wmaraci reklam

codecanyon tarzı bir site açsam nasıl olur ?

8 Mesajlar 1.200 Okunma
smmexpress

balibey balibey Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 16.11.2015
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek yazar
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** C**
  • Mesajlar 363
  • Beğeniler 5 / 22
  • Ticaret 1, (%100)
codecanyon tarzı bir site açsam tutulurmu ? yani üyeler ve satışlar gerçekleşirmi ve vergi vb şeyleri ne olur

wmaraci
reklam

tuuruls tuuruls Kullanıcı
  • Üyelik 09.09.2015
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Grafik Tasarımcı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad T** Z**
  • Mesajlar 1618
  • Beğeniler 10 / 651
  • Ticaret 41, (%100)
Tutmaz çok uğraştırır. Şirket olmak falan belli bakiyeleriniz olmalı ki anca öyle kalkarsınız altından bence yani

Sebilisim Sebilisim WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 03.02.2015
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Php Coder
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad S** B**
  • Mesajlar 394
  • Beğeniler 4 / 85
  • Ticaret 3, (%100)
:D yahu sitede satılan temaların ücretlerini satış sayıları ile çarpıp heyecanla buraya koşup konu açıyorsunuz... Kusura bakmayın sert bir eleştiri oldu ama durum bu yani rica ediyorum günde bu konulardan 50 tane açılıyor 20 tanesi envato market gibi codecanyon gibi site açsam şeklinde...

foximus foximus WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 08.09.2015
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Yazılım Uzmanlığı
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad Ş** D**
  • Mesajlar 91
  • Beğeniler 10 / 33
  • Ticaret 0, (%0)
Codecanyon satılan şeylerin fiyatını kendi belirler. Yani tema responsive ise +5 dolar daha ekler gibi. Aynı zamanda satılan herşeyden %55 komisyon alır. Yani yapımcıya çok az para öder.

Bence bu tarz bir işe girecekseniz "Codecanyon tarzı" demek yerine başka bir ifade bulun öncelikle :) Kod / tema satışı olacaksa Türkiye'de de çok sayıda örneği var(dı) bunun. Ancak Türkiye'de webmaster forumları aracılığıyla daha fazla satış oluyor. Bunu da unutmamak gerekir.
TRomantik

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
wmaraci

balibey balibey Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 16.11.2015
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek yazar
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** C**
  • Mesajlar 363
  • Beğeniler 5 / 22
  • Ticaret 1, (%100)
Hocam öncelikle şöyle birşey söyleyebilirim şimdi mesela kullanıcıdan fiyatı aldık kafamizdaki fiyatla ortak bir fiyat çıkartabiliriz aslında ikincisi kodcanyon gibi dedim aynısı olcak demedim ki neyse bu arada satış başına %55 kar çok fazla hedefin %20 karlı olmak birde diğer hocam icin söylüyorum ben parçasında falan değilim yanı sadece az buçuk bıraksın yeter

52282 52282 WM Aracı Anonim Üyelik
  • Üyelik 26.07.2015
  • Yaş/Cinsiyet - /
  • Meslek
  • Mesajlar 1296
  • Beğeniler 169 / 271
  • Ticaret 13, (%100)
Boşver
Bilbaz

kişi bu mesajı beğendi.

ogzhntr ogzhntr WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 03.03.2013
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Elektrik - Elektronik Tekniker
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad O** E**
  • Mesajlar 1858
  • Beğeniler 89 / 532
  • Ticaret 2, (%100)
ilk ay 10 bin lira harcayip güzel reklam veririrseniz neden olmasın bu parayıda 3 4 ay sonra fazlası ile alırısınız..

foximus foximus WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 08.09.2015
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Yazılım Uzmanlığı
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad Ş** D**
  • Mesajlar 91
  • Beğeniler 10 / 33
  • Ticaret 0, (%0)

balibey adlı üyeden alıntı

Hocam öncelikle şöyle birşey söyleyebilirim şimdi mesela kullanıcıdan fiyatı aldık kafamizdaki fiyatla ortak bir fiyat çıkartabiliriz aslında ikincisi kodcanyon gibi dedim aynısı olcak demedim ki neyse bu arada satış başına %55 kar çok fazla hedefin %20 karlı olmak birde diğer hocam icin söylüyorum ben parçasında falan değilim yanı sadece az buçuk bıraksın yeter

Bu işi ciddi düşünüyorsan bilmen gereken çok fazla şey var. Bi kere düzenli gelir elde etmeye başlayacağın için mutlaka şahıs şirketi kurman gerek. Devamında ise aldığın %20'lik komison için %40 devlete vergi ödeyeceksin. Yani sana her satılan üründen %11'lik bir pay kalacak.

%11 demek, paranı ve sermayeni banka faizine yatırırsan daha çok kazanırsın demek.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al