wmaraci reklam
lidertakipci

iPhone 5 İçin Hangi Parçayı Almam Gerekiyor ?

5 Mesajlar 795 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

ebagcuvan ebagcuvan emrebagcuvan.com.tr Kullanıcı
  • Üyelik 22.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek --
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad E** B**
  • Mesajlar 2908
  • Beğeniler 716 / 715
  • Ticaret 8, (%100)
Arkadaşlar merhaba iPhone 5 kullanıyorum cihaz yurt dışı ve garantisi bittiği için Yetkili Teknik Servis'e götürmek istemiyorum Apple Türkiye ile iletişime geçtiğim zamanda onlarında bana telefonuya götürmemin daha iyi olacağını söylediler.

Telefonum son 1 - 2 gündür arka kamerasını kullanamıyorum.Ön kamerada srun yok ancak arka kameraya geçmeye çalışıtğım zaman ekranın sol üstünde bulunan flaş düğmesi sarı üçgen uyarı veriyor ve siyah ekran kaliyor.Apple ile konuştuğumda donanımsal bir sorun olduğu ama telefondan göremediklerini söylemiyorlar. Cihazı her hangi bir telefoncuya vermek istemiyorum.Bunun için kendim parçasını sipariş edip takmam istiyorum.

Elimde tüm tamir seti var asıl sorun telefon için hangi parçayı sipaiş etmeliyim ? ön kamera ve sensörümü yoksa arka kamerayımı ? şiparişi aliexpress üzerinden güvenilir bir satıcıdan vereceğim sizce hangi parçayı alırsam sorun çözülür ?

wmaraci
reklam

Ahmet Ahmet ▪ illâ edep, illâ edep! Kullanıcı
  • Üyelik 01.08.2011
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Proje Yönetimi
  • Konum Sivas
  • Ad Soyad A** Y**
  • Mesajlar 1279
  • Beğeniler 386 / 731
  • Ticaret 29, (%100)
Sipariş edip takma işini unutun, Apple cihazlarının donanım değişikliği kolay bir işlem değil, batarya değişimi dahi bir teknik gerektiriyor.

Arka kamerayı alıp, İstanbul'a gidip değiştirtebilirsiniz yada Edirne'de iyi bir telefon tamircisi tanıyorsanız o değiştirsin.

Sorununuz kesinlikle donanımdan kaynaklı. Kamera arızası olabileceği gibi, soketlerde sıkıntı, kablolarda temassızlık da olabilir.

• Üyelik 22.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek --
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad E** B**
  • Mesajlar 2908
  • Beğeniler 716 / 715
  • Ticaret 8, (%100)
Ahmet hocam birkaç defa çok detay gerektiren değiştirme işlemi yaptım hiç bir sorun olmadı hatta on/off flex'i bile değiştirdim en azından hangi parçayı değiştireceğimi bilirsem ona göre parça alırım diyorum tabi anakart soketinde problem varsa ona yapacak bir şey yok. En azından 2 - 3 $ bir parça alıp deneyeyim diyorum ?

Wesley10 Wesley10 Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 21.04.2015
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad E** A**
  • Mesajlar 106
  • Beğeniler 1 / 15
  • Ticaret 3, (%100)
@ebagcuvan iphone 4s kendim açtım batarya ve kapak değişimi için onlar bile en basit işlemler kamerayı sökmen için en alta inmen gerekiyor buda riskli ve doğru parça değilsede paran boşa gidecek

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 22.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek --
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad E** B**
  • Mesajlar 2908
  • Beğeniler 716 / 715
  • Ticaret 8, (%100)
Wesley10 hocam en kötü ön kamera ile sensörü yada arka kamera alacağım parçaları aliexpress den sipariş edicem. En fazla 5 - 6$ tutar oda 20 lira ya yakın bir masraf çıkar en azından öğrenirim ki sorun olduğu zaman burada değil. Geçenler kendim on/off flex değiştirdim yaklaşık 2 saatimi aldı ama sorunsuzca değiştirdim flexi

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al