wmaraci reklam
lidertakipci

Telif Hakkı Hakkında

7 Mesajlar 979 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

weqale weqale WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 27.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Yazılım
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad G** K**
  • Mesajlar 178
  • Beğeniler 12 / 32
  • Ticaret 36, (%100)
Bundan 4 ay önce fragman sitesi açmıştım.1. aydan sonra siteyi başka bir kişiye sattım.Bugün mailime bir film fragmanı hakkında şikayet maili geldi.Fragmanları youtubeden koyuyordum sunucuda felan barındırma söz konusu değil.Siteyi host firması içinde aktardığım için whois bilgilerini güncellememişler orda hala bana ait olduğu gözüküyor.Host firmasına konuyu anlatıp güncellemelerini istedim.Onlarda 24 saat içinde güncelleneceğini söylediler.Host firması bana şuanki sahibinin mail adresini göndererek onlarada şikayet mailini ilettim.

Bu yukarıdaki anlattıklarımı bana gelen şikayet mail adresine detaylıca anlatıp onlara mail gönderdim.Şikayet mailinde firmanın adresi ve telefonu var arayıp konuşmamda bir fayda olur mu ? Yada şuanda ne yapmalıyım ?

wmaraci
reklam

ZenginAnil ZenginAnil WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 09.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek SEO
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** Z**
  • Mesajlar 932
  • Beğeniler 185 / 274
  • Ticaret 20, (%95)
Fragmanları sunucunuzda barındırmadığınız sürece bir sorun olmaz diye düşünüyorum çünkü YouTube üzerinden iframe olarak çekiyorsunuz sanırım

• Üyelik 27.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Yazılım
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad G** K**
  • Mesajlar 178
  • Beğeniler 12 / 32
  • Ticaret 36, (%100)

AnılZengin adlı üyeden alıntı

Fragmanları sunucunuzda barındırmadığınız sürece bir sorun olmaz diye düşünüyorum çünkü YouTube üzerinden iframe olarak çekiyorsunuz sanırım

Aynen öyle zamanında eklediğim tüm videolar öyleydi.Benden sonra alan kişide pek siteyle ilgilenmiyor gördüğüm kadarıyla o yüzden sunucuda video olması mümkün değil.
ZenginAnil

kişi bu mesajı beğendi.

farukkarahan farukkarahan StarDust Kullanıcı
  • Üyelik 20.06.2014
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek technical expert
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad F** K**
  • Mesajlar 783
  • Beğeniler 107 / 218
  • Ticaret 5, (%100)
Sadece fragman paylaşırsanız sitenizde sorun çıkabilir. Filmin tanıtımının olduğu bir sayfada fragman koyarsanız ozaman sorun olmuyor. O zaman filmin reklamını yapmış oluyorsunuz. Diğer türlü sadece fragmanlarla film sayesinde kazanç elde etmiş yada elde etmeye çalışıyorsunuz.

Son zamanda çok araştırdığım bir konu, fazlasıyla yazı okumuştum. :)

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 27.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Yazılım
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad G** K**
  • Mesajlar 178
  • Beğeniler 12 / 32
  • Ticaret 36, (%100)

farukkarahan adlı üyeden alıntı

Sadece fragman paylaşırsanız sitenizde sorun çıkabilir. Filmin tanıtımının olduğu bir sayfada fragman koyarsanız ozaman sorun olmuyor. O zaman filmin reklamını yapmış oluyorsunuz. Diğer türlü sadece fragmanlarla film sayesinde kazanç elde etmiş yada elde etmeye çalışıyorsunuz.

Son zamanda çok araştırdığım bir konu, fazlasıyla yazı okumuştum. :)

Nova Fragman & Film Dizi Tanıtım Scripti bu sistemi kullanıyordum.Sadece sayfalara fragman koymuyordum.Sinemalar.com,beyazperde.com tarzında bir siteydi.

Benim için şuan ki sorun site sahibi ben değilim o yüzden müdahale etme şansım yok.Şuanda benim için bir problem yaratır mı o önemli ? Zaten gerekli görünen her yere mail attım.

farukkarahan farukkarahan StarDust Kullanıcı
  • Üyelik 20.06.2014
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek technical expert
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad F** K**
  • Mesajlar 783
  • Beğeniler 107 / 218
  • Ticaret 5, (%100)
whois bilgilerinin değiştirilmesi gerekiyor, bu değişmez ise sorumlu siz gözükürsünüz başınız belaya girebilir.

• Üyelik 27.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Yazılım
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad G** K**
  • Mesajlar 178
  • Beğeniler 12 / 32
  • Ticaret 36, (%100)

farukkarahan adlı üyeden alıntı

whois bilgilerinin değiştirilmesi gerekiyor, bu değişmez ise sorumlu siz gözükürsünüz başınız belaya girebilir.

24 saat içinde değişecek host firması öyle dedi.Zaten şuan ki site sahibine de ulaştım akşam konuyla ilgilenicek.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al