Domain değişikliği, artıları - eksileri

5 Mesajlar 557 Okunma
smmexpress

AtagunBaltacioglu AtagunBaltacioglu WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 13.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Yaşam Koçu
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad A** B**
  • Mesajlar 437
  • Beğeniler 25 / 31
  • Ticaret 3, (%100)
Merhaba arkadaşlar. 1 yıldır üzerinde çalıştığım bir projenin başka bir isim altında çalışmayı düşünüyorum.Çünkü yeni düşüncelerle beraber kendi alanın içinde saha genele yayılmak için geçmeyi düşündüğüm domain daha iyi.
Şimdi ki domainim, www.OtizmleYasam.com
Gececeğim domain ise daha yeni alınmış bir domain. Şuan kullandığım domainim dmoz kaydı mvcut 28backlink ve indexler vs.
Yeni domaine geçtiğimi düşünürsek ne gibi kayıplarım olur bilgilendirir misiniz bu konuda rica etsem.

wmaraci
reklam

aktuelsoylesi aktuelsoylesi Kaliteli Marka Domainler Kullanıcı
  • Üyelik 18.09.2014
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek uzman
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad A** U**
  • Mesajlar 2421
  • Beğeniler 1553 / 787
  • Ticaret 22, (%100)
bence çok büyük risk ; bu projenizin ne kadar faydalı olduğu konusunda sizinle daha önce görüşmüştük ve takdirlerimi ise size sunmuştum indexler silinecek takipciler düşebilir şöyle yapılabilir yeni açılan siteye şu andaki domaini yönlendirerek hit ve takipçi kaybını bir nebze olsun azaltmış olursunuz .Risk dedim çünkü ortada devam eden bir proje ,site var ama yeni domainle herşeye yeniden başlayacaksınız saygılarımla başarılarınızın devamını dilerim.

AtagunBaltacioglu AtagunBaltacioglu WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 13.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Yaşam Koçu
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad A** B**
  • Mesajlar 437
  • Beğeniler 25 / 31
  • Ticaret 3, (%100)
İndexleri yeni domaine yönlendirenez miyiz ? Yani site tamamen kalıcak sadece ismi değişecek. Dmoz başvurusu tekrardan yapabilirim ama sitede ki özgün yazılar özgün olmaktan çıkar mı ? Bunu düşünüyorum. Evet aktuelsöylesi teşekkür ederiz ancak şuan ki domainimiz ile geçmeyi düşündüğümüz domaine örnek vermek gerekirse; şuan tek bir engel grubuna yönelik projemiz ancak şuan site içerisinde genele uyarlanan bazı sistemler kurduk ve bunalanda rakiplerimizle mücadele edebilmemiz için içeriğimiz ile domainimiz de alakalı olması gerekiyo yeni domainimizde tüm engel gruplarını içine alan bir domain dolayısıyla geçmemiz geleceğimiz için çok daha iyi olacak fakat 1 yıldır emek veriyorum ve geçmenin eksiler tam olarak neler olur bu konuda yardım ve düşüncelerinizi bekliyorum.

aktuelsoylesi aktuelsoylesi Kaliteli Marka Domainler Kullanıcı
  • Üyelik 18.09.2014
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek uzman
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad A** U**
  • Mesajlar 2421
  • Beğeniler 1553 / 787
  • Ticaret 22, (%100)
kaygılarınızı anlıyorum sevgili AtagunBaltacioglu ancak yukarda da belirttiğim gibi tabiki tüm orjinal yazılarınızı blog yazılarını dışa aktar diyerek indirmiş olduğunuz tüm yazıların yeniden indexlenmesini sağlayabilirsiniz dediğiniz gibi 1 yıldan beri uğraşıyorsunuz dmoz kaydınız var ayrıca google indexiniz 1490 cıvarlarında ayrıca alexa sıralamanız da çok iyi ama bunlar tabiki tekrar olmayacak diye bişey yok madem ki projenizi geliştirip tüm engel grupları için yeni bir domainle devam edeceksiniz bence beklemeyin blogunuzdaki tüm yazıları indirip yeni açacağınız bloga yükleyerek devam edin ayrıca yeni konular indexlenirken ,yeniden blogunuza yüklediniz yazılarınızda zamanla indexlenir iyi çalışmalar ..

wmaraci
wmaraci

CivanDemir CivanDemir Merhaba Dünya Kullanıcı
  • Üyelik 30.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Teknisyen
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad C** D**
  • Mesajlar 1500
  • Beğeniler 330 / 389
  • Ticaret 14, (%100)
Ben daha önce domain değişikliğinde bulundum ve google webmaster tools dan domain değişikliği bildirdiğim için 1 ay içinde kaybettiğim tüm hitleri geri kazandım. Her şey eskisi gibi oldu.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al