lostyazilim

Google Adsense Saçmalığı

3 Mesajlar 861 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

yamyamix yamyamix WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 06.07.2012
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Güvenlik görevlisi
  • Konum Kayseri
  • Ad Soyad U** K**
  • Mesajlar 261
  • Beğeniler 86 / 98
  • Ticaret 7, (%100)
Google Adsense, Google’ın reklam servisidir. Google firmalardan reklam alır ve sizin sitelerinizde bu reklamı gösterir. Gösterim başına ve tıklama başına olmak üzere sizin hesabınıza para yatırır. Tabi sitenizde reklam göstermek istiyorsanız öncelikle google’ın adsense servisine başvuru yapmanız gerekiyor. Yaptığınız başvuru iki onayladan geçiyor. İlk onay kolay bir onay aşağı yukarı eli yüzü düzgün her siteye ilk onay verilir. İlk onayı aldığınızda google adsense paneliniz açılır, oradan sitenize uygun reklam kodlarını alırsınız ve sitenize yerleştirirsiniz. Sitenizde boş reklamlar görünmeye başlar, eğer google ikinci onayı da verirse sitenizde gerçek reklamlar görünmeye başlar ve para kazanmaya başlarsınız.

Bu ikinci onay kısmı zorlu bir süreçtir. Google editörleri sitenizi detaylı incelemeye alır eğer onların şartlarına uygunsa onaylar veya uygun değilse onaylamaz. Onay vermediği sitelere şu nedenlerden onaylamadık diye nedenleri sıralar düzeltmeniz halinde tekrar başvurunuzu yapabilirsiniz der. Evet buraya kadar her şey süper bir sorun yok ama asıl sorun şurada başlıyor anlatayım.

Bu siteyi açalı 2.5 ay oluyor. 2.5 ay içinde siteye 700 tane içerik girdik. Sitemiz gerçekten google tarafından değer görüyor. Çünkü girdiğimiz içerik en fazla 30 saniye icinde indexleniyor ve google’daki yerini alıyor, hatta çoğu eski ve bilindik sitelerin bile üzerinde çıkabiliyoruz. Ha bu arada şunu belirteyim, Google Adsense onay vermesi için bir sitenin en az 6 aylık yayın hayatının olması lazım yoksa yetersiz içerik yüzünden onaylamadık diye sebeple reddediyor. Tabi onay alan istista siteler var.

Bizlerde dedik ki ulan google bize değer veriyor, güzel konularda paylaşıyoruz, hitimizde 2.5 aylık site için çok çok iyi, dmoz kaydımız da var, 2.5 aylık bir site için alexa sıralaması da tatmin edici o halde bir basvuralım belki kabul eder dedik. Başvurunuzu yaptık reddedildik. Google’un sunduğu gerekçeleri düzenledik yine başvurduk yine reddedildik. Yine sunduğu gerekçeleri yerine getirdik. Her seferinde ayrı gerekçeler sunuyor. Yok siteniz kolay gezilsin, yok fazla video resim bulunmasın falan filan neyse yine başvurduk, tekrardan reddedildik. Bu iş artık inada bindi. Çünkü geceni gündüzüne katıyorsun bir şeyler paylaşıyorsun ve üstüne sunucunuza aylık para ödüyorsun en azından sunucunun parasını çıkarmak istersiniz demi. İş inada bindi çünkü üç kez reddedilince insan hırs yapıyor.

Başladım internette Adsense’ye nasıl başvuru yapılır? Adsenseden onay almanın yolları gibi makaleler okumaya onlarca makale okudum. En sonunda bir arkadaş blogunda Çek Cumhuriyetine ait bir web sitesi vermiş buraya kayıt olun ve mail hesabı açın bu siteden aldığınız mail hesabı ile başvurun kabul edilirsiniz demiş.

