wmaraci reklam
lidertakipci

Yurtdışı Host - Domain / İçerik Telif Durumu

2 Mesajlar 483 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

NK1864 NK1864 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 23.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Medya
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad N** K**
  • Mesajlar 1309
  • Beğeniler 101 / 597
  • Ticaret 18, (%100)
Merhaba.

İçeriklerimizi çeken bir site var. Kontrol ettiğimizde site Godaddy firmasında barındırılıyor ve DNS adresleri de Cloudflare'e yönlendirilmiş.
(Normalde o da Godaddy'de)

Şimdi bu siteyle alakalı olarak Google'a içeriklerimizin alındığına dair bir şikayet yazabiliyoruz sanıyorum. Bir de Godaddy'ye durumu anlatan bir mail gönderebiliyoruz.

Hukui süreç başlatıldığı takdirde sanıyorum ki siteye sadece Türkiye üzerinden erişim engeli getirebilme imkanımız var. Site Türkçe içerikli olduğu için bu zaten yeterli bizim için. Onun harici Godaddy bildiğim kadarıyla ABD yasalarına tabi. Yine de kimi zaman şikayet unsuru oluştuğu takdirde hostu kapatabiliyor.

Daha önce bu tip bir süreci yürütmüş ve sonuç almış kişiler var mı aramızda? Yurtdışı lokasyonda site barındırmak, domain barındırmak ya da Cloudflare yönlendirmesi bu işten yırtmayı sağlar mı? Site adresi üzerine kayıtlı kişiyi mahkeme bulup kişiye de ayrıca cdeza verebilir mi?

Teşekkürler.

wmaraci
reklam

cgrers cgrers WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 01.09.2015
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Blog Yazarı
  • Konum Tekirdağ
  • Ad Soyad Ç** E**
  • Mesajlar 484
  • Beğeniler 39 / 152
  • Ticaret 5, (%100)
Benim sitemdende bot ile icerik cekiyorlardi bir hacker sitesinden arkadasa 50 lira gondermistim isigini guzel yapmisti..

RX 560 4 GB ekran kartı hediye ediyorum. Forum sitemiz: pchastalari.com
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al