Neden güzel domaine sahip insanlar bunu değerlendiremiyor ?

5 Mesajlar 698 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

sovetski sovetski ♛ PHP ♛ Kimlik Onayı
  • Üyelik 03.08.2015
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Yazılımcı
  • Konum Fransa
  • Ad Soyad A** H**
  • Mesajlar 1205
  • Beğeniler 437 / 458
  • Ticaret 2, (%100)
Güzel alan adını aldıktan sonra burada konu açıyorlar bazen "bununla ne yapılabilir?", "güzel alanadı mı?" ve s. ve s.

Ardından 1 ay sonra siteye girdiğimde ya forum, ya blog yada gereksiz bir sistem kurulduğunu ++ çok az içerik + çok az hit olduğunu görüyorum.

Eğer projeyi değerlendiremiyorsanız neden boşuna domaini alıyorsunuz ? Belki o alan adını alıp daha güzel işler ortaya çıkartan birisi vardır ?

Neden hep var olan birşeyle yetiniyoruz anlamıyorum, yeniliklere açık değiliz galiba. Bu forumda bildiğim 3-4 güzel domain var ama içeriği domainin kalitesini 0 lara indiriyor. Domain sahiplerinin isimlerini unuttum yoksa davet ederdim konuya.

Hadi domaini aldınız, hiç olmazsa bir yazılımcıya güzel bir site kurdurun odamı çok zor ? :confused:

wmaraci
reklam

• Üyelik 02.10.2024
  • Yaş/Cinsiyet - /
  • Meslek
  • Ticaret , (%)
Galiba canın yanmış kafandakı projede sorunlar var gibi :)
sovetski

kişi bu mesajı beğendi.

UNKEF UNKEF WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 06.03.2015
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek ARGE
  • Konum Balıkesir
  • Ad Soyad F** Ç**
  • Mesajlar 2422
  • Beğeniler 995 / 744
  • Ticaret 17, (%100)
Domaini niye alıyorsunuz? sorusu olur mu hiç hocam. Hani dünyada tek zeki kendileri ya, bir proje yapamazlarsa binlerce liraya satarız diye düşünerek alıyorlar tabiki. Nerdeee " bu domain çok iyi, ben bunu değerlendiremem bu yüzden almıyayım ki iyi şeyler yapan biri alsın" diyecek biri :D

İyi bir yazılımcıya bir site yaptırma konusu ise imkansız gibi. Bence ülkemizde gerçekten yazılım ve web işinden anlayan kişilerin sayısı denizde damla kadar az. Şu koca forumda bir kişi bulamıyorum. Ya acemi oluyo yapabiliriz edebiliriz diyor, ya ************** çıkıyor para gönderdiğimizden sonra tekrar ulaşamıyoruz, ya da işi yaparım deyip aylarımızı çalıyor. :) Kısacası, lanet okumamak için zor tutuyorum kendimi.

Bunlar benim gözlemlediğim, realistik bakış açılarıyla gördüğüm gerçekler...
oguzhan sovetski

kişi bu mesajı beğendi.

KingBlogger KingBlogger Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 02.06.2015
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Editör, Blogger Tema Yayıncısı
  • Konum Mardin
  • Ad Soyad H** A**
  • Mesajlar 1107
  • Beğeniler 240 / 251
  • Ticaret 35, (%100)
Kesinlikle görüşünüze katılıyorum geçenlerde bir yerel haber sitesi açtım bir alan adı bulmak için 4 5 gün uğraştım jenerik ve işe yarayacak bazı alan adları ya alan adlarında 2000, 3000 TL ile satışta ya da dediğiniz gibi saçma saban içeriklerle tutulmuş tabi onları öyle görünce'de biraz dua ettim onlara yok madem birşey yapmayacaksınız bırakın iş yapabilecek insanlar alsın
sovetski

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
wmaraci

Hermes Hermes Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 24.11.2011
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek Seo | Sosyal Medya | Yazılım
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad S** Y**
  • Mesajlar 2777
  • Beğeniler 397 / 1093
  • Ticaret 90, (%98)
Doyumsuzluk, açgözlülük, ne yapacağını bilememek. Sonuç = bir sürü elde kalan domain ve yarım kalmış hayaller.

Genelde işleyiş şu şekilde oluyor;
Forumlarda vs görüp duyuyoruz "oo oyun sitelerinden güzel para geliyormuş" hemen bir oyun domaini alıyoruz 1-2 ay uğraşıyoruz ama o gördüklerimiz gibi kazanamıyoruz. O ara bi bakıyoruz "kadın moda siteleri güzel hit alıyor" hemen bi moda kadın sitesi açıyoruz ve sonuç yine aynı. 1-2 ay uğraşıp bırakıyoruz.

Sonsuz bir döngü içinde...

Halbuki; açtığımız siteye ciddi "emek" ve "para" harcayıp pes etmeden azimle çalışsak, zaten sonuçları güzel olacak. Ama yok hemen 1-2 ayda milyarlar gelsin istiyoruz. Tahammülsüzüz, doyumsuzuz.

Daha yazacak çok şey var ama gerek yok. İşin özeti bu.

Güzel bir haftasonu dilerim herkese :)
sovetski

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al