wmaraci reklam
lidertakipci

Mobilde Adsense Yerleşimi

9 Mesajlar 2.251 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

etic etic Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 06.08.2013
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek serbest
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad F** P**
  • Mesajlar 166
  • Beğeniler 2 / 11
  • Ticaret 16, (%100)
Arkadaşlar Mobilde Adsense Yerleşimi nasıl olmalı? Sitemin hitlerinin çoğu mobilden geliyor o yüzden hite oranla adsense geliri normale göre az.

Mobilde adsense yerleşimi nasıl olmalı? Adsensenin mobile yönelik farklı reklam uygulamaları var mı?

Yada farklı şirketlerden vs mobil için iyi veren reklam türleri var mı? Adsense bana neden olamayacak şekilde?

wmaraci
reklam

KDOGAN KDOGAN Burada 13 Yıl Kullanıcı
  • Üyelik 10.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad K** D**
  • Mesajlar 1901
  • Beğeniler 837 / 757
  • Ticaret 131, (%99)
Üstat aynı sorunu bende yaşıyorum. Dün 5k tekil hit alan sitem 5-6 lira zor bıraktı. Hitin büyük bir çoğunluğu bana da mobilden geliyor, tıklama sayıları çok düşük. Geçen yıl 5k tekil ile 150 tıklama alan bir siteydi. Şu an 50 tıklamayı alamıyorum gibi bir şey.

3g splash türü reklam var, 1k 3g hite 35-40tl veriyorlar fakat o da çok riskli. Filtreye girme ihtimali oluyor daha da kötüsü kullanıcı kaybı yaşatıp, hemen çıkma oranını çok fazla yükseltiyor. Google bazında çok fazla kayıp oluyor.

Popunder reklam türü var. Yine Adsense ile birlikte kullanılabilen bir reklam türü. Adcash bir aralar popülerdi bu konuda. Euro bazında bir sistemi var ama artık o da çok az veriyormuş. Eklesen bir türlü, eklemesen bir türlü yani. Popunder reklam sitene girildiğinde yeni sekmede bir pencere açma olayı bu arada.

Admatic var, haberler.com'da görmüştüm fakat muhtemelen anlaşmalılar. Biz koysak gelir elde edebileceğimizi pek sanmıyorum. Gösterim başı para veren bir sistem o da. ***'da falan şöyle bir araştırdım, rakamlar yerlerde.

Responsive yerleşimden umutluyduk fakat yine *** da mobil adsense footer sabit reklam olayını beta sürümdeyken deneyenler oldu. Tıklamalar yerlerdeydi. 5 tıklama alanını göremedim beta sürümde. Fazla umutlanmayın diyorlar.

Zaten Google mobil güncelleme attıktan sonra tıklamalar yerlere indi, bir de üstüne AdBlock belası var! Ne diyebilirim bilmiyorum.

50k tekil hit alsak kazanacağımız para Adsense'den en baba 100tl olur, o da çok zor tabi. O kadar da kazanabileceğimizi sanmıyorum da bir umut işte.

Farklı sektörlere yönelin diyorlar sürekli. Mesela borsa sektöründe tıklama oranları çok yüksekmiş ya da yine bu tarz rekabetin fazla olduğu alanlar. Diğer bir alternatif olarakta yabancı site açın diyorlar. Almanca, İngilizce gibi. Onun içinde dil lazım, dil yok.

Responsive yerleşimin tek farkı kare reklam yerine ekran boyutuna göre yatay reklam oluyor. Ne kadar fark koyabilir ki bu durum? 1 tane yatay responsive ekledim, fark falan koymadı. Dün gece eklemiştim. Bugün gün sonunu bekliyorum ama 2-3 tıklama anca olmuş.

Popup reklam koyup kazanalım diyeceğim, artık popup engelleyiciler var. Gösterim yapamıyoruz. Splash reklamı zaten kökten engelleyen AdBlock var. Yani içimiz karardı gitti hocam. Bizde ne yapacağımızı şaşırdık.

Bu durumda hala Adsense ile tutunanlar, Adsense ile para kazanmaya çalışanların olması gerçekten tuhaf geliyor bana.

Mesela adam sektöre yeni girmiş. 500 tekil hiti alamıyor, 1k tekil hite çıkamıyor, Adsense üzerinden para kazanmayı düşünüyor. Yahu biz 5000 tekil ile 5-6 lirayı zor kazanıyoruz, sen 1k ile nasıl kazanabilirsin. Hadi 10k olsun, 10k ile ne kazanabiliriz ki bu durumda?

Anca emek ver, boşa gitsin. Kazanan yine reklam şirketleri olsun.

Belki alternatif fikirleri olan arkadaşlar çıkar. Konuyu takibe aldım.

Bahsettiğim sitenin Adsense verileri;

AzX66

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 06.08.2013
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek serbest
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad F** P**
  • Mesajlar 166
  • Beğeniler 2 / 11
  • Ticaret 16, (%100)
aslında söylediklerinizin bende farkındayım hocam. ama belki farklı kazanç yöntemlerini bilenler vardır diye konu açtım. varsa konuya davet ediyoruz bu arkadaşları :)
KDOGAN

kişi bu mesajı beğendi.

La_Motta La_Motta . Kullanıcı
  • Üyelik 06.03.2015
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek seo ve adwords
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad F** K**
  • Mesajlar 235
  • Beğeniler 48 / 83
  • Ticaret 14, (%100)
KDOGAN hocam sitenizin türü nedir acaba? Ve bu oranlar sadece mobil için mi?

türü genel olan sitelerde alakasız reklam çıkınca pek tıklanmıyor. Bence site türü de önemli. Ama yine de tıklama gerçekten çok az.

