wmaraci reklam
lidertakipci

Php Öğrenmek için Yardımlarınızı Bekliyorum(ÖNERİ)

17 Mesajlar 1.867 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

Apollo Apollo Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 11.12.2015
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Mekatronik Muhendisi
  • Konum Ukrayna
  • Ad Soyad H** H**
  • Mesajlar 41
  • Beğeniler 5 / 15
  • Ticaret 1, (%0)
Öncelikle bu işte en iyiyim herşeyi blirim kesinlikle diyemezsin.İyi bir programcı her zaman için kendine ben hiçbirşey bilmiyorum daha fazla öğrenmeliyim demesini bilendir.İyi programcı kod ezberleyen değil nerede ne kullanacağını,hangi algoritmada hangi döngüyü veya fonksiyonu kullanacağını bilen adamdır.
Öncelikle sana tavsiyem matematiksel zekânı geliştir.Ve sürekli otur kod yaz.Saatlerce.İmkânın varsa bir yere başvur bu işi öğrenmek istiyorum de.Seni sürekli zorlasınlar.Altından kalkamayacağın türde zor kodlamalar iste.Neden mi?

Zoru başardıkça bir üst seviyeye çıkarsında ondan.Artık belirli bir noktaya gelirsin ki; O noktaya geldiğinde ilk yaptığın işe bakıp "ben bunu mu yapmışım?" dersin.

O sebepten hep şunu de.Birşey bilmiyorum.Ve süreklide öğrenmeliyim.
EkipNetwork

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

MuhammedEminoglu MuhammedEminoglu Alter Sözlük Kullanıcı
  • Üyelik 14.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Mühendis
  • Konum Konya
  • Ad Soyad M** E**
  • Mesajlar 89
  • Beğeniler 42 / 40
  • Ticaret 7, (%100)
HTML CSS gibi browser tabanlı Etiket dilleri en iyi w3schools'dan öğrenilir. Ancak PHP oradan öğrenilmez. PHP.net'i tahvsiye ederim. orada kapsamlı bir manual bulunmakta. Bunun da yanında bir kitap edinin. Bu şekilde php öğrenebilirsiniz. tabii php yanında mysql öğrenmek de faydalı olur. Bunu da aklınızda bulundurun.

ontedi ontedi www.ontedi.com Kullanıcı
  • Üyelik 03.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 44 / E
  • Meslek Yazılım Uzmanı, Matematikçi
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad S** T**
  • Mesajlar 1119
  • Beğeniler 325 / 324
  • Ticaret 2, (%100)
Hocam, ne ne değildir öğren.

h1, h2, echo vs.. gibi şeylerin ne olduğu öğren. Gerisini zaten scriptleri inceleyerek yapabilirsin.

Daha sonra katmanlı mimari, veritabanı tasarımı, mvc, nesne yönelimli programlama vs.. şeklinde gidersin.

Temel html bil, css ekle, javascript ile atraksiyonlu yap, veritabanına bağla her zaman hatırla.

www.ontedi.com
www.cizgi.site

invalid invalid PHP Kullanıcı
  • Üyelik 20.01.2016
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Back-End Developer
  • Konum Muğla
  • Ad Soyad G** G**
  • Mesajlar 149
  • Beğeniler 38 / 16
  • Ticaret 0, (%0)
Adenol Dostum bende bilgisayar programcılığı okuyorum geçen yıl bitmesi gerekiyordu ama okul uzadı bu sene bitiyor inşallah. Bende PHP aşığıyım zaten bizim üni'de PHP'nin öğretildiği ders İnternet Programcılığı 2 hoca finalde veritabanına PDO kullanarak kayıt ekleme, silme, güncelleme, arama ve bu kayıtları tablo şeklinde listelemeyi sordu :) Bunlar bana ilk sene çok zor gelirdi ama çalıştım sınavdan 100 aldım daha sonra hocamın tavsiyesi üzerine Rıza Çelik'in A'dan Z'ye PHP kitabını aldım ve bana çok yararı oldu inan şu an okulda PHP'de hem normal öğrenim hemde ikinci öğretimlerde PHP birincisiyim daha da kendimi geliştirmeye devam ediyorum kitabı almanı tavsiye ederim :)

