wmaraci reklam

Alexa ve Google'da Yükselme Teknikleri ve Taktikleri

3 Mesajlar 4.541 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

BlackCat BlackCat WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 07.06.2011
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek -
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad B** K**
  • Mesajlar 322
  • Beğeniler 30 / 51
  • Ticaret 2, (%100)
Merhaba Değerli WMAraci Kullanıcıları. Bu Konuda Alexa ve Google'da Yükselme Tekniklerini ve Taktiklerini Anlatmaya Çalışacağım. Eğer Bu Konuları Dikkate Alıyorsanız, Yazımı Dikkatlice Dinlemenizi Tavsiye Ediyorum.

Örneğin Yeni Bir Site Açtınız ve Siteden Bir şeyler Bekliyorsunuz. Her Site Sahibinin Temennisi Googleda Yükselmek İstediği Bir Anahtarda Google'da İlk Sayfalarda Olmaktır. Milyonlarca Sitelerin Arasından Sıyrılıp Yükselmek Elbette Zordur Ama İmkansız Değildir!

Sitenizin Gelişmesi, Önemli 2 Şeye Bağlıdır ; Alexa ve Google! Bu 2 Etken Sitenizde Büyük Önem Taşır. Özellikle Google Tarafından Sevilmeyen (index almayan,banlı gözüken vs.) Siteler, Belkide Bir Hiç Olarak Gösterebiliriz.

Öncelikle Sitemizi Sıkı Tutmamız Gerekli.
Günde En Az 2 Özgün Konu Açmak Bile Sizi ve Google'ı Sevindirir. Hiçbir Zaman İşimizden Taviz Vermemeliyiz. Özgün Konulara Devam Etmeliyiz. Yazınız 150 Karakter Bile Olsa Bu Google'ın İşine Gelir. Bunun Dışında En Önemli Konu Sitenizi 1-2 Haftada 1 Pingletmeniz ve Google'a Kayıt Ettirmeniz. Ping Yaptırmanız Sonucunda Botlar Uyarılacak ve Sitenizi Yavaştan İndexlemeye Başlayacaktır.
İşinizi Kolaylaştırmak İçin 1 Adet Pingletme Servisi ve Google Kayıt Ettirme Servisi Adresini Veriyorum.
Buyrun ;

[color=#ff0000]1 ) Ping Servisi : www.pingler.com
2 ) Google Kayıt Servisi : http://www.google.com/intl/tr/add_url.html[/color]

(Pingleri Kesinlikle Sık Sık Atmayın, Yağmurdan Kaçarken Doluya Tutulmayın Aksi Taktirde Siteniz Spam Olarak Görülür ve Banlanırsınız)

Şimdi Gelelim Diğer Etkenlere.. Bing ve Yahoo! Bu Motorlarda Siteniz İçin Önemli Olacaktır. Peki Ne Yapabiliriz? Bunlarıda Sitemize Kayıt Ettirmemiz Gerekir. Yine İşinizi Kolaylaştırmak İçin Kayıt Linklerini Veriyorum.

[color=#ff0000]1 ) Bing Kayıt : www.bing.com/toolbox/webmaster
[Nasıl Yapıldıgına Dair Bilgi İstiyorsanız P.M Atmanız Yeterli]

2 ) Yahoo Kayıt : www.siteexplorer.search.yahoo.com/index.php [/color][/b][color=#ff0000]
[Nasıl Yapıldıgına Dair Bilgi İstiyorsanız P.M Atmanız Yeterli]

[color=#000000]Bu Yöntemlerden Sonra, Google Sitenizi Sık Sık Gezmeye Başlayacak [İleride Sitenizden Ayrılmayacak] ve Hızla İndexlemeye Başlayacaktır. Tekrar Belirtmek İstiyorum ki Google Özgün Konuları Seviyor. Özellikle Özgün Konu Açmaya Özen Gösterin. Peki Ben Özgür Konu Açınca Ne Olacak Diyorsanız Buyrun Sonuçlarını Görelim ;[/color]

[color=#000066]1 ) Hızlı İndexleme Sonucunda Konularınızda Google'da En İyi Şekilde Yükselerek Konunuzda İlk Sıralara, İlk Sayfalara Çıkabilirsiniz.

2 ) Google Özgün Konularınızı Beğenip,Gördükten Sonra Sitenizi Daha Çok Sevmeye Başlar. Artık Botlar Değil, Google Sizi Sevmeye Başlar ve Pagerank'ınız Yükselir. Pagerank Değeriniz Yükselmeye Başladıktan Sonra Site Değeriniz Artmaya Başlar [Maddi ya da Diğer sebepler vs.]

3 ) Bing ve Yahoo Bizi Unuturmu? | Elbette Unutmaz. Onlar Bizi Sevmeye Başladıktan Sonra İndex Hızlarını Artırır ve İşimizi Görürler.

4 ) Eğer Sitenizden Gerçekten Birşeyler Bekliyorsanız Siteniz 3-4 Ay Sonunda Bu Kitleye Gelecektir. Emin Olun.[/color]

[color=#000000]Google ve Diğer Motorları Hallettik, Şimdi de Sitemizde Önemli Yeri Olan Alexa Tekniklerine Geçebiliriz.
Bu Teknikleri Madde Halinde Yazmak İstedim. Alexa'da Yükselmek İstiyorsanız Lütfen Okuyun ;

[color=#000066]1 ) Yine Her Zamanki Gibi Konularınızı Güncel Tutun.
2 ) Webmaster ya da Diğer Forumlarda Görülen Alexa Yıldız verme Diğer Dayanışmalara Katılın.
3 ) Kaliteli Site Dizinlerine Sitelerinizi Ekleyin
4 ) Facebook Twitter Gibi Sosyal Ağ Sayfaları Açın ve RSS yada Diğer Yollarla Konularınızı Orada Sergileyin.
5 ) Site Tanıtımından Vazgeçmeyin.
6 ) Sayfalarınızda Yenileme Kodu Kullanın [Google'da Araştırırsanız Bulabilirsiniz]
7 ) Alexa Taktiklerine Göz Atın
8 ) Sonuca 3-4 Ay Ulaşın.[/color]

Alexa Tekniklerimizide 7 Maddede Bitirdik.
[color=#ff0000]
Önemli Bir NOT Eklemek İstiyorum[/color] : [B]Sabırlı Olun! Kesinlikle Vazgeçmeyin, Birisi Bu İşi 2 Ayda Birisi 5 Ayda Başarır. Benim Sitem Çok Kötü, Hiç İndex Almıyor, Pagerank 0 Sıfır Gibi Şeyleri Kendinize Söylerek İşinizden Vazgeçmeyin. Tıpkı Hayatımızda Oldugu Gibi Sitelerinizde Azimle Bir Yerlere Gelir.

Yazı : BlackCat - Kaynak : Webmaster Noktası

İyi Günler, İyi Çalışmalar
[/color][/color]
barisgulden

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

sezeroz sezeroz Sms Onayı Gerekli Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 15.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek öğrenci
  • Mesajlar 84
  • Beğeniler 39 / 7
  • Ticaret 0, (%0)
teşekkürler eline sağlık

holyturk holyturk Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 18.07.2011
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek
  • Mesajlar 213
  • Beğeniler 32 / 25
  • Ticaret 1, (%0)
eline sağlık.

Ben sadece backlink yaparak ilk 5e giriyorum:)

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al