosyal medyada grupları kullanabilirsiniz. Üniversiteliler arasında çabuk yayılır bu tür şeyler.

riko riko Skype: oogunoozturk Kullanıcı
  • Üyelik 26.09.2014
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad O** Ö**
  • Mesajlar 611
  • Beğeniler 116 / 154
  • Ticaret 21, (%100)
Sosyal medya grupları dışında 3 farklı alternatif var.
Para,para,para

• Üyelik 10.10.2015
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek ogrenci
  • Konum Tekirdağ
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 19
  • Beğeniler 0 / 1
  • Ticaret 1, (%0)
Sosyal medya derken hocam biraz daha acarmisininz konuyu

negiu negiu WM olmaya çalışıyoruz Kullanıcı
  • Üyelik 17.03.2015
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Fizyoterapist
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad F** U**
  • Mesajlar 526
  • Beğeniler 2 / 183
  • Ticaret 0, (%0)
riko Tamamen haklısınız ^^ Face bookta grupları kullanabilirsiniz. 2.el alım-satım grupları üniversite öğrencileri arasında epey revaçta. Forum sitelerini de aynı şekilde kullanabilirsiniz ama büyük firmalar var bu işin içinde. Farklı olmazsanız insanlar niye sizi tercih etsin? Neden sizin sitenizi kullansınlar? Önce bunlar üzerinde bir düşünmek lazım.

riko riko Skype: oogunoozturk Kullanıcı
  • Üyelik 26.09.2014
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad O** Ö**
  • Mesajlar 611
  • Beğeniler 116 / 154
  • Ticaret 21, (%100)

baktr adlı üyeden alıntı

Sosyal medya derken hocam biraz daha acarmisininz konuyu

negiu hocam bahsetmiş mesela. Ben biraz daha genişleteyim.

Gidin, öğrenciler için 2.el mobilya satan bir ilan sitesi açın. Şehrinizde bulunan 2. elcilerle konuşup mobilyaları resimlerini çekip eklemesini ve satılacağını söyleyin. Kendinizi biraz anlatın. Sonra facebook öğrenci gruplarına katılın kendi açmış olduğunuz öğrenciler için 2. el mobilyalar grubunda paylaşımlar yapın. Oradan da Facebook sayfanıza yönlendirin. Oradan da siteye.
Dolaylı yoldan çekip sosyal hesaplarınızı güçlendirirsiniz. Sosyal hesaplardaki paylaşımlar tıpkı bir virüs gibi istemeseniz de yayılıyor zaten.

Fark yaratmak istiyorsanız günlük 10 tl (aylık 300 tl) reklam bütçesi ayırın kendinize. Adwords'den kelime odaklı 5 liralık ve Facebook'dan günlük 5 liralık reklamlar verin. -adwords'a 25 tl yüklediğinizde 100 tl hediye gelecek. Yani 125 tlniz olacak. Bununla 1 ayı geçirin- Geri dönüşü olmasa bile yayılmanızda en etkili teknik ve referans olacaktır.

Şunu anlamakta fayda var; Genel bir ilan sitesinde herkesin ihtiyacı olan şeyler vardır. Fakat belirli bir sektör üzerinde açılan ilan sitesi kullanıcı odaklıdır. Mesela bu örnekte öğrencilere hedef alıyoruz. Ki bu çok çok gerekli bir şey.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al