wmaraci
wmaraci

tetro tetro WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 24.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Erzurum
  • Ad Soyad F** A**
  • Mesajlar 151
  • Beğeniler 62 / 12
  • Ticaret 0, (%0)
Apollo Gerçekten çok haklısın teşekkür ederim :)

joffreyreis teşekkür ederim haklısın kaynaksız kitapsız falanda olmaz teşekkür ederim :)

ontedi evet öyle baştan başlamak gerekiyor sırayla hepsi geliyor haklısın teşekkür ederim :)

invalid evet bende eylül ayında başlıyorum üniversiteye Allah izin verirse dgs ile 4 yıl yapacağım ve notlarım inşallah yüksek olur bir anda bunun için şimdiden kendimi geliştirmem gerek. Bana bunu yap dediklerinde zorlanmamam için ve o dediğin kitap bayadır takibim altında gerçekten bende yararlı buluyorum en kısa zamanda almayı planlıyorum teşekkürler :)

VE HEPİNİZE SORUYORUM ARKADAŞLAR 7 AYDA GÜNDE 5-6 SAAT ÇALIŞMA İLE VEYA DAHA FAZLA BİR SAAT ÇALIŞMA İLE SİZCE İYİ BİR ŞEKİLDE ÖĞRENİLİR Mİ ? TEŞEKKÜRLER İYİ GÜNLER ARKADAŞLAR HAYATIMDA TEK İSTEDİĞİM HTML5 CSS3 PHP TARZI KODLARLA UĞRAŞŞMAK TEK HEDEF BUNLAR :D

Apollo Apollo Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 11.12.2015
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Mekatronik Muhendisi
  • Konum Ukrayna
  • Ad Soyad H** H**
  • Mesajlar 41
  • Beğeniler 5 / 15
  • Ticaret 1, (%0)

Adenol adlı üyeden alıntı

Apollo Gerçekten çok haklısın teşekkür ederim :)

joffreyreis teşekkür ederim haklısın kaynaksız kitapsız falanda olmaz teşekkür ederim :)

ontedi evet öyle baştan başlamak gerekiyor sırayla hepsi geliyor haklısın teşekkür ederim :)

invalid evet bende eylül ayında başlıyorum üniversiteye Allah izin verirse dgs ile 4 yıl yapacağım ve notlarım inşallah yüksek olur bir anda bunun için şimdiden kendimi geliştirmem gerek. Bana bunu yap dediklerinde zorlanmamam için ve o dediğin kitap bayadır takibim altında gerçekten bende yararlı buluyorum en kısa zamanda almayı planlıyorum teşekkürler :)

VE HEPİNİZE SORUYORUM ARKADAŞLAR 7 AYDA GÜNDE 5-6 SAAT ÇALIŞMA İLE VEYA DAHA FAZLA BİR SAAT ÇALIŞMA İLE SİZCE İYİ BİR ŞEKİLDE ÖĞRENİLİR Mİ ? TEŞEKKÜRLER İYİ GÜNLER ARKADAŞLAR HAYATIMDA TEK İSTEDİĞİM HTML5 CSS3 PHP TARZI KODLARLA UĞRAŞŞMAK TEK HEDEF BUNLAR :D

Şimdi kardeşim html5 öğrenmen için html dilini öğrenmen lazım.Css3 dilini öğrenmen için css dilini öğrenmen lazım.Bu iki dilde profesyönelleşmen lazım ki css3+html5 dilini öğrenebilesin.Çünkü ikisininde temeli bu bahsettiğim iki temele dayalı.Bak bir anda müdür olamazsın.Önce asistan olursun sonra yardımcı sonra müdür olursun.Bir anda bunları öğrenebilirim deme.Bilişim piyasası en çok değişen ve kendini en çok yenilemen gereken piyasadır.Benim tavsiyem kendini geliştir.Ve çalıştığın kişiler sana küfretmesinler diye en iyi şekilde öğren mesleğini.
EkipNetwork tetro

kişi bu mesajı beğendi.

tetro tetro WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 24.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Erzurum
  • Ad Soyad F** A**
  • Mesajlar 151
  • Beğeniler 62 / 12
  • Ticaret 0, (%0)
Apollo öyle valla haklısın teşekkürler:) bu konularda bana yardımcı kanallar kitapları falan tavsiye eder misin ? ihtiyacım var kaynaklar falan :)

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al