wmaraci reklam

Kurumsallaşma Süreci

17 Mesajlar 1.501 Okunma
smmexpress

EditorumORG EditorumORG Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 15.11.2015
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek yok
  • Konum Eskişehir
  • Ad Soyad S** S**
  • Mesajlar 535
  • Beğeniler 740 / 271
  • Ticaret 76, (%87)
buzmavisi : Olduğu kadar, kurumsallaşmak müşteriye daha cazip geleceğinden varolan kazancı daha da arttıracaktır diye umuyorum. İnsanlar normal bir şahıstan bu hizmeti alacağına bu işte kurumsallaşarak profesyonelleşmiş gözüyle bakacağını umuyorum ve bir kaç müşterimize sorduğumda; ''senin için daha iyi olacaktır, ben isterim.'' gibi söylemlerde bulundular. En iyisi bir muhasebeciyle görüşmek.

Bulunduğum yerde dükkan kirası muhtemelen 300 ila 500 ₺ arasındadır. Vergi gideri vs. bunlar sorun olur diye kalkışmak istemiyorum ama yine de Allah yardımcımız olsun. Bir kere kafaya koyduk yapmamız gerekiyor, bugün olmasada yakın bir zamanda bunu kesinlikle yapmam gerekiyor :)

Diğer arkadaşların yorumları için teşekkür ederim :)

wmaraci
reklam

buzmavisi buzmavisi Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 27.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek ögrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 1451
  • Beğeniler 302 / 276
  • Ticaret 11, (%73)
yolun açık olsun ;) muhasebeciler bu işi daha iyi bilir nereden nasıl kazanç sağlıyacağını onlara bir danış , ankaradaysan arkadaşım var yardımcı olur
EditorumORG

kişi bu mesajı beğendi.

halilozcevik halilozcevik WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 03.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Genel Müdür
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad H** Ö**
  • Mesajlar 270
  • Beğeniler 233 / 60
  • Ticaret 20, (%100)
Bu konu hakkında sana şimdi detaylı bir pm atacağım. Ama ilk söyleyeceğim kosgeb girişimcilik kursuna git şirket kurma- ofis malzemesi - bir elemanın belli giderleri - kira gideri hibelerinden yararlan. Birazdan çıkıp '' kosgeb para vermiyor '' zırvalıkları da aklını karıştırmasın veriyor
EditorumORG

kişi bu mesajı beğendi.

www.kadinsalyasam.com

4531 4531 WM Aracı Anonim Üyelik
  • Üyelik 13.03.2012
  • Yaş/Cinsiyet - /
  • Meslek
  • Mesajlar 996
  • Beğeniler 210 / 211
  • Ticaret 3, (%100)
-Silindi-
EditorumORG

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
wmaraci

Pisiprens Pisiprens xyz Kullanıcı
  • Üyelik 02.05.2014
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek E-Ticaret-Ürün Yönetim-Fotoğra
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad R** Ç**
  • Mesajlar 195
  • Beğeniler 20 / 46
  • Ticaret 0, (%0)
Şahıs şirketi kurmanı tavsiye ederim hocam. Ben yakın zamanda kurdum. İlk kuruluşta yaklaşık 350 lira civarında para gidiyor. Tam olarak bende hatırlamıyorum ne kdar verdiğim o civarlarda birşey. Bir muhasabeci ile anlaşman gerekiyor. Tanıdık biri buldum ilk başta 100 liraya anlaştım ama sana 150 derler :) söyliyeyim şimdiden. Home ofis dersen evinden çalışırsan evinde senin üstüneyse kralsın vergi yok ama kiracıysan stopaj veriyorsun. Muhasabecin bu işlerle ilgileniyor. Yıllık bazı vergiler veriyorsun ufak tefek. Cebini yakmaz. Kim ne derse desin şirketi kur vergini ver acayip bereketli herkese tavsiyem. İşlerim bir anda açıldı. Hiç ummadığın yerlerden ummadığın fırsatlar çıkıyor. Bu arada şirket kurduğunda birçok fayda sağlamış oluyorsun. Bankada, alışverişte, ihalede, devlet işelerinde vs
EditorumORG

kişi bu mesajı beğendi.

www.mevsimbahar.com

Kingjames Kingjames WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 05.07.2015
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek Satış temsilcisi
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad K** Ö**
  • Mesajlar 900
  • Beğeniler 235 / 265
  • Ticaret 9, (%100)
Kurumsal firmaların en çok sevdigim yanları - İyi bir Ücret, SSk prim maaş Üzeerinden Göstermesi, Bayramlarda Tatil olması, bide senelik izin :) buradan yola çıkabilirsiniz. sonra beni işe alın :D
EditorumORG

kişi bu mesajı beğendi.

Gokhaan Gokhaan Jr Art Director Kullanıcı
  • Üyelik 15.10.2011
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Jr Art Director
  • Konum Eskişehir
  • Ad Soyad G** Ç**
  • Mesajlar 200
  • Beğeniler 28 / 54
  • Ticaret 1, (%100)
Bende başlangıç için şahıs şirketini tavsiye ederim. Dışardan bi muhasebeciyle anlaşırsınız size yaklaşık 500 tl bi açılış gideri olur o kadar. bir de her ay 100tl civarı bi gideriniz olur başka da birşey olmaz. Minimum gider maksimum kazanç. Öyle ltd falan hayallere dalıp da bütün sermayeyi şirketin açılışına harcamayın bence siz büyüdükçe şirketinizde büyüsün. Başarılar

+ Teyzem kosgebden tam hatırlamıyorum ama 50bin tl geri ödemesiz yardım almıştı tabii ki kursa giderek.
EditorumORG

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al