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 06.08.2013
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek serbest
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad F** P**
  • Mesajlar 166
  • Beğeniler 2 / 11
  • Ticaret 16, (%100)
arkaşlar bir de başka bir şey soracağım. zamından nedenini bilmiyorum ama sitelerimde kumar ve içki reklamlarını adsensede engellemişim ama şimdi adsense panelinde izin verin geliriniz yüzde 30 artabilir diyor. izin veriyim mi? adsensede ya da sitede olumsuz bir duruma neden olur mu?

Karargaht Karargaht WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 03.04.2015
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad C** U**
  • Mesajlar 428
  • Beğeniler 31 / 127
  • Ticaret 0, (%0)
Üstteki arkadaş 500 hite nasıl para kazanacaklar demiş ama, site dekorasyon, kadın, moda, sitesiyse günlük senin aldığın parayı alabilir. Bide aynı hite yabancı dilde bir site ise sen 5 alırın 5k hite, o 10 alır 500'lük hite.

Yani sektör önemli etken.

Size önerilerim:

1-reklam yerleşimi: sitenin hitine bakın 900 hiti olan siteye hitin 700ü sadece bir konudan geliyorsa, o konuya özel reklamlar ekleyin. misal başa ve sonra bir reklam varsa, ortalarına altlarına v.s. en çok okunan, tıklanan yerine bağlantı reklamı koyun. Emin olun etkisini göreceksiniz.

2-reklamları engelleyin: örneğin siteniz teknoloji sitesi ise, siteye gelenler büyü koranda erkektir ve teknolojiden az çok anlarla. Sşz gidip bu kitleye göbek yağı reklamı, mini etek reklamı koyarsanız, adam siteye girdiğinde reklam göserimini arttırır ama tıklamadığı için TO'yu düşürür.

Bu 2 ana kriterimi sitede uygulayın, az da olsa fark edecektir inşAllah. Yapamazsanız söyleyin yardımcı olmaya çalışırım.

KDOGAN KDOGAN Burada 13 Yıl Kullanıcı
  • Üyelik 10.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad K** D**
  • Mesajlar 1901
  • Beğeniler 837 / 757
  • Ticaret 131, (%99)

La_Motta adlı üyeden alıntı

KDOGAN hocam sitenizin türü nedir acaba? Ve bu oranlar sadece mobil için mi?

türü genel olan sitelerde alakasız reklam çıkınca pek tıklanmıyor. Bence site türü de önemli. Ama yine de tıklama gerçekten çok az.

Müzik sitesi. Sadece mobil için değil. Genel olarak böyle.

Karargaht adlı üyeden alıntı

Üstteki arkadaş 500 hite nasıl para kazanacaklar demiş ama, site dekorasyon, kadın, moda, sitesiyse günlük senin aldığın parayı alabilir. Bide aynı hite yabancı dilde bir site ise sen 5 alırın 5k hite, o 10 alır 500'lük hite.

Size önerilerim:

1-reklam yerleşimi: sitenin hitine bakın 900 hiti olan siteye hitin 700ü sadece bir konudan geliyorsa, o konuya özel reklamlar ekleyin. misal başa ve sonra bir reklam varsa, ortalarına altlarına v.s. en çok okunan, tıklanan yerine bağlantı reklamı koyun. Emin olun etkisini göreceksiniz.

2-reklamları engelleyin: örneğin siteniz teknoloji sitesi ise, siteye gelenler büyü koranda erkektir ve teknolojiden az çok anlarla. Sşz gidip bu kitleye göbek yağı reklamı, mini etek reklamı koyarsanız, adam siteye girdiğinde reklam göserimini arttırır ama tıklamadığı için TO'yu düşürür.

Bu 2 ana kriterimi sitede uygulayın, az da olsa fark edecektir inşAllah. Yapamazsanız söyleyin yardımcı olmaya çalışırım.

Ben genel blog açan, sektöre yeni atılan arkadaşlardan bahsediyorum üstadım. Siz bana dekorasyondan sektörden bahsediyorsunuz. Yukarıda ben zaten tbm yüksek bir sektörü belirtmişim. Bunun farkındayım. Yeni girişimlerde bulunan arkadaşlar genelde kişisel sitelerle, genel blog siteleriyle başlıyorlar. Siz hiç gördünüz mü direk dekorasyonla bu işe bulaşan? Vardır belki evet, fakat nadir. Aynı şekilde yabancı dil meselesini de yukarı da belirttim.

• Üyelik 06.08.2013
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek serbest
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad F** P**
  • Mesajlar 166
  • Beğeniler 2 / 11
  • Ticaret 16, (%100)

Karargaht adlı üyeden alıntı

Size önerilerim:

hocam 2. dediğiniz şeyi yaparsak okuyucu siteyegeldiğinde sadece izin verdiğiniz reklamları mı görüyor? çok fazla alanı engellersen bu seferde reklam gösterimi ya da çeşitliliği düşmez mi? reklam yerine boşluk çıkmaz mı?

Karargaht Karargaht WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 03.04.2015
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad C** U**
  • Mesajlar 428
  • Beğeniler 31 / 127
  • Ticaret 0, (%0)
hayır kardeşim, zaten çoğu zaman sen ne seçersen seç, siteye girenn kişi nette daha çok neyle ilgileniyosao nun reklamı çıkar. sen cinselliği sağlığı engelersin ama siteye gelen kişi sürekli sağlık sitelerine giriyodur, sağlıkla ilgil şeyler arıyordur, göreceği reklamlarda yine sağlık olur. sadece senin engellediğin reklamlara yer verilmez. ben neredeyse 100 reklam veren engelledim, hiç de boş alan görmedim

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al