wmaraci reklam

Seo hakkında bilgi paylaşımı

2 Mesajlar 519 Okunma
smmexpress

umuterdal umuterdal WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 20.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek SEO & Web Dev.
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad U** İ**
  • Mesajlar 369
  • Beğeniler 41 / 128
  • Ticaret 8, (%100)
not : başlığı yanlış yazmışım kusura bakmayın :)

Merhabalar arkadaşlar öncelikle herkese kolay gelsin bu yazımı seo nedir ne yapmam gerekiyor tarzı sorular sorup internette okuduklarından bir şey anlamayanlar için yazıyorum.

Seo dediğimiz açılımı search engine optimization yani arama motoru optimizasyonu

Abi nedir bu arama motoru optimizasyonu diyenler olabilir sitelerinizi arama motorlarının istediği gibi kodlamaktan başka bir şey değildir. Site içi seo ve site dışı seo olarak ikiye ayırıyoruz. Site içi seo dediğimiz öncelikle bir siteniz var diyelim seo analiz araçlarını kullanarak bir analiz edin nerelerde hata yapıyorsunuz bir bakın. Çoğu popüler analiz aracında zaten hataların düzeltilmesiyle ilgili bilgilerde mevcut bulamazsanız da hatayı google da aratın ve çözümleri okuyun. Bu konuda bende kendini geliştirmiş ve geliştirmeye devam eden birisi olarak söyleyebilirim ki her kafadan bir ses çıkıyor. Ancak seo ile uğraşan herkesin kendine ait doğruları vardır. Yani kendi taktikleriniz deneme yanılma yoluyla belirlemeniz gerekiyor . Ben bazı bilgilerimi yeni başlayan arkadaşlar için paylaşmak istedim.

1 - Analiz araçlarında olabildiğince yüksek puanlar almaya çalışın. Hataları giderin.
2 - Site içinde yazılarınızda kelime yoğunluğuna dikkat edin yani sıralamada çıkmak istediğiniz kelimeleri bir şekilde yazılarınızda geçirin.
3 - h taglarının içerisinde anahtar kelimelerinizin geçmesine özen gösterin.
4 - Anahtar kelime kullanımı kalktı artık işe yaramıyor tarzı yazılar var kendim bir sitemde iki şekilde de denemiş birisi olarak anahtar kelime kesinlikle işe yarıyor diyorum. Abartmadan önemli kelimeleri ekleyin.
5 - Sitenizin açıklama ve başlık bölümleri uyumlu olsun anahtar kelimeleriniz burada da geçsin.
6 - Resimlere attığınız etiketlerde anahtar kelimelerinizi geçirin.
7 - Wordpress kullanıcıları yardımcı seo eklentilerini kullanın.
8 - Alan adınızda anahtar kelimenizin geçmesine özen gösterin.
9 - Sitenizde link çıkışı yapmamaya dikkat edin.
10 - Sitenizin mobil uyumlu olması bir artıdır ve önemlidir.

Yılmadan araştırmaya ve yeni taktikler geliştirmeye devam. İsteyince oluyor. Paylaştıklarım sadece yeni başlayanlar için. Tabi daha söylenebilecek binlerce şey var. Onu da söylediğim gibi kendiniz deneyerek neyin nasıl olduğunu bulabilirsiniz. Herkese kolay gelsin.

wmaraci
reklam

MuhammedBurak MuhammedBurak Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 02.07.2015
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Adıyaman
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 482
  • Beğeniler 273 / 83
  • Ticaret 0, (%0)
+t < k / p

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al