lostyazilim

Hdd bağlantı sorunu

3 Mesajlar 865 Okunma
lstbozum
wmaraci reklam

mucosoft mucosoft Mucosoft Kullanıcı
  • Üyelik 07.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Bilgisayar Programcısı
  • Konum Giresun
  • Ad Soyad M** E**
  • Mesajlar 648
  • Beğeniler 181 / 81
  • Ticaret 5, (%100)
İki HDD var bir kaç gün öncesine kadar yoktu şu son zamanlarda olmaya başladı. Geçen biosta takılıyordu zorlayınca SATA 3 HDD hatası verdi. Ama açıldı sonra düzeldi bir şekilde zorladım çok. Sonra HDD çalışıyordu. Fakat ara sıra üzerine gittiğimde bir şey yapınca HDD üzerinde(yükleme, indirme vs.) pc komple kitlenio donuo zorla kendine gelio bir fare hareket edio. Ama bu HDD'nin onla alakası yok. 160 GB'lık HDD'ye kurulu sistem, diğer sorunlu olanı 1 TB. Kafasına göre çalışıyor anlicanız bazen sorunsuz bazen sorun çıkarıyor.

Ne şimdi bunun sorunu amacı ne bana neden zorluk çıkarıyor?

AYRINTI:

Windows 10'da oluyordu bu sorun(1 TB kurulu HDD) Windows 7'de(160 GB HDD) sorun yoktu. Ama ikisini birleştirince(Bir çalıştırınca/SATA power kablo vs.) anladım sorunun HDD kaynaklı olduğunu. Ama ara sıra normal çalışıyor bazen sorun çıkıyor.

Diğer bir hususta bios açılırken SATA3 HDD'de hata veriyordu(Command Failed) tek her şey sorunsuz. Sorunun HDD olduğu kesinleşti sanırım şu ana kadar. Ve bu gün dünde oldu ama mavi ekran vermedi. Bu gün ise bir iki kez olduktan sonra mavi ekranda şu hata vardı:[COLOR="Blue"] BAD_POOL_HEADER[/COLOR]
Ayrıntılı şekilde hata kodlarını vs. verdim şu an normal çalışıyor HDD açılıyor ama sorun çıktığı an HDD'deki dosyalara ulaşmak uzun sürüyor(açılması vs.) ilginç bir sorun.

wmaraci
reklam

bcdurgun bcdurgun Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 16.11.2014
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Ögrenci (Lisans)
  • Konum Adana
  • Ad Soyad C** D**
  • Mesajlar 13
  • Beğeniler 2 / 4
  • Ticaret 1, (%100)
bad sector :)

mucosoft mucosoft Mucosoft Kullanıcı
  • Üyelik 07.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Bilgisayar Programcısı
  • Konum Giresun
  • Ad Soyad M** E**
  • Mesajlar 648
  • Beğeniler 181 / 81
  • Ticaret 5, (%100)
Bu arada konu yeri yanlış olduğunu yeni farkettim dahili olacaktı ama konu yerini değiştiremediğim için... O_O

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al