wmaraci reklam
lidertakipci

Slider Resmini Otomatik Çekme

6 Mesajlar 2.026 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

emir28 emir28 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 11.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek sürüngen
  • Konum Adıyaman
  • Ad Soyad E** K**
  • Mesajlar 116
  • Beğeniler 55 / 9
  • Ticaret 1, (%100)
Arkadaşlar konu başlığı ne kadar doğru bilmiyorum. Fakat yapmak istediğim olay şu:

slayt gösterisi oluşturulmuş bir kod var elimde bu kod içerisinde resim linklerini değiştirip gerekli slaytı oluşturdum fakat slaytın değişimi için sürekli elle link adreslerini yada resimleri değiştirmem gerekiyor.

istiyorum ki siteye son eklenen 8-10 konudaki konu resmini çeksin. bunu nasıl yapacağımı anlatırsanız memnun olurum.

yada sılayt için kullanıcı girişli ve yüklenecek olan resimlerin ismini otomatik olarak belirlenen isimlerle değiştiren küçük bir scriptte olur.

otomatik çekilecek olan konular çok tıklanan yada ziyaret edilen konuların konu resmi de olabilir.

yardımlarınızı bekliyorum.

wmaraci
reklam

mehmeter46 mehmeter46 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 27.01.2012
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** E**
  • Mesajlar 505
  • Beğeniler 40 / 107
  • Ticaret 1, (%100)
bir sistemin var mı wp ya da özel bir script?
veritabanı oluşturup yapabilirsin. Dediğin olay basit ama ortada sizin sisteminizle alakalı hiçbir bilgi yok.

eğer wp ise => https://www.google.com.tr/webhp?sourceid=chrome-instant&ion=1&espv=2&ie=UTF-8#q=wordpress%20son%20konular

başka bir script ise => https://www.google.com.tr/search?q=php%20veritaban%C4%B1%20son%20kay%C4%B1t&rct=j

konularına bakmanı öneririm
emir28

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 11.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek sürüngen
  • Konum Adıyaman
  • Ad Soyad E** K**
  • Mesajlar 116
  • Beğeniler 55 / 9
  • Ticaret 1, (%100)
eklemeyi unutmuşum opencart kullanıyorum. site adresi ise nakışanahtarlık.com istiyorum ki ana sayfadaki slayt resimlerini kolay değiştirebileyim resim upload ile beraber de değiştirilebilir. fakat herkez resim yüklerse o da olmaz kullanıcı girişi yapıldıktan sonra açılan bir sayfa olmalı.

mehmeter46 mehmeter46 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 27.01.2012
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** E**
  • Mesajlar 505
  • Beğeniler 40 / 107
  • Ticaret 1, (%100)
hocam eğer son resimleri çekmesini istiyorsanız . index.php dosyanıza girin.

////buraki kodlar///

Bu iki kod arasını bununla değiştirin son eklediğiniz resimleri ve linki otomatik olarak ekler. Basit olarak bu şekilde kendiniz manuel de yapabilirsiniz fakat veritabanı olaylarını araştırmanız lazım

$url = "http://xn--nakanahtarlk-34bi59d.com/";

$page2= file_get_contents($url);

$page2 = str_replace('120x120', '500x500', $page2);
$duzenm = explode ('
YENİ ÜRÜNLER
',$page2);
$duzenm = explode ('
',$duzenm[1]);

$arac = '@

';

}

?>

<script>
$(window).load(function()
{
$('#slider').nivoSlider();
});

</script>

Ek Olarak: ek olarak 20 tane ürün çeker

for ($i=0; $i

bu kısımdaki count($resim[0]) yerine 7 yazarsan 7 tane slayt resmi olur.
emir28

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
wmaraci

Nova Nova WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 09.05.2013
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Grafiker, Dış Ticaret Uzmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad H** B**
  • Mesajlar 51
  • Beğeniler 9 / 17
  • Ticaret 3, (%100)
Ne yazık ki çok kötü bir web siteniz var hocam. Özellikle header kısmı bir felaket. Son yazıların içindeki featured imagelardan slider istiyorsanız Wordpress'e geçiş yapıp content slider diye aratabilirsiniz. Wp size çok daha fazla çözüm sunacaktır. WooCommerce özellikli temalar ile e-ticaret sitesi oluşturabilirsiniz.
emir28

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 11.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek sürüngen
  • Konum Adıyaman
  • Ad Soyad E** K**
  • Mesajlar 116
  • Beğeniler 55 / 9
  • Ticaret 1, (%100)

Nova adlı üyeden alıntı

Ne yazık ki çok kötü bir web siteniz var hocam. Özellikle header kısmı bir felaket. Son yazıların içindeki featured imagelardan slider istiyorsanız Wordpress'e geçiş yapıp content slider diye aratabilirsiniz. Wp size çok daha fazla çözüm sunacaktır. WooCommerce özellikli temalar ile e-ticaret sitesi oluşturabilirsiniz.

sitenin kodlamasının nasıl olduğunu bilmiyorum fakat opencart hazır e ticaret scriptini kullanıyorum. yukarıda mehmeter46 adlı arkadaşım saolsun kodları paylaşarak yeni eklenen ürünleri nakışanahtarlık.com/slide.php sayfasında göstermeme yardımcı oldu diğer slider işi için saat çok geç olmuştu çıkmak durumunda kaldı.

bu slide.php dosyasındaki resimleri çekerek slider oluşturma işini nasıl yapabiliriz ? bu konuda yardımcı olabilir misiniz ?

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al