wmaraci reklam
lidertakipci

google sıralama etkileri

11 Mesajlar 2.861 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

toro toro Yaşamak Güzeldir. Kullanıcı
  • Üyelik 19.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet 53 / E
  • Meslek cam balkon sistemleri
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 10
  • Beğeniler 0 / 0
  • Ticaret 0, (%0)
Alan adı süresi bitmek üzere olan domainlerin, google sıralaması sürenin azalması veya bitmek üzere olması nedeni ile etkilenirmi ?
Veya tam tersi durumda domain süresi 3-5 yıl veya daha uzun olan domainler bu durumdan dolayı sıralama ile ilgili olumlu etki alırmı ?

wmaraci
reklam

SoWaLYe SoWaLYe MCPD Kullanıcı
  • Üyelik 01.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek MCPD
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 445
  • Beğeniler 111 / 54
  • Ticaret 2, (%100)
zira Sitelerin yaşı seo açısından önemli bir kriterdir. Sitelerin yaşı, Google açısından deneyim olarak algılanmakta ve önemli bir kriterin seoda olumlu bir şekilde yer almasını sağlamaktadır.

kuruoglu kuruoglu Sms Onayı Gerekli Kullanıcı
  • Üyelik 13.02.2011
  • Yaş/Cinsiyet 49 / E
  • Meslek
  • Mesajlar 700
  • Beğeniler 123 / 149
  • Ticaret 7, (%100)
Domain süresinin uzun bir süre için kayıtlı olması durumunda, google'un söz konusu sitenin uzun soluklu bir oluşum olduğunu düşünmesine sebep oluyor. Ve algortimasını kesin bilmesekte domain süresinin bir çarpan olarak etkisinin olduğunu biliyoruz.
Somut örnek:
Yurt dışına çıkarken vize işlemleri sırasında konsolosluklar biletinizin incelerler. Eğer biletiniz gidiş dönüş ise işlemlerinize biraz daha ılıman yaklaşırlar. Sanki kesin geri dönecekmişsiniz gibi algılarlar.

• Üyelik 19.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet 53 / E
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 10
  • Beğeniler 0 / 0
  • Ticaret 0, (%0)
Benim demek istediğim, yani sormak istediğim tam olarak şu idi;
Bir domainin ilk kayıt tarihinin, yani yaşının google a etkisinin olduğunu sanırım herkez biliyordur. Benim Sorum farklı,,,,,
Sorum şu ki; alan adının bitim süresi google açısından önemlimi? örnek www.xxxxx.com
domainimin alan adı süresi 2020 yılına kadar uzatılmış. Diğer domainim www.yyyy.com süresi 1 hafta kalmış bitime. Yaşları aynı, aynı tarihte kayıt yapılmış. Google alan adı bitim tarihini kriterleri arasına koyuyormu acaba, bu sitelere farklı muamaele varmı?

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 13.02.2011
  • Yaş/Cinsiyet 49 / E
  • Meslek
  • Mesajlar 700
  • Beğeniler 123 / 149
  • Ticaret 7, (%100)
Var. Alan adlarının 5 yıl reglenmesi, google'un preojenizin ciddi ve kalıcı niyetle yapılan bir oluşum olduğunu düşünmesine neden oluyor.
Yani uzun süreli domain reglemek olumlu algılanan bir seo taktiğidir.

• Üyelik 19.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet 53 / E
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 10
  • Beğeniler 0 / 0
  • Ticaret 0, (%0)
tşk. ederim. Bende öyle olmalı diye düşünmüştüm. Önemli olan domainimin süresini uzattım.

xpserkan xpserkan MyBB Kullanıcı
  • Üyelik 02.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet 44 / E
  • Meslek MyBB
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad S** T**
  • Mesajlar 81
  • Beğeniler 25 / 51
  • Ticaret 8, (%100)
Domain (alan adı) yaşının büyük olmasının ya da uzun vadeli reglemenin ne seo , nede sıralamada etkisi vardır.. Buna yüzlerce örnek verebilirim ki başta kendi sitemi..

Üst sıraya çıkmanın en büyük ve en etkili yollarından birkaç örnek vermem gerekirse;
jenerik domain sahibi olmak, görselleri olabildiğince titizlikle içeriğinize uygun ve title ile alt tagları şeklinde eklemek, metalarınızda çok önemlidir, dmoz kaydının rolüde büyüktür, kimileri önemi yok desede bana göre çok yanılıyorlar. Tasarımın w3c uyumlu olmasıda önemlidir, dışarı link vermeyin bazıları nofollow eklentileri kullanıyor link vermemek için fakat bu özellikle kimi zamanda kendi linklerine de yansıyabiliyor. Çapraz link değişimi yapın! bunu pek yapan yok, genelde link takası yapıyorlar halbuki içeriktaş sitelerle çapraz link değişimi çok önemlidir. A sitesi B'ye B sitesi de C'ye link verecek şekilde grup oluşturun..
Sosyal medya olarakta açılın... Her zaman özgün olun, asla alıntı yapmamaya çalışın. En önemlisi rakiplerinize karşı her daim güçlü olun ve pes etmeyin.
Kısa vadede zirveye ulaşabilirsiniz..
Max.6 ayda 6-7 yıllık siteleri devirebilirsiniz..!

• Üyelik 13.02.2011
  • Yaş/Cinsiyet 49 / E
  • Meslek
  • Mesajlar 700
  • Beğeniler 123 / 149
  • Ticaret 7, (%100)
Domain (alan adı) yaşının büyük olmasının ne seo , nede sıralamada etkisi vardır.. Buna yüzlerce örnek verebilirim ki başta kendi sitemi..

100 örneğe gerek yok. 2 örnek rica ediyorum ?

xpserkan xpserkan MyBB Kullanıcı
  • Üyelik 02.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet 44 / E
  • Meslek MyBB
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad S** T**
  • Mesajlar 81
  • Beğeniler 25 / 51
  • Ticaret 8, (%100)
mybb.com.tr lütfen inceleyin.. Seo vs. hepsi bana aittir.. Tek örnek yeter size kanımca..
Edit: Ayrıca 1 yıldır kapalı tuttuğum boş siteyi hedef kelimede yukarda tutuyorum! => mybbmod.com

• Üyelik 13.02.2011
  • Yaş/Cinsiyet 49 / E
  • Meslek
  • Mesajlar 700
  • Beğeniler 123 / 149
  • Ticaret 7, (%100)
Sevgili hocam. Bir domain adı yazmak: uzun süreli domain kayıtlarının soe'ya etkisi olmadığına örnek gösterilemiyeceği gibi, ispatta sayılmaz.

Her düşünceye saygımız var. Ancak yeterli bilgi sahibi olmadan cevap yazmak, bu konuda medet uman insanları yanıltmak anlamına gelir.
Yukarıda yazdığınız seo kriterlerine itiraz etmiyorum. Ancak altı çizili bölüm konusunda biraz araştırma yapmanızı tavsiye ediyorum.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al