lostyazilim

Adsense onaylamıyor / Aylık 40k ziyaretçi, özgün içerik, günlük yazı girişi, telif ihlali yok...

28 Mesajlar 3.599 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

iscidunyasi iscidunyasi Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 14.12.2015
  • Yaş/Cinsiyet 43 / E
  • Meslek webmaster
  • Konum Adana
  • Ad Soyad M** B**
  • Mesajlar 14
  • Beğeniler 6 / 1
  • Ticaret 0, (%0)
Sitemin durumu aşağı yukarı şöyle;

Aylık ziyaretçi: 40k
Aylık Sayfa Gösterimi: 70k
Trafik kaynağı: % 40 facebook, % 25 google, %10 referral, % 25 direkt ve diğerleri
Makale sayısı 121
Son iki aydır günlük en az 1 makale girişi
Premium wordpress teması
İçeriğini tamamı özgün; hatta sitemde kullanılan tek bir google image yok.
Google aramalarında ön sıralarda indeksleniyor.

3. kez reddedildim. Önerisi olan var mı? Her türlü eleştirinizi bekliyorum.

wmaraci
reklam

BurakDemir BurakDemir Mechanical Eng. Kullanıcı
  • Üyelik 28.11.2010
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Gaziantep
  • Ad Soyad B** D**
  • Mesajlar 246
  • Beğeniler 7 / 64
  • Ticaret 6, (%100)
https://tr.wordpress.org/themes/hueman/

Bu temayı yükleyip başvurunu bir de bu şekilde yaparsan bir ihtimal kabul edilebilir.

• Üyelik 14.12.2015
  • Yaş/Cinsiyet 43 / E
  • Meslek webmaster
  • Konum Adana
  • Ad Soyad M** B**
  • Mesajlar 14
  • Beğeniler 6 / 1
  • Ticaret 0, (%0)

BurakDemir adlı üyeden alıntı

https://tr.wordpress.org/themes/hueman/

Bu temayı yükleyip başvurunu bir de bu şekilde yaparsan bir ihtimal kabul edilebilir.

Hocam neden bu tema olduğunu sorabilir miyim?

ErdemDnmz ErdemDnmz Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 01.09.2015
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Bilişim
  • Konum Adana
  • Ad Soyad E** D**
  • Mesajlar 479
  • Beğeniler 105 / 145
  • Ticaret 0, (%0)
Temayla ilgisi yok hocam iyi temanız gayet güzel şık o temadan bile hızlı.

Önerimiz şu devamlı başvurun eğer başvurunuz'da ne diyorsa ona göre uyun uyduğunuz taktir de yine aynısını diyorsa vazgeçmeyin devamlı başvurun.

Başvuru iptal edilirse yine başvurun hemen. :D

Şuan 86.cı başvuru yaptım az önce beklıyorum Allah, Kerim.
iscidunyasi

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 14.12.2015
  • Yaş/Cinsiyet 43 / E
  • Meslek webmaster
  • Konum Adana
  • Ad Soyad M** B**
  • Mesajlar 14
  • Beğeniler 6 / 1
  • Ticaret 0, (%0)
Başvuru red sebebi; sitemin google politikalarıyla uyumlu olmaması'ymış... Her halde beklemem gerekecek.
Ya da bir ihtimal aklıma şu geliyor: Acaba sitemin domaini banlı olabilir mi? Neticede site 8 aydır benim. Ama ondan önce bu domain kullanılmışsa, ki kulannılmış, adsense tarafından banlanmış olabilir mi?
Yoksa facebook kaynaklı trafik mi çok fazla?

ErdemDnmz ErdemDnmz Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 01.09.2015
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Bilişim
  • Konum Adana
  • Ad Soyad E** D**
  • Mesajlar 479
  • Beğeniler 105 / 145
  • Ticaret 0, (%0)
Siteniz adsense ve diğer arama motorlarıyla banlı gözükmüyor.

Google politikalarıyla uyumlu olmaması derken bir sebep göstermiyor..

Size özel mesaj attım ona bir bakın.

• Üyelik 14.12.2015
  • Yaş/Cinsiyet 43 / E
  • Meslek webmaster
  • Konum Adana
  • Ad Soyad M** B**
  • Mesajlar 14
  • Beğeniler 6 / 1
  • Ticaret 0, (%0)
Bu arada ilginç bir şey oldu; az önce adsense başvuru cevabı geldi -ama benim başvurum zaten 2 gün önce reddedilmişti ve ben bir daha başvurmamıştım- ve çok saçma bir nedenle reddedildiği yazıyor.

