wmaraci reklam
lidertakipci

İnstagram üzerinden ticaret fikri

19 Mesajlar 1.752 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

birfincanask birfincanask Online Projeler, SMMM Kullanıcı
  • Üyelik 06.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek E-Ticaret, SMMM
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad M** Ş**
  • Mesajlar 121
  • Beğeniler 147 / 23
  • Ticaret 10, (%100)

syelkenci adlı üyeden alıntı

muratsdemic ana hesap ve yan hesaplar olarak ilerlemeniz lazım. Yan 2-3 hesap açıp takibe takip kasarak ana hesabı destekleyebilirsiniz. Böylece organik takipçi edinmiş olursunuz. Biraz uzun zaman alacak bu iş ama sayfa güzel etkileşimli olacak.

Diğer bir yöntem ise; çok büyük sayfalar var reklamınızı yapıp sizin sayfanızı destekleyen. Bu tür sayfalardan da reklam alabilirsiniz biraz bütçe ayırarak.

Hocam 2-3 yan hesap açıp demişsiniz fakat bunu nasıl yapıp destekleyeceğiniz. Bende instagram sayfası açtım ama büyümüyor. Eğer açıklama şansınız olursa bilgi edinmek isterim.

wmaraci
reklam

Mertcan Mertcan Hayat kısa, kuşlar uçuyor Kullanıcı
  • Üyelik 05.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Yatırım
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 5426
  • Beğeniler 39 / 1529
  • Ticaret 38, (%100)
Instagram takipçisi çekerek yapacaksan pek işe yaramaz. Sağlıklı ve kalıcı olmuyorlar.
Organik bir şekilde yükselmelisiniz.

Tomurcuk derdinde olmayan ağaç, odundur.

Mango Mango WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 23.11.2015
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Front-End Developer
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad N** K**
  • Mesajlar 311
  • Beğeniler 8 / 81
  • Ticaret 0, (%0)
Bildiğim kadarıyla AliEkspress'ten çoklu alımlarda gümrükte vergi ekleniyor. 3 üründen itibaren ticari olarak sayılıyor diye biliyorum. Bu doğru mu ? Eğer doğruysa nasıl aşmayı düşünüyorsunuz ?

muratsdemic muratsdemic WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 19.09.2015
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** D**
  • Mesajlar 184
  • Beğeniler 10 / 23
  • Ticaret 31, (%100)
Doğru değil 100-150 doları aşmıyosanız gümrüğe takılmıyor diye biliyorum ve tek ürünü tek yerden yüklü çekmediğiniz sürece sıkıntı olmaması lazım

wmaraci
wmaraci

KursunKalemm KursunKalemm WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 21.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Webmaster, Blogger
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad G** İ**
  • Mesajlar 487
  • Beğeniler 90 / 255
  • Ticaret 21, (%100)
İnstagram üzerinden de olsa alıcılar fatura kesmenizi bekler. Eğer maliyeye takılırsanız, Dimyat'a pirince giderken evdeki bulgurdan da olursunuz. Pazarlama yollarından önce ticaret için gerekli yasal mevzuatı yerine getirmeyi düşünmelisiniz.
Hermes aktuelsoylesi

kişi bu mesajı beğendi.

muratsdemic muratsdemic WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 19.09.2015
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** D**
  • Mesajlar 184
  • Beğeniler 10 / 23
  • Ticaret 31, (%100)
Kurşun Kalem hocam iyi güzel yazmışsınız tabiki ilk olarak her şey yasal olmak zorunda fakat bunu sahibinden ve gittigidiyor üzerinden satış yapıyor gibi düşünebiliriz yada öyle düşünmek gerekmiyor mu? bu sitelerden satış yaptığımızda ne bir fatura kesiyoruz nede bir vergi ödüyoruz bu tarz sitelerdede fatura kesmenin zorunlu olması gerekmez mi?

KursunKalemm KursunKalemm WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 21.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Webmaster, Blogger
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad G** İ**
  • Mesajlar 487
  • Beğeniler 90 / 255
  • Ticaret 21, (%100)
muratsdemic Bahsettiğin siteler 2. el ürün satışının olduğu siteler. 2. el ürünlerde alıcı zaten ürünün faturasını, tapusunu cartunu curtunu talep ediyor. 2. el ürün satışında fatura kesme gibi bir zorunluluk yok fakat işlem sınırı var. Yanlış hatırlamıyorsam bir yıl içerisinde 3 satış yapılabiliyor. Sıfır ürün satanlar da var fakat bunların çoğu maliyeye kayıtlı yapıyorlar bu işi. Kaydı olmadan satış yapanlar zaten alıcılar ürün faturası isteyince foyaları ortaya çıkıyor.

Sen sürekli ticaretten bahsediyorsun. 4-5 ürünü instagram yoluyla satarsın belki ama yakalanırsan tabiri caizse ayvayı yersin. Bu işler eskisi gibi değil ve çok sıkı takip var.

Ayrıca instagram site üzerinden satış yapan hesapları kapatmaya başladı diye biliyorum.

ozguroyun ozguroyun Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 15.12.2015
  • Yaş/Cinsiyet 42 / E
  • Meslek Bilgisayar Muhendisi
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad Ö** B**
  • Mesajlar 153
  • Beğeniler 74 / 35
  • Ticaret 10, (%100)
- gecersizdir.

Victoryksk Victoryksk Aracdk-Yakında Kullanıcı
  • Üyelik 11.12.2015
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Web
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad Z** Ö**
  • Mesajlar 1599
  • Beğeniler 306 / 523
  • Ticaret 34, (%100)
Oncelikle 3 defa olayi bence yanlis. Ben bizzat kendim defalarca yurtdisindan urun getirttim ancak ekstra vergi odemedim. Tabi bunun icin oncelikle anlayisli saticilarla calismak gerekiyor. Turkiye icin sınır 75 euro olup, bu kolayca asilabilmektedir. Satici size hediye secenegini secer ve rakami dusuk gosterirse hicbir sorun yasamazsiniz.

Onceden bunun gibi 5 alisveris sarti varmis ama su an oyle bir sart yok. Aliexpress'te daha once yaptigim alisverislerle ilgili vergi yonunden hernagi bir sorun yasamadim.

Ama tabi ki gidip de iphone 5 alip degerini 100$ gostertmedim. Elektronik urunlerde gumruge yakalanma olasiliginiz yuksek cunku gumruk memurlari da piyasayi biliyor.

O nedenle sececeginiz alani dogru belirleyip o alanda ilerlemeniz onemli.
Simdiden kolay gelsin der hayirli isler dilerim.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al