wmaraci reklam
lidertakipci

cloudflare problemi

12 Mesajlar 8.488 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

Sowyet Sowyet WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 15.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Sağlık Sektörü
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad B** K**
  • Mesajlar 92
  • Beğeniler 0 / 8
  • Ticaret 1, (%100)
şuanda siteme erişemiyorum 15-20 dakikadır bekledim ama hep aynı

"Website is offline No cached version of this page is available." yazıyor hata veriyor.

"Error 522 Connection timed out" yazıyor altında da

anlamadığım benim dısımda birçok site cloudflare kullanıyor şuan diğer kullanan sitelere girebiliyorum bi tek kendi siteme giremiyorum

bunun sebebi nedir çözümü nedir?

wmaraci
reklam

Caesar Caesar ich bin /root Kullanıcı
  • Üyelik 24.08.2015
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Bilgisayar Mühendisi
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad O** B**
  • Mesajlar 837
  • Beğeniler 77 / 558
  • Ticaret 10, (%100)
Cloudflare ile alakası yoktur:) Hosting'i kimden aldıysanız onunla görüşün.

>/dev/null 2>&1

cliaweb cliaweb Web Hosting Sağlayıcı Kullanıcı
  • Üyelik 05.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Hosting Sağlayıcısı
  • Konum Muğla
  • Ad Soyad R** Y**
  • Mesajlar 1020
  • Beğeniler 356 / 356
  • Ticaret 8, (%100)
Merhabalar,

522 timeout ekranında soruna dair bir grafik yer alır (alt kısımda). Bu hata kodu ise sorunun cloudflare de olmadığını, hosting hizmetiniz (hizmetinize bağlı sunucu veya network) ile ilgili bir sorun olduğunu ifade eder.

Saygılarımızla ...

Linux Hosting | Linux Reseller | VPS | VDS https://www.cliaweb.com - İletişim : +90 (850) 885 10 39

• Üyelik 15.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Sağlık Sektörü
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad B** K**
  • Mesajlar 92
  • Beğeniler 0 / 8
  • Ticaret 1, (%100)

Caesar adlı üyeden alıntı

Cloudflare ile alakası yoktur:) Hosting'i kimden aldıysanız onunla görüşün.

cliaweb adlı üyeden alıntı

Merhabalar,

522 timeout ekranında soruna dair bir grafik yer alır (alt kısımda). Bu hata kodu ise sorunun cloudflare de olmadığını, hosting hizmetiniz (hizmetinize bağlı sunucu veya network) ile ilgili bir sorun olduğunu ifade eder.

Saygılarımızla ...

hostinge mesaj attım biz ulaşabiliyoruz sistemde problem yok dediler.
cloudflareyi deaktif edin felan diyorlar ben de o sekilde olmaz dedim sistemim saldırılara açık hale gelecek o sekilde.

ne yapabiliriz hala girilmiyor.

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 05.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Konum Muğla
  • Ad Soyad R** Y**
  • Mesajlar 1020
  • Beğeniler 356 / 356
  • Ticaret 8, (%100)
Merhaba Sowyet

2 İhtimal söz konusu olabilir ;

1- Hosting hizmetinizin bağlı olduğu sunucu ip sine atak gelmiş ve ip yurt dışına oto kapanmış olabilir. Bu duruma cloudflare üzerinde erişim durur ancak yurt içi erişilebilir.

2- Cloudflare nin kullandığı ip lerden biri veya bir kaçı sunucunuz üzerinde engellenmiş olabilir. Bu durumda bir kısım erişirken bir kısım erişemez.

Saygılarımızla ...

Linux Hosting | Linux Reseller | VPS | VDS https://www.cliaweb.com - İletişim : +90 (850) 885 10 39

• Üyelik 15.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Sağlık Sektörü
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad B** K**
  • Mesajlar 92
  • Beğeniler 0 / 8
  • Ticaret 1, (%100)

Merhaba Sowyet

2 İhtimal söz konusu olabilir ;

1- Hosting hizmetinizin bağlı olduğu sunucu ip sine atak gelmiş ve ip yurt dışına oto kapanmış olabilir. Bu duruma cloudflare üzerinde erişim durur ancak yurt içi erişilebilir.

