wmaraci reklam

Soru ve Cevaplarla SEO

4 Mesajlar 761 Okunma
wmaraci reklam

GuestLion GuestLion WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 20.04.2014
  • Yaş/Cinsiyet 46 / E
  • Meslek Yazılım Geliştirme
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad O** Ö**
  • Mesajlar 852
  • Beğeniler 340 / 340
  • Ticaret 39, (%100)
Soru ve Cevaplarla SEO

Uzun süredir yok sağlık haber gezi gıda derken en sonunda hem yazmaktan sıkılmayacağım hemde karşılıklı olarak çeşitli kişisel paylaşımlarımızı ve yabancı dildeki kaynakları çevirerek ülkemizdeki seo kullanıcılarının kullanımına sunacağım yeni bir soru cevap teması üzerinde 12h.org istesini oluşturdum.

12h.org alan adını wmaracından satın almıştım ancak dediğim gibi oldukça uzun bire projelendiremedim. Bir film konusu yapalım, bir haber derken kısmet sonunda soru cevp tabanlı bir seo platformu oluşturmakta karar kıldık.

Öncelikle soru ve cevap sistemini tek başıma yürütmeyeceğimi bu konuda ülkemizin en iyilerinden oluşan sağlam bir yazar kadromuz olduğunu belirtmek isterim.

Bu fikir nasıl ortaya çıktı?

Uzun süredir yabancı seo sitelerini karıştırırken çoğu ülkede soru cevap sistemiyle ilerleyen ve ciddi paylaşımlar yapılan siteler mevcutken bizde malesef bulunmamasını en azından biz bir sıkıntı olarak görüyorduk. SEO' da işler daha doğrusu bilgiler tek elde ortaya çıkmıyor. Bu nedenle önemli farklı dillerdeki seo kaynaklarından çevirilerede elbette kaynak belirterek Türkçeleştirmek istedik. Kaynak vereceğimiz için kimse hocam yazılar çeviri diye yazmasın :) Tüm yazılar çeviride olmayacak elbette ağırlıklı özgün içerikle yürüyecek.

Bununla birlikte kendi seo tecrübelerimizi hatta açık açık seo sırlarımızı algoritmalara dair bilgilerimizi de paylaşma adına karar aldık. Bu arada kısaca seo referansı arayan arkadaşlar için bilgi vermek isterim. Benim tüm seo deneylerim çalışmalarımın çoğu adlbelge.com sitesi üzerinde gerçekleşti. Zaman zaman riskede girerek işi abarttığımız oldu. Bana göre çoktan ban yemesi gerekiyordu ama bazı nedenlerden ötürü Google en azından şimdilik siteyi banlamadı.

Yap boz sitesine dönen adlbelge' nin şu ana kadar halen ceza almayışı da bir seo çalışmasının göstergesidir.

12h.org soru cevaplarla seo sitesine geri dönecek olursak, domaini eski bir site olan 12h.org dan nofollow olarak link çıkışlarına da izin veriyoruz. Ayrıca bugünden itibaren domaini güçlendirmek için çalışmalarımızda devam edecek.

Bu arada hemen belirteyim sorulara verilecek cevaplara sizlerinde katkılarını beklemekle birlikte hiçbir konuyu bilgiyi sırrı gizlemeden cevap vermek amacında olduğumuzu belirtmek isterim. Bu konuda zerre şüpheniz olmasın. Böylece ücretsiz seo eğitiminede gerek kalmadan isteyen herkes seo konusunda sıfırdan ileri düzeye kadar seo konularınıda öğrenebilecek.

Elbette bir sitenin asıl amacı kullanıcı deneyimidir. Bu nedenle katılımcıların en azından soru sormalarını gerektiğinde cevaplara katkılarda bulunmalarını da bekliyoruz. SEO' da her sorunun tek cevabı ve bir işin birden fazla yolu olduğunu da unutmamak gerekiyor.

Henüz bilmediğimiz soruların cevaplarınıysa birlikte ilgili sorunun altında deneyleri testleri birlikte yaparak paylaşacağız.

Uzunvadeli olmasını dilediğimiz projede sizlerinde en azından merak ettiğiniz seo sorularınızla katkılarınızı bekliyoruz. Kendi sitesinde seo ile ilgili kaliteli yazıları bulunan arkadaşlarımız yazılarını siteye ekleyebilir altına kendi sitelerine ait kaynak belirtebilirler.

Siteye bu linkten ulaşabilir öneri ve tavsiyelerinizi 0533 573 92 41 numaralı telefondan doğrudan bana veya forumdan yada siteden iletebilirsiniz. Ayrıca info@12h.org adresine de mail ile ulaşabilirsiniz.

Faydalı kalıcı ve başarılı olması dileklerimle.

Saygılar
donmezhasan umayya

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

hhakman hhakman WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 08.01.2016
  • Yaş/Cinsiyet 54 / E
  • Meslek esnaf
  • Konum Eskişehir
  • Ad Soyad H** A**
  • Mesajlar 3
  • Beğeniler 1 / 1
  • Ticaret 0, (%0)
*Tema kosunda

*Seo Konusunda

*Backlink Konusunda

*Kategori Düzenleme Konusunda

www.sukeyne.com da part time full time çalışacak arkadaşlar arıyorum. ESKİŞEHİR olaması öncelikli tercihimdir.

donmezhasan donmezhasan Has Web Tasarım Kullanıcı
  • Üyelik 12.03.2013
  • Yaş/Cinsiyet 44 / E
  • Meslek Web Tasarım ve Seo
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad H** D**
  • Mesajlar 362
  • Beğeniler 183 / 66
  • Ticaret 14, (%100)
Bilgi paylaşıldıkça değer kazanır. Her zaman söylerim bunu.
Özellikle SEO konusunda uzman diye geçinenler nedense bilgilerini paylaşmak istemiyor. Ama bu tür paylaşımlar ile asıl onlar geride kalacaklardır diye düşünüyorum. Emeğinize sağlık, takipteyim.
GuestLion

kişi bu mesajı beğendi.

GuestLion GuestLion WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 20.04.2014
  • Yaş/Cinsiyet 46 / E
  • Meslek Yazılım Geliştirme
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad O** Ö**
  • Mesajlar 852
  • Beğeniler 340 / 340
  • Ticaret 39, (%100)
Bu Allah izin verirse ciddi bir proje olacak.

Saygılar
donmezhasan

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
wmaraci
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al