freelance iş ilanları

Mujica: 'Bir Kusurumuz Var Herkesi Türk Olarak Nitelendiriyoruz'

11 Mesajlar 1.549 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

denizbabasi denizbabasi WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 28.01.2015
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad M** M**
  • Mesajlar 1598
  • Beğeniler 659 / 572
  • Ticaret 56, (%100)
Mujica: 'Bir Kusurumuz Var Herkesi Türk Olarak Nitelendiriyoruz'

Eskişehir'de belediyeyi ziyaret edip Devrim otomobillerini inceleyen eski Uruguay Devlet Başkanı Jose Mujica, "Ülkemizde bir kusurumuz var; Suriyeli ve Lübnanlıları, herkesi Türk olarak nitelendiriyoruz. Herkesi ülkemize 'Türk' diye çağırıyoruz" dedi.

Adından "Dünyanın en yoksul Başkanı" diye söz ettiren eski Uruguay Devlet Başkanı Jose Mujica, İstanbul'dan Eskişehir'e geçti. Eşi Lucia Topalansky ile birlikte Yüksek Hızlı Tren'e binen Uruguay eski Devlet Başkanı, Eskişehir Merkez Odunpazarı Belediyesi'nin davetlisi olarak kente geldi. Jose Mujica'yı garda Odunpazarı Belediye Başkanı CHP'li Kazım Kurt çiçek vererek karşılandı.

DHA'da yeralan habere göre; Eskişehir Vosbağa Derneği üyeleri de Jose Mujica'yı gar önünde klasik Volkswagen otomobillerle selamladı. Kendisi de Vosvos kullanan Jose Mujica, otomobilleri bir süre inceledikten sonra belediyeye ait bir minibüse bindi. Vosbağa Derneği üyeleri Odunpazarı Belediyesi'ne giden Jose Mujica'ya araçlarıyla eşlik etti. Jose Mujica, belediye binasında Kazım Kurt ile bir süre sohbet etti.

'ÖĞRENMEMİZ GEREKEN ÇOK ŞEY VAR'
Gördüğü misafirperverlikten mutluluk duyduğunu belirten Mujica şöyle konuştu: "Dil ve uzaklığın dışında Türk halkı ile kendimizi çok yakın hissediyoruz. Fark ettik ki bir değişim süreci içinde bir dünya. Bekliyoruz ki; Avrupa anlasın. Bugüne kadar olduğundan daha çok cömert olsun. Eski yöntemlerle bunları aşmak Türkiye'nin bu bölgede rolünün çok fazla olduğunu fark ettim. Ülkemizde bir kusurumuz var; Suriyeli ve Lübnanlıları, herkesi Türk olarak nitelendiriyoruz. Herkesi ülkemize 'Türk' diye çağırıyoruz. Ama aslında değiller. Böyle bir kusurumuz var. Bütün İspanyollar'a Galestralı dediğimiz gibi onlar da hepsi Galestra'dan değiller. Öğrenmemiz gereken pek çok şey var. Genç ve küçük bir halkız. Türkiye'den tarım makineleri ülkemize geliyor. Buradan da hayvan geliyor. İlişkileri genişletmek için çok şey var."

KİTABINI İMZALADI
Jose Mujica başkan Kazım Kurt'a yeni kitabı 'İktidarda bir kara koyun, saraysız başbakan Jose Mujica'yı imzaladı. Kazım Kurt, Jose Mujica'ya lületaşından yapılmış üzerinde resminin bulunduğu bir resim hediye etti. Eskişehir VosBağa ve Vos 26 derneği üyeleri de Jose Mujica'ya plaket ve derneklerinin tişört ile yelek hediye etti.

DEVRİM'İ İNCELEDİ
Jose Mujica, daha sonra Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt ile birlikte TÜLOMSAŞ'ı ziyaret etti. Mujica, TÜLOMSAŞ bahçesinde sergilenen Devrim otomobilini inceledi. TÜLOMSAŞ Genel Müdür Yardımcısı Semavi Kılıç Jose Mujica'a Devrim otomobili hakkında bilgi verdi. Mujica otomobilin yanında hatıra fotoğrafı çektirdi.Jose Mujica daha sonra belediye başkanı Kazım Kurt ve beraberindekilerle birlikte kent merkezinde dolaştı.

