wmaraci reklam

Forum açmak için (ücretli açacağım)

23 Mesajlar 4.598 Okunma
wmaraci reklam

squalcan squalcan WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 21.11.2015
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek profesyonel Oyuncu
  • Konum Yozgat
  • Ad Soyad C** M**
  • Mesajlar 12
  • Beğeniler 4 / 2
  • Ticaret 0, (%0)
merhabalar forum sakinleri bundan bi 3 ay önce site açacaktım fakat tüm sorunlar art arda gelince ertelemeye karar verdim şimdi ben 4 yıla yaklasık blogger kullanıyorum bu emeklerimi bir yandanda forum açıp oraya harcamak istiyorum... Şimdi sizlere şu sorularım olacak :

1-) Wordpress dan site açıcam fakat domain+host muhabbetinden bahsediyorlar bana tam anlamadım onu wordpress dan alınca bunlar içinde geliyormu ? yoksa bunlarıda ayrı ayrı mı almam lazım

2-) Forum minecraft oyunu baz alınarak foruma öyle bir tema yapmayı planlıyorum böyle bir temayı nerden bulabilirim ? ücretli veya ücretsiz

3-) DDos gibi saldırılar yeme gibi riskim burdada olurmu ?

4-) Wordpress siteme nasıl tema yüklerim ? 2 de bahsettiğim temayı buldum diyelim kurulumu nasıl olacak

5-) Seo forum içinde geçerlimidir ?

6-) İlerde forum gelişme gösterirse nasıl reklamları sitemde barındırmalıyım ?

bu sorularımı cevaplarsanız çok sevinirim arkadaşlar :) teşekkür ederim şimdiden kolay gelsin sizlere

wmaraci
reklam

eXFreak eXFreak WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 05.02.2016
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Esnaf
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad O** Ö**
  • Mesajlar 308
  • Beğeniler 9 / 35
  • Ticaret 6, (%100)
Bana kalırsa wordpress ile forum açmak zor olur hatta yok bile öyle bir örnek sanırm.

Forum açacaksanız vBulletin yada mybb açacaksınız (SMF de olabilir)

Para problem değilse vBulletin öneririm , eğer sıkıntıysa MyBB.

Hosting konusunda şöyle söyliyim hosting farklı birşeydir. Domaini araba olarak örnek verelim arabanın deposunuda hosting. Arabanın deposuna benzin koymazsanız araba gitmez değilmi?

Bir firmadan bir adet hosting satın alıp alan adınıza bağlayacaksınız.
Scripthanesi

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 21.11.2015
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Konum Yozgat
  • Ad Soyad C** M**
  • Mesajlar 12
  • Beğeniler 4 / 2
  • Ticaret 0, (%0)
eXFreak teşekkür ederim cevabınız için

domain+hostu nerden almamı önerirsiniz ? + olarak myBB ve vBulletin in arasında ne gibi farklar var ?

Sumatrabilisim Sumatrabilisim WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 10.12.2015
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** D**
  • Mesajlar 291
  • Beğeniler 15 / 78
  • Ticaret 4, (%100)
Hocam bütçen varsa tıpkı wm aracının kullandığı gibi vBulletin kullan derim.Diğer sorularınıza gelecek olursak.

1-) Domain ve host u ayrı yerlerden almanız lazım
2-) Bir çok yabancı tema sitesi mevcut oralarda aratın 100-150 tl maliyeti olur size
3-) Sunucu aldığınız firmaların özel DDos koruma paketleri var.
4-) Wordpress'in orjinal sitesinden en gücel Wp kurulum dosyasını indirip.Ftp ile bağlanıp Dosyayı oraya atacaksınız.
5-) Seo tartışmalı bir konu hiç girmeyelim :)
6-)Adsense dahil olmak üzere özel olarak şahıs firma reklamlarıda barındırabilirsin

Kolay gelsin.

