wmaraci reklam
lidertakipci

Div içerisindeki resmin konumunu belirleme

8 Mesajlar 3.147 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

Orifame Orifame Oriflame Danışmanı Kullanıcı
  • Üyelik 01.01.2013
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Oriflame Danışmanı
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad E** Ç**
  • Mesajlar 342
  • Beğeniler 69 / 42
  • Ticaret 2, (%100)
Merhaba arkadaşlar,
Buradaki resmi bir yazıda wordpresste öne çıkarılmış görsel olarak kullanıyorum ve yazı aynı zamanda anasayfada manşet olarak çıkıyor.
Manşette bu şekilde çıkıyor ama ben resmin böyle çıkmasını değil de en üst kısmının görünmesini istiyorum yani fotoğraftakilerin yüzü de çıksın istiyorum. nasıl yapacağımı çözemedim.

index.php dosyaları bunlar:

css dosyalarıysa bunlar:
.buyuk-haber-resim{display:block;position:relative;width:100%;height:100%}.buyuk-haber-resim:before{content:'';opacity:.5;float:left;position:absolute;top:0;left:0;width:100%;height:100%;z-index:15}
buyuk-haber-resim:before{-moz-box-shadow:0 0 150px 0 #e74c3c inset;-ms-box-shadow:0 0 150px 0 #e74c3c inset;-o-box-shadow:0 0 150px 0 #e74c3c inset;-webkit-box-shadow:0 0 150px 0 #e74c3c inset;box-shadow:0 0 150px 0 #e74c3c inset}#parallax{position:relative;overflow:hidden;width:100%}

Birkaç dosyayı değiştirdim ama resim küçüldü ya da büyüdü. Pozisyonu değişmedi. Yardımcı olursanız sevinirim.

wmaraci
reklam

tatarkursad tatarkursad WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 26.12.2015
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Grafik Tasarım
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad K** T**
  • Mesajlar 77
  • Beğeniler 30 / 29
  • Ticaret 0, (%0)
@Orifame

HTML çıktısınıda görsek daha iyi cevap verebiliriz.

Şuan ki duruma göre ise, ".buyuk-haber-resim" class ını img ye verildiğini var sayıyorum, bu class a top:0 ver bir üst elementi position:relative yap. Muhtemelen düzelecektir.

Ancak en sağlıklı olanı resmi backgrounda ver position'uda top yap her türlü kurtarır seni.

sosyalmedya sosyalmedya Sms Onayı Gerekli Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 18.07.2012
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Front End Developer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad S** A**
  • Mesajlar 219
  • Beğeniler 28 / 66
  • Ticaret 0, (%0)
Fotoğrafın kapsayıcısı belirli bir yükseklik ve genişlik oranına sahip.Siz o yüksekliği aşarsanız yazdığınız kodlara göre fotoğrafı şekillendirirsiniz.Burada büyük ihtimal max-width: 100%; verilmiş ve yükseklik 300px gibi sabit bir değer almış.Kapsayıcıya da overflow:hidden verilmiş.Fotoğrafın yükseliğini 100%vermek isterseniz, genişlik-yükseklik oranından dolayı fotoğrafın genişliği büyük ihtimal kuçülecektir.Genişliği 100% verirseniz bu defa fotoğraf enine istenmeyen bi uzamaya sahip olacak ve berbat bir hal alacak.

En mantıklı yok manşet alanının yüksekliğine göre fotoğrafın altından kesmek hocam.Poziyon ayarlama CSS de background verirseniz yapabilirsiniz.Manşet alanı için CSS background vermek şaçma olur.

• Üyelik 01.01.2013
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad E** Ç**
  • Mesajlar 342
  • Beğeniler 69 / 42
  • Ticaret 2, (%100)
Yardımınız için teşekkürler arkadaşlar ama yapamadım. Başka birşekilde çözmeye çalışacağım.

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 26.12.2015
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Grafik Tasarım
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad K** T**
  • Mesajlar 77
  • Beğeniler 30 / 29
  • Ticaret 0, (%0)
@Orifame üzerinde çalıştığın site yayında ise göndersene bide oradan bakalım.

• Üyelik 01.01.2013
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad E** Ç**
  • Mesajlar 342
  • Beğeniler 69 / 42
  • Ticaret 2, (%100)
sitenin adresi : www.oriflamekatalogum.com
teşekkür ederim.

• Üyelik 26.12.2015
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Grafik Tasarım
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad K** T**
  • Mesajlar 77
  • Beğeniler 30 / 29
  • Ticaret 0, (%0)
Hocam siz sorunu çödünüzmü ? Neden soruyorum;

Oradaki alan 580x350 kullandığınız fotoğrafda 580x350 yani fotoğrafın orjinalini de üst kısım kesik

http://www.oriflamekatalogum.com/wp-content/uploads/oriflame-subat-katalogu-2016-sayfa-1-580x350.jpg

580x350 boyutlarında resim ekledim sorun yok ! Hatta deneme amaçlı uzun bir resim daha ekledim yine düzgün konumlandırmayı yukarıdan alıyor.

• Üyelik 01.01.2013
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad E** Ç**
  • Mesajlar 342
  • Beğeniler 69 / 42
  • Ticaret 2, (%100)
tatarkursad çok teşekkür ederim, sayesnizde düzelttim. Resmin adresine bakmak hiç aklıma gelmemişti. Öne çıkarılmış görseli kesmiş demek ki o yüzden de tam çıkmıyordu. 580X350'lik resmin adresine tam fotoğrafı atınca üstten gösterdi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al