DHA
VolkanC

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

AtaturkunAskeri AtaturkunAskeri Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 31.10.2015
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Yozgat
  • Ad Soyad A** Y**
  • Mesajlar 625
  • Beğeniler 87 / 150
  • Ticaret 3, (%100)
Türk kelimesi insanlara neden bu kadar batar anlamıyorum bir de ırkçı derler siz yurtdışına gidin Fransa'ya Almanya'ya da görün nasıl ırkçılık yapılır laf sizden dışarı denizbabasi

MaMiFilm MaMiFilm WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 02.11.2014
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Yazar
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** Ç**
  • Mesajlar 558
  • Beğeniler 55 / 139
  • Ticaret 0, (%0)
Bana göre Türk yerine Türkiyeli kavramının kullanılması çok daha sağlıklı olur. Zira Türk denildiği zaman direkt olarak bir ırka hitap ediliyor ancak Türkiyeli kavramıyla bu ülkede yaşayan tüm insanlara hitap ediyorsunuz. İnsanlar Türkiyeli kavramını maalesef yanlış anlıyorlar, bu yüzden de kullanılamıyor.

Profesyonel makale hizmeti için iletişime geçebilirsiniz.

DeepWebTR DeepWebTR SMMM Kullanıcı
  • Üyelik 03.11.2014
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek -
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad M** Y**
  • Mesajlar 533
  • Beğeniler 69 / 203
  • Ticaret 32, (%100)

AtaturkunAskeri adlı üyeden alıntı

Türk kelimesi insanlara neden bu kadar batar anlamıyorum bir de ırkçı derler siz yurtdışına gidin Fransa'ya Almanya'ya da görün nasıl ırkçılık yapılır laf sizden dışarı denizbabasi

Aslında ırksal etkenler de var elbette ama asıl faktörün orta doğu coğrafyası olduğunu düşünüyorum.Yani Türkiye dünyanın genelinde gelişmemiş bir orta doğu ülkesi olarak görülüyor.Irak,Afganistan,Pakistan gibi ülkelerle anılıyoruz.Bir süre yurt dışında kalan biri olarak söylüyorum bunu.Ne yazık ki böyle bir önyargı var.

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 31.10.2015
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Yozgat
  • Ad Soyad A** Y**
  • Mesajlar 625
  • Beğeniler 87 / 150
  • Ticaret 3, (%100)

DeepWebTR adlı üyeden alıntı

Aslında ırksal etkenler de var elbette ama asıl faktörün orta doğu coğrafyası olduğunu düşünüyorum.Yani Türkiye dünyanın genelinde gelişmemiş bir orta doğu ülkesi olarak görülüyor.Irak,Afganistan,Pakistan gibi ülkelerle anılıyoruz.Bir süre yurt dışında kalan biri olarak söylüyorum bunu.Ne yazık ki böyle bir önyargı var.

Ya Afganistan'da bile Ne Mutlu Afgan'ım Diyene diyorlar bizimkiler de Türk'ü kaldırmaya çalışıyorlar yazık gerçekten tarihi düşmanlık böyle birşey

• Üyelik 03.11.2014
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek -
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad M** Y**
  • Mesajlar 533
  • Beğeniler 69 / 203
  • Ticaret 32, (%100)

Ya Afganistan'da bile Ne Mutlu Afgan'ım Diyene diyorlar bizimkiler de Türk'ü kaldırmaya çalışıyorlar yazık gerçekten tarihi düşmanlık böyle birşey

Evet haklısınız.Türkiye'de Türk kültürüne karşı Arap kültürü yükselişte.İşte bizim yaptığımız en büyük hatalardan biri de bu.Müslüman olmak için Arap olmaya gerek yok.Atalarımız Müslümanlığı seçtiklerinde zamanla Araplaşmaya başlamışlar.Gelenekler ve yaşam tarzları tamamen değişmiş.