wmaraci

eXFreak eXFreak WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 05.02.2016
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Esnaf
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad O** Ö**
  • Mesajlar 308
  • Beğeniler 9 / 35
  • Ticaret 6, (%100)
Hocam bilindik firmalarla iş yapın.Alan adını godaddy.com dan alabilirsiniz. hostingide fRtkmR hocamdan alabilirsiniz fiyatları uygundur size pm den ve ya konudan detaylı yardımcı olacaktır.

www.dopinghosting.com ' un sahibidir kendisi

MyBB açıkcası bana göre çok fazla kullanışlı (5 yıldan fazla aktif olarak MyBB kullandım)
vBulletin de birazda profesyönel işler için.Siz mc forumu açacağınızdan bahsediyorsunuz.MyBB idealdir. Fakat MyBB nin Türkiye ekibinden XpSerkan isimli abimiz görevi bıraktığı için Türkçe eklenti ve dil dosyalarında sıkıntı yaşıyoruz yenileri çıkmıyor. Kendinize güveniyorsanız İngilizce konusunda direk MyBB kurun derdim.

Ek olarak şunu belirteyim birer örnek isterseniz www.wmaraci.com/forum burası vBulletindir.
http://community.mybb.com/ burasıda bir MyBB forumudur.

Sorularınızı çekinmeden yazın yardımcı olurum

cmddmc cmddmc WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 17.02.2015
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Eskişehir
  • Ad Soyad A** D**
  • Mesajlar 129
  • Beğeniler 39 / 33
  • Ticaret 18, (%100)
squalcan Benim önerim Turhost'u tercih edebilirsiniz. Sınırsız paket aldığınız zaman domain de hediye olarak geliyor. Ben tüm sitelerim için Turhost'u tercih ediyorum hem profesyonel çözümler sunuyorlar hem de fiyat konusunda oldukça iyiler

Cathy Cathy WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 10.01.2016
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek e-ticaret
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad M** E**
  • Mesajlar 151
  • Beğeniler 37 / 27
  • Ticaret 5, (%100)
hostinge para vermene bile gerek yok istersen ücretsiz sağlayabilirim resellerimda boş yer var

• Üyelik 21.11.2015
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Konum Yozgat
  • Ad Soyad C** M**
  • Mesajlar 12
  • Beğeniler 4 / 2
  • Ticaret 0, (%0)
Hepinize teşekkür ediyorum arkadaşlar ilginiz için eXFreak arkadaşın sayesinde kafamda bir kaç proje hazırladım :)

FSezikli FSezikli Türkiye'nin İnşaat Bloğu Kullanıcı
  • Üyelik 01.02.2016
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Afyon
  • Ad Soyad F** S**
  • Mesajlar 22
  • Beğeniler 4 / 10
  • Ticaret 0, (%0)
1-) Öncelikle domain ve hostu bu hizmeti veren firmalardan sağlamalısınız. Sonrasında Wordpress konusunu düşünebilirsiniz fakat genelde forum için kullanılmaz.

2-) İnternetten araştırıp bulabilirsiniz, o kadar da sıkıntı olacak bir konu değil.

3-) Her sitede olabilir.

4-) Eğer ki wordpress kullanacaksanız, paneline geçtiğinizde karşınıza çıkacaktır.

5-) Evet geçerlidir.

6-) Bunu ilerde düşünün, önünüzde uzun bir süreç var gerçekten.

Ekstra olarak; domain+host önerisi istemişsiniz. Ben natro'yu kullanıyorum. Tavsiye ederim. Bir öneri olarakta site açma konusunda ücretsiz domain ve ücretsiz küçük çaplı host sağlayan firmalarla bir site açıp, üzerinde denemeler yapmanız. Sorularınıza daha detaylı cevap alacağınıza emin olabilirsiniz. :rolleyes:

Meko Meko Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 24.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Sistem Yöneticisi
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad B** T**
  • Mesajlar 17
  • Beğeniler 2 / 0
  • Ticaret 0, (%0)
Wordpress ayrı olur forum ayrı olur, entegre yaparsınız. Wordpress için forum eklentileri var ama tavsiye etmem.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al