wmaraci reklam
lidertakipci

SEO Taktiğim

52 Mesajlar 7.794 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

SeoProject SeoProject Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 06.02.2016
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Strateji Uzmanı
  • Konum Manisa
  • Ad Soyad Ş** E**
  • Mesajlar 68
  • Beğeniler 47 / 27
  • Ticaret 0, (%0)
Merhaba arkadaşlar ben Dokuz Eylül Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı okuyan bir arkadaş veya kardeşinizim. Forumda SEO konusunda birçok konu gördüm bu konular içerisinde backlink ve tanıtım paketi satanlar, SEO taktiğinde 1 veya daha fazla kez başarıya ulaşmış kişinin hikayesi, seo ve yan kolları ile ilgili **************lıklar vs vs... Ben her zaman şuna inanıyorum. Hiçkimse birşeyleri doğuştan öğrenmedi mesela hacking platformları girin bana yardım edin yazın araştır bul der halbuki bilgili birisi kalkıp ona temelden itibaren gerekirse ücretli eğitim verse çok daha kolay olacak. Bu forumda da buna benzer şeyler gördüm bu yüzden yıllardır üzerinde uğraştığım SEO konusu üzerinde bilgimi, taktiklerimi, ipuçlarımı, püf noktalarımı ve tecrübelerimi sizlere aktaracağım. Eleştirilere tamamen açığım çünkü bilirim ki şayet eleştiren gerçekten bilgiliyse onun eleştirmesi sayesinde kendinizi değiştirerek yükseltirsiniz. Boş eleştiriler zaten kendini belli eder. Bu yüzden yanlışım olan yerlerde üstadlarımdan eleştirilere daima açığım. Bu işi temelden itibaren aktarmayı düşündüğüm için bunu herkes biliyor böyle konular hep açılıyor tarzı yorumlar istemiyorum belki siz biliyorsunuz ama burası koskoca bir aile ve bu işi bilmediğinden dolayı dolandırılan bir sürü insan var. O yüzden bu tür yorumları lütfen atmayın. Birebir olarak yardım edemem kimseye ancak sorularınızı yorum olarak belirtirseniz sizlere SSS gibi bir bölüm ile yardımcı olurum. En kısa sürede sadece bu konu üzerinden başlayacağım inşAllah hayırlı olur.

Konu - 1 : Birinci Sıra Garantisi Verilebilir Mi ..?

- Arkadaşlar ara sıra piyasa görüyorsunuzdur veya forumlarda ben burada hiç göremedim ama 1. sıra garantili seo çalışıyoruz diyenler olmuştur. Buna karşılık sizlere Google'nin sizlere bir uyarısını olduğu gibi kopyalıyorum.

Kimse Google’da birinci sıra garantisi veremez.
Sıralama garantisi veren, Google ile “özel ilişkisi” olduğunu ileri süren veya Google’a "öncelikli gönder" hizmetinin tanıtımını yapan SEO’lara karşı dikkatli olun. Google için öncelikli gönderme yoktur. Aslında bir siteyi Google'a doğrudan göndermenin tek yolu URL Ekle sayfamızı kullanmak veya bir Site haritası göndermektir. Bunu hiç kimseye herhangi bir ücret ödemek zorunda kalmadan kendiniz de yapabilirsiniz.

Yukardaki açıklama Google resmi sitesinden alıntıdır. Arkadaşlar sizlere kimse Google'da 1. sıra garantisi veremez bunu iddia eden biri veya firma varsa direk o kişiden uzaklaşınız.

Konu - 2 : Web Site Link Yapısı Nasıl Olmalıdır..?

- Arkadaşlar birçoğumuzun web sitesi hazır sistemler veya bireysel kodlamadır. Wordpress, Joomla, Blogger gibi veya özel script yazdıranlarda olmuştur. Çoğu sistem zaten bunu göz önünde bulundurarak seçenek sunar ama özel scriptte özellikle yoksa mutlaka yaptırınız.

Sitenizde yazi isimlerinin ingilizce karakterli hallerini link olarak kullanınız. Ayrıca linklerinizde alt tire _ artı + yerine yan tire - kullanınız. Bununla ilgili Google:

Örneğin, havacılıkla ilgili bilgi arıyorsanız, http://tr.wikipedia.org/wiki/Havacilik gibi bir URL o bağlantıyı tıklayıp tıklamamaya karar vermenize yardımcı olur. http://www.example.com/index.php?id_sezione=360&sid=3a5ebc944f41daa6f849f730f1 gibi bir URL kullanıcılar için çok daha az çekicidir.

URL'lerinizde noktalama işareti kullanmayı düşünün. http://www.example.com/yesil-elbise.html URL'si http://www.example.com/yesilelbise.html URL'sinden çok daha yararlıdır. URL'lerinizde alt çizgi (_) yerine tire işaretleri (-) kullanmanızı öneririz.

demektedir.

Konu - 3 : Açıklama Etiketi ( META )

Genellikle web sitelerinde gördüğüm şu tür bir hata söz konusu. Sitenin geneline ait bir meta description etiketi tüm sayfalar için kullanılmış. Yani 100 sayfa var 100'ünede aynı açıklama girilmiş Google bunu önermiyor. Google tam tersine diyor ki: her sayfanız için ayrı ayrı meta description etiketleri oluşturarak sayfanız hakkında kısa ve ÖZ bilgiler yazın. Bu yazılan etiketler doğru indexlettiğiniz takdirde Google sizi arama sonuçlarında çıkardığı zaman altta gözüken yazı ile kullanıcının içeri girmesini sağlayabilirsiniz.