• Üyelik 31.10.2015
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Yozgat
  • Ad Soyad A** Y**
  • Mesajlar 625
  • Beğeniler 87 / 150
  • Ticaret 3, (%100)

DeepWebTR adlı üyeden alıntı

Evet haklısınız.Türkiye'de Türk kültürüne karşı Arap kültürü yükselişte.İşte bizim yaptığımız en büyük hatalardan biri de bu.Müslüman olmak için Arap olmaya gerek yok.Atalarımız Müslümanlığı seçtiklerinde zamanla Araplaşmaya başlamışlar.Gelenekler ve yaşam tarzları tamamen değişmiş.

Gel de anlat hadi ülkeye DİN DÜŞMANI olursun haberin ola

• Üyelik 03.11.2014
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek -
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad M** Y**
  • Mesajlar 533
  • Beğeniler 69 / 203
  • Ticaret 32, (%100)

Gel de anlat hadi ülkeye DİN DÜŞMANI olursun haberin ola

Eğer her eve internet girerse ve yeni nesil tarihi,bilimi,felsefeyi,sanatı araştırırsa,kavrarsa -sorgularsa- bir şeyler değişebilir.
Bununda en az 100 yılı var bence.Hatta 200 de olabilir.Bizim bir reform süreci yaşamamız gerekiyor.

UNKEF UNKEF WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 06.03.2015
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek ARGE
  • Konum Balıkesir
  • Ad Soyad F** Ç**
  • Mesajlar 2422
  • Beğeniler 995 / 744
  • Ticaret 17, (%100)
Yeni nesil kafasını gömdüğü oyunlardan, esprilerden, aşk meşk ve içmekten kaldırabilirse ancak okuyup araştırıp doğruyu görebilir. Diğer bir yönden, ülkede Türk kültürüne karşı Arap kültürü yükselişte demeniz zaten yorumsuz kalıyor. Sizin ve sizin gibilerin Arap kültürü olarak gördükleriniz aslında islami inanç ve adetlerin birer uygulaması. Siz bunu Arap kültürü olarak adlandırıyorsnuz. Hani bazıları söylemişti zamanında: "Arap dininden banane kardeşim" diye. Şuanda öldü, öldü derken yani bir hastalığı varmış ondan dolayı. Daha çok şey yazmak isterdim ama gerek yok bence, zaten düşünce yapınız bilginizin sınırlarını çoktan çizmiş durumda.

• Üyelik 03.11.2014
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek -
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad M** Y**
  • Mesajlar 533
  • Beğeniler 69 / 203
  • Ticaret 32, (%100)

serras62 adlı üyeden alıntı

Yeni nesil kafasını gömdüğü oyunlardan, esprilerden, aşk meşk ve içmekten kaldırabilirse ancak okuyup araştırıp doğruyu görebilir. Diğer bir yönden, ülkede Türk kültürüne karşı Arap kültürü yükselişte demeniz zaten yorumsuz kalıyor. Sizin ve sizin gibilerin Arap kültürü olarak gördükleriniz aslında islami inanç ve adetlerin birer uygulaması. Siz bunu Arap kültürü olarak adlandırıyorsnuz. Hani bazıları söylemişti zamanında: "Arap dininden banane kardeşim" diye. Şuanda öldü, öldü derken yani bir hastalığı varmış ondan dolayı. Daha çok şey yazmak isterdim ama gerek yok bence, zaten düşünce yapınız bilginizin sınırlarını çoktan çizmiş durumda.

Sizi haksız buluyorum.Zira Müslümanlık sadelik,fakirlik ve paylaşım üzerine kurulu bir inanç.Arap kültürü ise tam tersi gösteriş ve tüketim üzerine kurulu.Müslümanlığı Arap kültürü ile tamamen bağdaştırmak yanlış olur diye düşünüyorum.Mesela Peygamberimiz hep sofradan aç kalkarmış ve cebindeki tüm parasını insanlara dağıtmadan evine girmezmiş.Hatta bu yönde birçok hadis bulunmakta.
Arap kültürü belki 10bin yıllık, İslam ise 1500 yıllık.

http://i.hizliresim.com/WEa2nm.jpg
http://i.hizliresim.com/25q7k2.jpg

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al