freelance iş ilanları

Reklam Engelleme Doğru mudur?

4 Mesajlar 805 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

kahvelekesi kahvelekesi WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 09.07.2015
  • Yaş/Cinsiyet 42 / E
  • Meslek fotoğrafçı
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad O** A**
  • Mesajlar 77
  • Beğeniler 20 / 4
  • Ticaret 0, (%0)
Çöp siteler konusundaki çalışmaların mantığını anladım. Ancak sormak istediğim bazı konular var.

1.Adsense panelinde reklam inceleme merkezine baktığımda bazı yabancı metin reklamları görüyorum. Arapça, İngilizce, almanca vs. Bu reklamların gözükmesi siteme bu dille giriş yapıldığından mı kaynaklanıyor? ve bunları engellemeye gerek var mı?

2.Örneğin oyun ve prostat reklamlarını engelliyorum. Facebook ve google reklamları da görür görmez engellediklerim arasında. Bu doğru mudur?

3. Bazı reklamlarda "gösterim oranı" yüksek diyor. Bunu şu şekilde yorumlayabilir miyiz? "Eğer bu reklam çok fazla gösteriliyorsa, adam google adwords'e daha çok para ödemiştir bu nedenle de tbm oranı yüksektir." Bu yorum doğru olur mu?

4.TBM'nin yüksek olduğu reklamlar ve düşük olduğu reklamlar diye bir ayrım yapamıyoruz. Yani bunu göremiyoruz. Ancak yine de bir yorum yapma şansımız var mı? Yani, "şuraya bak, bunu görüyorsan, TBM'nin yüksek olma ihtimali var" diyebileceğimiz bir yöntem mevcut mu?

wmaraci
reklam

imsimsiz imsimsiz WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 29.06.2015
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek serbest
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad Y** A**
  • Mesajlar 593
  • Beğeniler 126 / 115
  • Ticaret 1, (%100)
Selam hocam bu konuyu dünden beri bende arıyor ve uyguluyorum ancak elle tutulurbir bilgi yok. Kimi ellemeyin kimi de engelleyin tbm artsın diyor ben uygulamaya başladım tbm ve tık oranı biraz artı gelişmeleri buradan yazmaya devam ederim. Bakalım sizde ve arkadaşlarda nasıl olacak Konuyu takipteyim
kahvelekesi

kişi bu mesajı beğendi.

Blogger Sorunlarınıza Çözüm Üretilir.

kahvelekesi kahvelekesi WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 09.07.2015
  • Yaş/Cinsiyet 42 / E
  • Meslek fotoğrafçı
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad O** A**
  • Mesajlar 77
  • Beğeniler 20 / 4
  • Ticaret 0, (%0)

imsimsiz adlı üyeden alıntı

Selam hocam bu konuyu dünden beri bende arıyor ve uyguluyorum ancak elle tutulurbir bilgi yok. Kimi ellemeyin kimi de engelleyin tbm artsın diyor ben uygulamaya başladım tbm ve tık oranı biraz artı gelişmeleri buradan yazmaya devam ederim. Bakalım sizde ve arkadaşlarda nasıl olacak Konuyu takipteyim

aynen hocam; sanki bende de artmalar oldu azar azar ancak yine de bir şeyler bulursam eklerim buraya

imsimsiz imsimsiz WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 29.06.2015
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek serbest
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad Y** A**
  • Mesajlar 593
  • Beğeniler 126 / 115
  • Ticaret 1, (%100)
Hocam benim tıklamalar normal günde 80 lerde geziyordu ayardan sonra aynı hitle bugünü 128 ile kapattı farketti :) inşallah kazanacagız hocam takipteyim

Blogger Sorunlarınıza Çözüm Üretilir.
wmaraci
wmaraci
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al