wmaraci reklam
lidertakipci

Adsense Hesap Durumu

9 Mesajlar 961 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

ResitCicek ResitCicek chilicodes.com Kullanıcı
  • Üyelik 13.08.2013
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Editör
  • Konum Hatay
  • Ad Soyad R** Ç**
  • Mesajlar 1310
  • Beğeniler 139 / 307
  • Ticaret 18, (%100)
Adsense ilk başvurumda yetersiz içerik olduğunu belirtti. Siteyi biraz doldurup tekrar başvurduğumda ise aşağıdaki maili gönderdi. Site adresim: www.filmiyakala.com ne gibi bir sorun olabilir?

Karşılama e-postamızda belirttiğimiz gibi, AdSense kodunu sitelerinize yerleştirmenizin ardından AdSense başvurunuz üzerinde ikinci bir inceleme gerçekleştiriyoruz. Bu incelemenin sonucunda, aşağıda belirtilen ihlaller nedeniyle hesabınızı onaylamadık:
Başvurunuz, aşağıdaki nedenlerden dolayı kabul edilmemiştir
Site, Google politikalarıyla uyumlu değil: Aşağıda listelenen bir nedenden veya program politikalarımızda listelenen farklı bir nedenden dolayı şu anda AdSense başvurunuzu onaylayamıyoruz. Aşağıdaki bilgileri inceleyerek sitenizde gerekli değişiklikleri yapmanızı öneririz.

Sitenizin kullanıcı deneyimini geliştirmeniz gerekmektedir.
Kullanıcılar ve reklamverenler için iyi bir deneyim sağlanabilmesi için, AdSense programına katılan yayıncıların Web Yöneticisi Kalite yönergelerine uymaları gerekir. Bu yönergeler, kullanıcılarınıza olumlu bir deneyim sağlamanıza yardımcı olabilecek çeşitli ipuçları sunar. Beş kullanıcı deneyimi ilkesinin açıklandığı bu AdSense blog yayınında daha fazla bilgi bulabilirsiniz. Bu ilkelerin uygulanması, sitenizdeki kullanıcılara mükemmel bir deneyim sunmanıza yardımcı olacaktır.

Siteniz politikalarımızla uyumlu olmayan bir sohbet sitesidir.
Yayıncılar, çeşitli reklam yerleşimleri ve reklam biçimleriyle denemeler yapmaları için teşvik edilir. Ancak, program politikalarımızda belirttiğimiz gibi, AdSense yayıncıları, sohbet programlarına reklam kodu, arama kutuları veya arama sonuçları yerleştiremez. Bu kapsam, anlık mesajlaşma (IM) uygulamalarını, sohbet sitelerini ve dinamik içerik barındıran diğer sayfaları içerir, ancak bunlarla sınırlı değildir.

Google ürün politikalarının ihlaline teşvik eden tüm içeriği kaldırmanız gerekir.
Yayıncılar, Google ürün politikaları zorunluluklarını bertaraf etmesi için kullanıcılara araçlar sunamaz (ör. kullanıcıların YouTube videolarını indirmesine olanak sağlamak) veya Google AdSense politikalarını ihlal etmeye teşvik edemez. Ayrıca yayıncılar, açık iznimiz olmadan logo ve ekran görüntüleri gibi Google marka özelliklerini veya diğer ayırt edici özellikleri kullanamaz. Daha fazla bilgi edinmek için lütfen içerik politikalarımızı inceleyin.

Siteniz dönem ödevlerinin satışı ve dağıtımı ile ilgili.
Yayıncılarımıza ait sitelerin yararlı ve bilgilendirici içeriğe sahip olduğunu görmekten memnuniyet duyarız. Ancak, program politikalarımızda belirtildiği gibi, dönem ödevlerinin veya yasal olmayan, yasa dışı etkinlikleri tanıtan ya da başkalarının yasal haklarını ihlal eden içeriğin satışına veya dağıtımına izin verilmez.
---------------------
Başvurunuzu güncellemek ve yeniden göndermek için, lütfen google.com/adsense adresini ziyaret edin ve başvurunuzla birlikte gönderdiğiniz e-posta adresi ile şifreyi kullanarak oturum açın. Uzmanlarımız hesabınızın program politikalarımıza uygun olup olmadığını inceleyeceği için, lütfen başvurunuzu yeniden göndermeden önce yukarıda listelenen sorunların tümünü çözdüğünüzden emin olun.
Daha fazla bilgi edinmek için Yardım Merkezimizi ziyaret edebilir veya yayıncıların en iyi AdSense uygulamalarını paylaştığı AdSense Yardım Forumu'nda arama yapabilirsiniz.
Saygılarımızla,
Google AdSense Ekibi