2- Cloudflare nin kullandığı ip lerden biri veya bir kaçı sunucunuz üzerinde engellenmiş olabilir. Bu durumda bir kısım erişirken bir kısım erişemez.

Saygılarımızla ...

anlamış değilim başka kişiler girebiliyor bi ben giremiyorum. telefondan girdim simdi telefondan da girilebiliyor.

benimle alakalı galiba çerezleri temizleyeyim, modemi kapatip acayim bakalim ne olacak.

neden böyle oldu ki acaba benlik ne gibi bir durum olabilir yani ne yaptim da böyle olmus olabilir.

• Üyelik 05.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Konum Muğla
  • Ad Soyad R** Y**
  • Mesajlar 1020
  • Beğeniler 356 / 356
  • Ticaret 8, (%100)
Merhaba Sowyet

Cloudflare ip leri ziyaretçiler için paylaşımlı olarak atanır. Yani sizin ip nizi bir başkası da kullanıyor olabilir. Sizinle aynı ip yi kullanan diğer ziyaretçi sunucunun firewall ına takılmış ise o engellenirken sizde engellenirsiniz.

Sağlayıcılar bu durumu genellikle X-Forwarded-For ile çözerler ancak bu durum tamamen sağlayıcınızın insiyatifine kalmış bir işlemdir.

Cloudflare ip aralıkları ; https://www.cloudflare.com/ips/

Saygılarımızla ...

• Üyelik 15.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Sağlık Sektörü
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad B** K**
  • Mesajlar 92
  • Beğeniler 0 / 8
  • Ticaret 1, (%100)

Merhaba Sowyet

Cloudflare ip leri ziyaretçiler için paylaşımlı olarak atanır. Yani sizin ip nizi bir başkası da kullanıyor olabilir. Sizinle aynı ip yi kullanan diğer ziyaretçi sunucunun firewall ına takılmış ise o engellenirken sizde engellenirsiniz.

Sağlayıcılar bu durumu genellikle X-Forwarded-For ile çözerler ancak bu durum tamamen sağlayıcınızın insiyatifine kalmış bir işlemdir.

Cloudflare ip aralıkları ; https://www.cloudflare.com/ips/

Saygılarımızla ...

dediklerimi yaptim çerezleri temizledim modeme reset atınca ip adresim de değişti.
ancak tekrar girdim yine "Website is offline No cached version of this page is available." yazıyor.

kaç aydır bir problem yoktu ilk defa ortaya çıktı mod_cloudflare kurdurmuştuk sunucuya o yüzden sitemize giren iplerin gerçek iplerini görebiliyorduk.

yani hala açamadım kısacası ne yapmam gerekir. hostinge mesaj atiyorum biz girebiliyoruz diyorlar. anlamadim gitti.

• Üyelik 05.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Konum Muğla
  • Ad Soyad R** Y**
  • Mesajlar 1020
  • Beğeniler 356 / 356
  • Ticaret 8, (%100)
Merhaba Sowyet

Bu durumda ikinci seçenek muhtemelen başınıza gelen. Cloudflare dns kısmındaki bulut işaretlerini kaldırmak haricinde bir çözümü bulunmuyor bu durumda.

Saygılarımızla ...

• Üyelik 15.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Sağlık Sektörü
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad B** K**
  • Mesajlar 92
  • Beğeniler 0 / 8
  • Ticaret 1, (%100)

Merhaba Sowyet

Bu durumda ikinci seçenek muhtemelen başınıza gelen. Cloudflare dns kısmındaki bulut işaretlerini kaldırmak haricinde bir çözümü bulunmuyor bu durumda.

Saygılarımızla ...

telefonum ile wifi'ye bağlanınca da girmiyor. aynı hatayı veriyor telefondan. sanıyorum benim ip'm ile alakalı interneti mobilden girince açılıyor.

dns kısmındaki bulutları kaldırınca cloudflareyi iptal etmiş oluyoruz galiba iptal etmek istemiyorum onun dısında neler yapabiliriz

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al