wmaraci reklam
lidertakipci

Seo Hosting Tam Olarak Nedir?

4 Mesajlar 525 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

radyopati radyopati WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 02.03.2015
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek Web Tasarım
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad S** Ç**
  • Mesajlar 454
  • Beğeniler 22 / 37
  • Ticaret 3, (%100)
Arkadaşlar bu seo hosting olayı tam olarak ne oluyor ve siteye gerçekten bir katkısı oluyor mu? Benim mesela wordpress sitem için seo hosting alsam sizce bir faydası olur mu? 2 haftalık bir site ve şu an aramalardan 20-30 kişi geliyor siteye bu site için birde seo hosting alsam ekstra bir katkısı olur mu?

Ayrıca bu seo hosting olayında Türkiye'de gerçekten bu işin ehli önereceğiniz firmalar hangileri?

wmaraci
reklam

TRomantik TRomantik WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 26.12.2015
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek EmpowerSP
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad E** D**
  • Mesajlar 392
  • Beğeniler 119 / 188
  • Ticaret 21, (%100)
Yanlış bilmiyorsam SEO hosting reseller oluyor. Tek reseller hosting alıyosun fakat hepsi farklı ip üzerinde. 10 adet domain ekleyip hepsinden birbirine tanıtım yazısı geçebilme imkanı sunuyo.
Daha detaylı bir konu bkz: https://wmaraci.com/forum/arama-motoru-optimizasyonu/search-engine-optimization-reseller-hosting-nedir-search-engine-optimizationya-katkisi-nedir-266993.html

EmpowerSP.Com | Ahrefs & SemRush & Moz & Majestic ve daha fazla araç TEK FİYATA: 120TL

erdemm98 erdemm98 Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 05.01.2016
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Hatay
  • Ad Soyad E** M**
  • Mesajlar 230
  • Beğeniler 104 / 66
  • Ticaret 1, (%100)
Web hosting yanı paylaşımlı hosting aynı makinede birden fazla sitenin bulunmasıdır. Böylece makinedeki sitelerin IP adresleri aynı oluyor aynı derken 190.469.327.27 ve 190.469.938.83 gibisinden. Bu makinede bulunan bir siteden link alınca aynı makineden aldigin diğer linkin etkisi çok daha düşük oluyor diye biliyorum. Bu yüzden seo hostingler çıkartılmıştır böylece tek makinede birden fazla IP kullanılıyor. Yani ben gidiyorum 10 site için 10 farklı host yerine 1 makine alıyorum ve 10 IP kiraliyorum. Böylece bunlardan birbirine link verince hicbir sıkıntı olmuyor.

Çok bilmiş gibi yazdım biraz hatalarım olabilir şimdiden kusura bakmayınız.

performans performans WM Aracı Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 30.04.2014
  • Yaş/Cinsiyet 44 / E
  • Meslek Hosting ve Barındırma Hizmetle
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad F** G**
  • Mesajlar 9
  • Beğeniler 1 / 7
  • Ticaret 0, (%0)
Seo hosting temel farkı size sağlanan ip adreslerinin en azından farklı C Class olması yani ip adreslerinin 3. segmentlerinin farkı olması esasına dayanıyor. Örnek verecek olarsak

Farklı C Class IP'ler
asitesi.com => 185.8.33.127
bsitesi.com => 185.8.56.127
csitesi.com => 185.8.24.127

Farklı A Class IP'ler
asitesi.com => 183.8.33.127
bsitesi.com => 165.8.33.127
csitesi.com => 123.8.33.127

gibi olması gerekir.

Bu ilk baktığınızda çok mantıklı gibi dursada benim şüphe ile yaklaştığım bir durum. Google bunun için mutlaka önlem alabilir. bana kalırsa paranızı sitenizi geliştirmeye, daha hızlı çalışmasına ve daha iyi bir ziyaretçi deneyimi için harcamanızda fayda var.

wmaraci
wmaraci
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al