freelance iş ilanları

Bu rakamlar sizce olabilir mi?

8 Mesajlar 1.194 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

arrogance arrogance WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 05.09.2015
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Dijital Pazarlama
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** Ö**
  • Mesajlar 13
  • Beğeniler 0 / 2
  • Ticaret 0, (%0)
Selamlar,

http://www.tusbeyinli.com/ pazarlama bloguma benzer blogları Alexa'da tararken TR sıralamasını 7.000'lere getirmiş bir blogun aşağıdaki gibi rakamlara ulaştığını gördüm.

Bounce Rate: 18.40%
Daily Pageviews per Visitor: 15.00
Daily Time on Site: 18:17

Sizce bu normal mi? Yani hiçbir blog için bu rakamları görmedim ben, sanırım sürekli kendi tıklamaları olduğunun işareti bu değil mi? Tahmini olan arkadaşlar yazabilirse sevinirim.

http://www.tusbeyinli.com/
wmaraci
reklam

ekbilisimm ekbilisimm ek-bilişim Kullanıcı
  • Üyelik 25.04.2014
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek mühendislik öğrencisi
  • Konum Konya
  • Ad Soyad F** E**
  • Mesajlar 557
  • Beğeniler 137 / 114
  • Ticaret 8, (%100)
Takmayın şu alexayı kafanıza rahatça manipüle edilebilecek bir yapısı var.

• Üyelik 05.09.2015
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** Ö**
  • Mesajlar 13
  • Beğeniler 0 / 2
  • Ticaret 0, (%0)

ekbilisimm adlı üyeden alıntı

Takmayın şu alexayı kafanıza rahatça manipüle edilebilecek bir yapısı var.

Yok takmaktan ziyade eğer 1 kişi kendi sitesine tıklayarak bu rakamlara ulaşabilirse Alexa'yı artık sallamayacam da o yüzden sordum :)
ekbilisimm

kişi bu mesajı beğendi.

negiu negiu WM olmaya çalışıyoruz Kullanıcı
  • Üyelik 17.03.2015
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Fizyoterapist
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad F** U**
  • Mesajlar 526
  • Beğeniler 2 / 183
  • Ticaret 0, (%0)
Siz yine de Alexa'yı sallamamazlık etmeyin.Her ne kadar Alexa ölmüş, bitmiş diyenler olsa da malum reklam alırken veya tanıtım yazısı alırken bakılan, aranan kriterlerden.

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 05.09.2015
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** Ö**
  • Mesajlar 13
  • Beğeniler 0 / 2
  • Ticaret 0, (%0)

negiu adlı üyeden alıntı

Siz yine de Alexa'yı sallamamazlık etmeyin.Her ne kadar Alexa ölmüş, bitmiş diyenler olsa da malum reklam alırken veya tanıtım yazısı alırken bakılan, aranan kriterlerden.

Peki yukarıda yazdığım rakamlarla ilgili bir fikriniz var mı? Ziyaretçi başına ortalama sayfa gezinme 15, süre ise yaklaşık 20 dakika olması ütopya gibi geliyor bana.

negiu negiu WM olmaya çalışıyoruz Kullanıcı
  • Üyelik 17.03.2015
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Fizyoterapist
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad F** U**
  • Mesajlar 526
  • Beğeniler 2 / 183
  • Ticaret 0, (%0)
Bu işler için gruplar var. ekbilisimm arkadaşın söylediği gibi kolay manipüle edilebilen bir sistem.

mts mts WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 18.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Uykucu
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad S** U**
  • Mesajlar 476
  • Beğeniler 54 / 125
  • Ticaret 22, (%100)
Yahu arkadaşlar sitesinde Google analytics gibi gelişmiş bir ölçümleme sistemine yer vermeyen var mı? Bir arkadaş demiş yukarda reklam vs. alırken önemli diye, ben reklam çalışması yapacağım sitede son birkaç aylık analytics verilerine bakarım, ki analytics sistemi üzerinde, hesaba göz atmak, dataları görüntülemek yetkisiyle bir başka e-posta adresini (kişiyi) ekleyebiliyoruz. Şimdi alexa da trafiğe göre yapılan bir sıralamaysa, sizce hangisine bakmak daha sağlıklı? adamın sitesine günde 100 kişi giriyor alexa 300k'larda dolaşıyor mantıklımı? Allah aşkına düşünmeye üşenmeyelim, birinin ortaya attığı hurafeye inanıp peşinden gitmeyelim.

Decimas Decimas WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 19.04.2015
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Developer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** E**
  • Mesajlar 821
  • Beğeniler 1 / 302
  • Ticaret 1, (%100)

mts adlı üyeden alıntı

Yahu arkadaşlar sitesinde Google analytics gibi gelişmiş bir ölçümleme sistemine yer vermeyen var mı? Bir arkadaş demiş yukarda reklam vs. alırken önemli diye, ben reklam çalışması yapacağım sitede son birkaç aylık analytics verilerine bakarım, ki analytics sistemi üzerinde, hesaba göz atmak, dataları görüntülemek yetkisiyle bir başka e-posta adresini (kişiyi) ekleyebiliyoruz. Şimdi alexa da trafiğe göre yapılan bir sıralamaysa, sizce hangisine bakmak daha sağlıklı? adamın sitesine günde 100 kişi giriyor alexa 300k'larda dolaşıyor mantıklımı? Allah aşkına düşünmeye üşenmeyelim, birinin ortaya attığı hurafeye inanıp peşinden gitmeyelim.

Kesinlikle, bilgi veya tecrübe eksikliği insanların fikirlerini önemli ölçüde etkiliyor ve doğruları söyleyince hemen kılıfları hazır. Alexa değerleri bizzat oynayıp aylardır 1-2 farkla sabit kıldığım siteler de var, bir haftada 700 binlere girende var. Ama gel görelim ki organik mi ne kadar kararlı orası mechul. Eğer bir siteye reklam verilecekse Google Analystics en iyilerinden, alexanın sıralama dışında bir belirteci yok.

no time for caution
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al