wmaraci reklam

Türkçe Karakterli Domain Alınmalı mı?

7 Mesajlar 2.133 Okunma
wmaraci reklam

gazozman gazozman Merhaba :) Kullanıcı
  • Üyelik 16.09.2015
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci/İnşaat Müh.
  • Konum Balıkesir
  • Ad Soyad M** S**
  • Mesajlar 120
  • Beğeniler 30 / 13
  • Ticaret 9, (%100)
Hocam sonuçta türkçe içerikli bir site çalıştırıyorsak, türkçe karakterli bir web sitesi alınabilir diye düşündüm. Fakat aklıma hemen google geldi ya da diğer arama motorlarını da dahil edelim. Birçoğu takmaz herhalde siteyi değil mi ? Zararı olacaktır diye düşünüyorum. Tecrübeli bir arkadaş beni bilgilendirebilir mi?
cglrbkyrk

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

cglrbkyrk cglrbkyrk Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 07.12.2015
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek web tasarım
  • Konum Adana
  • Ad Soyad Ç** B**
  • Mesajlar 101
  • Beğeniler 17 / 14
  • Ticaret 1, (%100)
Hocam ben bi hata edip aldım türkçe domain ama google amca pek fazla değer vermiyor türkçe karakterli domaine. almadan önce bidaha düşün arama sonuçlarına bak hiç türkçe karakterli domain yok benm domain istanbulwebtasarım.com du sıralamaya bile girmedi :D

Heuristic Heuristic Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 04.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Web Hacking, Exploits/Vuln.
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 4777
  • Beğeniler 1139 / 2068
  • Ticaret 297, (%99)
IDN, domainler çok fazla iş görmüyor diye biliyorum bir blog sitesinde okuyup araştırmıştım ki doğruymuş ancak arama motoru optimizasyonu konusunda alan adının pek bir önemi yok lakin bu kapsama IDN(türkçe) alan adları dahil edilemez diye biliyorum.
gazozman

kişi bu mesajı beğendi.

redakte redakte WM Aracı Kimlik Onayı
  • Üyelik 04.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Muhabir
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad G** Ç**
  • Mesajlar 276
  • Beğeniler 92 / 105
  • Ticaret 1, (%100)
arkadaşlar geçen yıl önemli bir organizasyon öncesi aldığım türkçe karakterli bir domainle ( blogger tabanlı ) milyonlarca gösterim sağladım, tahmin ettiğimden çok çok yüksek gelirler elde ettim.

yani Google türkçe karakter domaini sever mi bilmem ama, sevmediğini söyleyen arkadaşlara kesinlikle katılmıyorum.

Şu olabilir, türkçe karakterli bir domaini kopyalayıp bir yere yapıştırdığınızda kodlar halinde çıkıyor, ne bileyim mail uzantısı alamazsınız mesela vs. yani bu gibi durumlar nedeniyle dolaylı yönden türkçe karakterli domainlerin, diğer domainlerin gerisinde kaldığı doğrudur.

Ancak google türkçe karakterli domainleri sevmiyor demek tamamen yanlış bir iddia.

wmaraci
wmaraci

BiELOF BiELOF Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 03.11.2015
  • Yaş/Cinsiyet 50 / E
  • Meslek Makine Modelcisi
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad N** K**
  • Mesajlar 872
  • Beğeniler 85 / 359
  • Ticaret 2, (%50)
Düzgün eklenilen sayfalar ile;

Mobil uyumsuz :)
Sosyal sitelerde pek paylaşılmadı,
Backlink-Tanıtım yazısı alınmadı,
1 yılı aşkın süredir güncellenilmedi.

Bir çok kelimede üst sırada;
Örnek 1-2 kelimeyi Kontrol edebilirsiniz.
hava perdesi tamir (1.ve 2. sırada 2 sayfa gösterimi)
klima bakımı (3. sıradan 10. sıraya düştü.)
klima teknik servisi (1. sıradan 3. sıraya düştü.)

Google web master araçlarından devamlı olarak mobil uyum sorunlarını giderilmesi hakkında uyarı mesajların gelmesi ve uzun zamandır güncellenilmemesine rağmen hala üst sırada yer almaktadır.

Yeter ki sayfa içeriğini düzgün yap.

Takıldığın yerler veya sormak istediğin olursa özel mesajla yardımcı olabilirim.

contentwriter contentwriter Kendi halimdeyim Kullanıcı
  • Üyelik 22.10.2011
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Kendi halimdeyim
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad İ** Y**
  • Mesajlar 4130
  • Beğeniler 1136 / 1842
  • Ticaret 21, (%100)
http://www.xn--aciltp-t9a.com/ sitesi pek çok aramada ilk sırada.

gazozman gazozman Merhaba :) Kullanıcı
  • Üyelik 16.09.2015
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci/İnşaat Müh.
  • Konum Balıkesir
  • Ad Soyad M** S**
  • Mesajlar 120
  • Beğeniler 30 / 13
  • Ticaret 9, (%100)
Hocam anladığım kadarıyla arama motorlarında site sahibinin içerik yönetimine kalmış durumda, görsellik anlamında ise maalesef türkçe karakterli olduğu için bi garip görünüyor linkleştirdiğimiz zaman

Ek Olarak:

redakte adlı üyeden alıntı

arkadaşlar geçen yıl önemli bir organizasyon öncesi aldığım türkçe karakterli bir domainle ( blogger tabanlı ) milyonlarca gösterim sağladım, tahmin ettiğimden çok çok yüksek gelirler elde ettim.

yani Google türkçe karakter domaini sever mi bilmem ama, sevmediğini söyleyen arkadaşlara kesinlikle katılmıyorum.

Şu olabilir, türkçe karakterli bir domaini kopyalayıp bir yere yapıştırdığınızda kodlar halinde çıkıyor, ne bileyim mail uzantısı alamazsınız mesela vs. yani bu gibi durumlar nedeniyle dolaylı yönden türkçe karakterli domainlerin, diğer domainlerin gerisinde kaldığı doğrudur.

Ancak google türkçe karakterli domainleri sevmiyor demek tamamen yanlış bir iddia.

Efendim özel mesaj ile o dediğiniz blogger tabanlı web sitenizin ismini öğrenebilir miyim?

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al