Bu mesaj, gelen e-postaları kabul etmeyen, yalnızca bildirim amaçlı bir e-posta adresinden gönderilmiştir. Lütfen bu iletiyi yanıtlamayın. Sorunuz varsa Google AdSense Yardım Merkezi'ni ziyaret ederek sık sorulan soruların yanıtlarını bulabilirsiniz.

wmaraci
reklam

uzmanabi uzmanabi Kimlik Onayı Bekliyor Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 11.11.2015
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek İşsiz
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** G**
  • Mesajlar 365
  • Beğeniler 220 / 77
  • Ticaret 3, (%100)
Reklamları tüm sayfalara mı koydunuz?
ResitCicek

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 13.08.2013
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Editör
  • Konum Hatay
  • Ad Soyad R** Ç**
  • Mesajlar 1310
  • Beğeniler 139 / 307
  • Ticaret 18, (%100)
Evet, sidebara koydum tüm sayfalarda gözüküyordu.

Ek Olarak: uzmanabi

• Üyelik 11.11.2015
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek İşsiz
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** G**
  • Mesajlar 365
  • Beğeniler 220 / 77
  • Ticaret 3, (%100)
Site gayet güzel, içerik de orjinal ise biraz çaba göstermeniz lazım. İkinci onayda her sayfaya reklam koymayın.
ResitCicek

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 13.08.2013
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Editör
  • Konum Hatay
  • Ad Soyad R** Ç**
  • Mesajlar 1310
  • Beğeniler 139 / 307
  • Ticaret 18, (%100)
uzmanabi içerikler özgün, nasıl bir çaba gerekli acaba biraz bekleyip tekrardan mı başvurayım?

• Üyelik 11.11.2015
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek İşsiz
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** G**
  • Mesajlar 365
  • Beğeniler 220 / 77
  • Ticaret 3, (%100)
Genel olarak şunu gördüm. Sizin ki gibi karmaşık template olan siteler geç kabul ediliyor. 100'lerce içerik olsa bile. Şu saatten sonra temayı değiştirin diyemem. 3-4 sayfa içerikle adsense onaylatanları biliyorum. Bu noktada yeniden başvuru yapın ikinci onayda reklamı her sayfaya koymayın bu bence bir hatadır. Çünkü ben de bu hataları yaptım biraz geç uyandım. İnternet dünyasını biliyorsunuz. Aslında kimse bişey bilmiyor. En güzeli tecrübedir.
ResitCicek

kişi bu mesajı beğendi.

BySantos BySantos WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 02.02.2016
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Grafiker
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad H** T**
  • Mesajlar 103
  • Beğeniler 65 / 30
  • Ticaret 1, (%0)
ReşitÇiçek aynı şekilde bende sidebara reklam koydum,tüm sayfalarda gözüküyor.

Bu yüzdenmi kabul etmediler hocam ona göre hemen kaldırayım

"Asıl Önemli Olan Elimizdekiler Değil,Aklımızdaki Yaratıcılıktır."

• Üyelik 11.11.2015
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek İşsiz
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** G**
  • Mesajlar 365
  • Beğeniler 220 / 77
  • Ticaret 3, (%100)
Bir site için 5 defa denedikten sonra kendi kendime baya bir düşündüm. Sonra kendi kendime dedim acaba neden olaylanmıyor. Organik arama var, hitler güzel, ortalama oturum süresi, hemen çıkma çok iyi. Tüm göstergeler harika, yazılar orjinal, kullanılan görseller orjinal...

Ee sorun nerede?

Sonra kendi sitemi inceledim. Taglar var, taglar bir nevi kategori oluşturuyor. Oluşturulan kategori de içerik yok. İçerik olsa bile aynı içerik ile reklamlar farklı farklı sayfalarda görüntüleniyor. Google algoritması belki bunu spam olarak algılıyor olabilir. Artık tam nedenini bilmiyorum. Sonuçta iletişim sayfası oluşturmuşum içinde içerik yok. Hesaplama sayfası yapmışım içinde içerik yok. Google adsense'nin en önem verdiği şey içerik değil mi?

Sonra reklamı 2-3 güvendiğim sayfaya tek reklam olarak koydum. Ertesi gün onaylandı. Zaten google bize reklamı her sayfaya koyun demiyor. Hatta bazı sayfalardaki reklamları engelleyebiliyor. Site bizim istediğimiz sayfaya koyabiliriz.

Özetle 2.başvuruda onay sıkıntısı varsa söylediğim yöntemi izleyebilirsiniz.

TeknolojiBayragi TeknolojiBayragi WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 14.12.2015
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Bilişim Teknolojileri
  • Konum ABD
  • Ad Soyad E** S**
  • Mesajlar 33
  • Beğeniler 2 / 9
  • Ticaret 0, (%0)
Kardeş bildiğim kadarıyla afişlerinde telif hakkı var o yüzden onaylamayabilir emin değilim

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al