Örneğin bir haber siteniz var her sayfasında : Güncel ve son dakika haberlerin adresi siteadi.com gibi bir açıklama yerine haberlerinize özel açıklamalar girin. Örneğin : haber içeriğinden ilgi çekiyi verin devamı için girmesini sağlayın mesela; Türk jetleri Rus uçağını vurdu haberi bunun için açıklamanıza Hava Kuvvetleri Komutanlığı emri ile Diyarbakır hava üssünden havalanan jetler Rus uçaklarını vurdu. Rusya'dan açıklama geldi. Devamı için tıklayınız gibi bu açıklama tamamen sizin yaratıcılığınıza sosyal mühendisliğinize ve reklamcılığına bağlıdır.

Wordpress gibi sistemlerde All in One SEO bu imkanı size sunuyor diğer eklenti ve sistemlerde de sunulduğuna eminim. Bunu asla gözde kaçırmaıyın. HTML kodlarla vermek gerekirse;

Küçük bir hatırlatma: meta kodlarını etiketleri arasına koymanız gerektiğini belirtelim bilmeyenler için. Ayrıca bu HTML kodu zaten çoğu sistem de otomatik ekliyor size yer vererek.
DeLi1SeY contentwriter meltem

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

turkojen34 turkojen34 Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 23.04.2013
  • Yaş/Cinsiyet 44 / E
  • Meslek Serbest
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad İ** Y**
  • Mesajlar 1500
  • Beğeniler 459 / 444
  • Ticaret 53, (%100)
Forum seocu çöplüğüne dönmüş zaten.Daha 10 gün önce sitesini açmış vatandaşın biri google ilk sayfa garantili hizmet satışı yapıyor.Siz bildiklerinizi anlatırsanız herkese faydası olur.
SeoProject

kişi bu mesajı beğendi.

SeoProject SeoProject Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 06.02.2016
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Strateji Uzmanı
  • Konum Manisa
  • Ad Soyad Ş** E**
  • Mesajlar 68
  • Beğeniler 47 / 27
  • Ticaret 0, (%0)
turkojen34 bunun farkındayım hocam inşAllah faydalandırıcı olur.

HusamettinUnal HusamettinUnal husow.ooo Kullanıcı
  • Üyelik 28.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 22 / E
  • Meslek Okuyorum
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad H** Ü**
  • Mesajlar 139
  • Beğeniler 2 / 24
  • Ticaret 8, (%100)
Film sitem için taktik verirmisiniz?

wmaraci
wmaraci

KadirKC KadirKC WORDPRESS Kullanıcı
  • Üyelik 04.11.2014
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad K** K**
  • Mesajlar 1290
  • Beğeniler 0 / 208
  • Ticaret 27, (%100)
konuyu takipteyim.
SeoProject

kişi bu mesajı beğendi.

cmddmc cmddmc WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 17.02.2015
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Eskişehir
  • Ad Soyad A** D**
  • Mesajlar 129
  • Beğeniler 39 / 33
  • Ticaret 18, (%100)
Güzel bir hizmet hocam takipçiniz olacağım. Ancak işinin baltalanmasını istemeyenler elbet konunuza dadanacaktır. Biz de bildiğimiz ya da bildiğimiz sandığımız taktikleri aktarmaya çalışırız bu konuda. Başarılar dilerim şimdiden anlatımınız için
SeoProject

kişi bu mesajı beğendi.

Suistimal Suistimal Bismişah, Allah Allah Kullanıcı
  • Üyelik 14.09.2015
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad H** G**
  • Mesajlar 320
  • Beğeniler 138 / 123
  • Ticaret 30, (%97)
Bu konu tutar. Biz yerimizi ayıralım.
SeoProject

kişi bu mesajı beğendi.

Çalış, Çabala.

vanhelsing221 vanhelsing221 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 23.09.2015
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Kalite Kontrol Sorumlusu
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad M** H**
  • Mesajlar 25
  • Beğeniler 2 / 3
  • Ticaret 0, (%0)
Düzgün ve faydalı bilgi ve kaliteli özenli işler ne kadar karalama olursa olsun her zaman tutar. İnsanlar bunun farkında ondan düzgün bir üslup ve kaliteli bilgilerle herkes faydalanabilir diye düşünüyorum. Olumsuz yorumlara aldırmayın.
SeoProject

kişi bu mesajı beğendi.

UpTr.Net Dosya Upload Sistemi

cLoneX cLoneX profesyonel amele Kullanıcı
  • Üyelik 17.01.2015
  • Yaş/Cinsiyet 48 / E
  • Meslek Finans
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad T** A**
  • Mesajlar 273
  • Beğeniler 34 / 54
  • Ticaret 0, (%0)
Tebrikler öncelikle çok faydalı olacağına inanıyorum. Ancak size karşı cephe alacaklar olacaktır. Konunun devam etmesi halinde çoğu kişi aranızda olur.
SeoProject

kişi bu mesajı beğendi.

Bilgiye ulaşmanın en sade yolu...

BocekBasi BocekBasi WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 26.05.2013
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Sıradan
  • Konum Kahramanmaraş
  • Ad Soyad S** T**
  • Mesajlar 2842
  • Beğeniler 374 / 374
  • Ticaret 30, (%100)
Takipteyim bakalım
SeoProject

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al