Karşılama e-postamızda belirttiğimiz gibi, AdSense kodunu sitelerinize yerleştirmenizin ardından AdSense başvurunuz üzerinde ikinci bir inceleme gerçekleştiriyoruz. Bu incelemenin sonucunda, aşağıda belirtilen ihlaller nedeniyle hesabınızı onaylamadık:
Başvurunuz, aşağıdaki nedenlerden dolayı kabul edilmemiştir
Site, Google politikalarıyla uyumlu değil: Aşağıda listelenen bir nedenden veya program politikalarımızda listelenen farklı bir nedenden dolayı şu anda AdSense başvurunuzu onaylayamıyoruz. Aşağıdaki bilgileri inceleyerek sitenizde gerekli değişiklikleri yapmanızı öneririz.

Sitenizin kullanıcı deneyimini geliştirmeniz gerekmektedir.
Kullanıcılar ve reklamverenler için iyi bir deneyim sağlanabilmesi için, AdSense programına katılan yayıncıların Web Yöneticisi Kalite yönergelerine uymaları gerekir. Bu yönergeler, kullanıcılarınıza olumlu bir deneyim sağlamanıza yardımcı olabilecek çeşitli ipuçları sunar. Beş kullanıcı deneyimi ilkesinin açıklandığı bu AdSense blog yayınında daha fazla bilgi bulabilirsiniz. Bu ilkelerin uygulanması, sitenizdeki kullanıcılara mükemmel bir deneyim sunmanıza yardımcı olacaktır.

Siteniz politikalarımızla uyumlu olmayan bir sohbet sitesidir.
Yayıncılar, çeşitli reklam yerleşimleri ve reklam biçimleriyle denemeler yapmaları için teşvik edilir. Ancak, program politikalarımızda belirttiğimiz gibi, AdSense yayıncıları, sohbet programlarına reklam kodu, arama kutuları veya arama sonuçları yerleştiremez. Bu kapsam, anlık mesajlaşma (IM) uygulamalarını, sohbet sitelerini ve dinamik içerik barındıran diğer sayfaları içerir, ancak bunlarla sınırlı değildir.

Google ürün politikalarının ihlaline teşvik eden tüm içeriği kaldırmanız gerekir.
Yayıncılar, Google ürün politikaları zorunluluklarını bertaraf etmesi için kullanıcılara araçlar sunamaz (ör. kullanıcıların YouTube videolarını indirmesine olanak sağlamak) veya Google AdSense politikalarını ihlal etmeye teşvik edemez. Ayrıca yayıncılar, açık iznimiz olmadan logo ve ekran görüntüleri gibi Google marka özelliklerini veya diğer ayırt edici özellikleri kullanamaz. Daha fazla bilgi edinmek için lütfen içerik politikalarımızı inceleyin.

Siteniz dönem ödevlerinin satışı ve dağıtımı ile ilgili.
Yayıncılarımıza ait sitelerin yararlı ve bilgilendirici içeriğe sahip olduğunu görmekten memnuniyet duyarız. Ancak, program politikalarımızda belirtildiği gibi, dönem ödevlerinin veya yasal olmayan, yasa dışı etkinlikleri tanıtan ya da başkalarının yasal haklarını ihlal eden içeriğin satışına veya dağıtımına izin verilmez.

BakalimBilelim BakalimBilelim Beni bilen bilir... Kullanıcı
  • Üyelik 24.02.2015
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek serbest meslek
  • Konum Tunceli
  • Ad Soyad E** Ö**
  • Mesajlar 2181
  • Beğeniler 521 / 572
  • Ticaret 50, (%100)
Şahsi fikrimi ileteyim.

Bence sitede renkler iç içe... Genel görünüm pek de hoş değil. Temanızı değiştirmenizi öneririm. Ayrıca yazılarda resim kullanın. Sidebar kısmını da zenginleştirin. Son yazılar, son yorumlar vs gibi bölümler ekleyin. Tekrar başvuru yaparken de tamamen farklı bir ip'ye sahip bilgisayardan gmail hesabı açın ve bu farklı ip'li bilgisayardan başvuru yapın.

• Üyelik 14.12.2015
  • Yaş/Cinsiyet 43 / E
  • Meslek webmaster
  • Konum Adana
  • Ad Soyad M** B**
  • Mesajlar 14
  • Beğeniler 6 / 1
  • Ticaret 0, (%0)
Hocam sidebarda son yorumlar, rastgele gibi bölümler vardı. Onları bu sabah kaldırdım. Yani onunla ilgili olduğunu düşünmüyorum.
Ama resim konusuna gelince haklı olabilirsiniz. Google'un görsel telif haklarına takılmamak için yazılarımda resim kullanmıyorum.
Farklı ip yi muhakkak deneyeceğim. Teşekkür ederim

orknark orknark İzmir Kullanıcı
  • Üyelik 31.01.2015
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Reklam Ajansı
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad O** A**
  • Mesajlar 886
  • Beğeniler 66 / 151
  • Ticaret 2, (%100)
Forumda buna benzer konular varda adsense yayıncıya doymuş olabilir bi konuda yine yazılmıştı burada yaz zamanı reklam vereni daha çok oluyor genelde googlenin durduk yerede yayıncıyı atamadıgından kotası dolu gelen geçen gg

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al