Ulan ne kaybederim deneyelim dedim. Ama arkadaşın verdiği sitenin maile kayıt yeri sürekli hata verdi, çok uğraştım yapamadım. Belki de Türkiye’yi banladılar dedik, Almanya’daki kuzenime hesap açtıralım dedik o da açmadı. Bende Rusların mail.ru sitesinden mail aldım ve başvuru yaptım. 2 dakika içinde ilk onay geldi, reklam kodlarını siteye yerleştirdim, 15 dakika içinde de ikinci onay geldi sitemde reklamlar görünmeye başladı. Neyse çok mutlu oldum o günde gece nöbetten çıkmıştım yattım uyudum. Bir uyandım ki 107 reklam görüntülemesi olmuş ve sonra reklamlar diğer 3 kez red yediğim mail hesabını kapatmadığım için google durumu fark etmiş ve hesabı onaydan çekmiş.

Sonra diğer tüm mail hesaplarını sildim, Çek Cumhuriyeti’nden bir site bulduk centrum.cz isminde oradan mail alıp başvurduk yine kabul edildi, reklamlar yine gözükmeye başladı ama bu seferde ismim ve google’a verdiğim telefon numaraları çakışınca yine onay kaldırıldı. Sonra sitemin diğer ortağına dedim ki ulan sen başvuru yap kendi adınla ve numaranla yandex’ten mail aldı başvuru yaptık. Bu sefer yetersiz içerik diye reddedildik.

Şimdi Google’a sormazlar mı? Rus ve Çek Cumhuriyeti mailleriyle basvurunca kabul ediyorsun da Türkiye sunucularından da hizmet veren gmail ve yandex maillerinden basvurunca neden reddediyorsun. Site aynı site, ben aynı ben, içindeki yazılar aynı yazılar Bu ayrım nedendir? Anlayacağınız Google bile ülke ayrımı yapıyor arkadaşlar. Bu konu hakkında mail bile attım kendilerine cevap vermeye bile tenezzül etmediler. Ama o adsense reklamlarını alacağım, aha da buraya yazıyorum. :) Yazımı okuduğunuz için teşekkür ederim arkadaşlar. :)

Kaynak: http://www.nededik.com/google-adsense-sacmaligi/
ntka acemimemet annebebekegitimi

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

saydek saydek Saydek.NET Kullanıcı
  • Üyelik 26.11.2011
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Serbest
  • Konum Ordu
  • Ad Soyad E** A**
  • Mesajlar 673
  • Beğeniler 36 / 197
  • Ticaret 1, (%100)
Google Tr kullanıcısını ne yazikki kobay olarak kullanmakta 2011 yılından beri googlenin hiç bir ürününü kullanmıyorum bir webmaster için gelir kaynağı önemlidir googlede en başında gelir ama googlenin sizi ucuncu sınıf yerıne koyması ve diğer ülkelere göstermiş olduğu toleransı bizim ülkeye göstermemesi gerçekten hayret verici bir olaydır, ben şahsen google kullanmıyorum ve kullandırtmıyorum bir farkındalık bunlara bir ders vermek içinde webmaster arkadaşlarında tepki olarak birlikte hareket etmeleri gerekıyor ama ne yazikki bu zor gelirlerini googleye bağlayan çok kişi var ne diyeyim hayırlısı olsun.
ntka yamyamix acemimemet

kişi bu mesajı beğendi.

telegram: saydekofficial

akbas akbas Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 16.01.2015
  • Yaş/Cinsiyet 43 / E
  • Meslek Turizm
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad F** A**
  • Mesajlar 368
  • Beğeniler 174 / 161
  • Ticaret 23, (%100)
Kazanamayan başaramayan işleri yolunda gitmeyen direk nedense google a vuruyor.
Bende sizinle aynı işi yapıyorum ancak sunduğu bütün hizmetten çok memnunum ve çok güzelde kazanıyorum.

Şuan tbm oranı türkçe sitelerde düşük olabilir ancak bizden daha kötüsüde var.Bu reklam verenlerin oluşturmuş olduğu bir düzendir.

Bunu google yapmıyorki.Reklam veren tık başı ücreti 0,01 kuruş belirliyorsa google buna ne yapabilir.

İşin kolayına kaçıp baştakini suçlamak en kolayı değilmi ?

+++ Ayrıca eminim birtek benim ülkemde var sürekli adsense alıp adsense patlatan yada 5-10 hesap yedekleyen yada 5-10-15 dakikada adsense onay işlemi veren kişiler.

Durum bu olunca adam ne yapsın kendince önlem almaya çalışıyor.
acemimemet

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al